Korejský zapalovač

17. října 2016, 00:00 - Vladan Gallistl
17. října 2016, 00:00

Samsung se z miláčka analytiků stal odpadlíkem MGM Resorts Akcie firem provozujících kasina se opět stávají oblíbenci investorů poté, co je zasáhly především propady tržeb v čínském Macau. Pro firmu MGM Resorts pokles ale podle manažera Oakmark Global Select Fund Billa Nygrena není problém. Výsledky v Macau prý představují pouze patnáct procent hodnoty MGM. Nygren proto považuje akcie za investiční příležitost.

Dobrá rada: Bill Nygren dokázal letos porazit 95 procent konkurenčních fondů, proto jeho doporučení má jistou váhu. Navíc na firmu nahlíží z různých perspektiv. „Když se podíváte, na jakých úrovních se jednotlivá kasina prodávají, tak cena nemovitostí MGM by byla o padesát procent výše, než je současná cena akcií,“ upozornil. Kasinům obecně může hrát do noty nedávné oživení v Macau. Pokud světové centrum hazardu číslo jedna potvrdí obrat trendu, mohou být akcie firem jako MGM opět v kurzu.

Yum! Brands

Majitel řetězců rychlého občerstvení KFC, Pizza Hut a Taco Bell minulý týden představil plá ny, které potěšily akcionáře. Oddělí svou čin skou odnož, která se začne od listopadu obchodovat na newyorské burze jako Yum China. Zároveň firma oznámila, že provede zpětný odkup akcií v hodnotě 5,5 miliardy dolarů. Právě vyčlenění čínské části je podle investiční banky Oppenheimer příležitostí pro obě firmy.

Dobrá rada: Rozdělení firmy je podle expertů krok, který zvýší hodnotu pro akcionáře. „Novy obchodní model Yum je vzácný představuje jedinečnou příležitost ke snížení nákladu a měl by spolehlivě vrátit významnou část kapitálu akcionářUm,“ uvedl analytik banky Oppenheimer Brian Bittner. Bittner ale není jediný, kdo Yum!

Brands věří. Banka J. P. Morgan zvýšila doporučení pro akcie společnosti z 94 na 99 dolarů, přičemž na konci minulého týdne se obchodovaly pod hranicí devadesáti dolarů.

Samsung Electronics

Jihokorejský výrobce elektroniky a chytrých telefonů Samsung zažívá krušné chvíle. Musel zastavit výrobu telefonu Galaxy Note 7 kvůli vzněcování baterií. Problém nezmizel, ani když firma zákazníkům přístroje vyměnila.

Její akcie proto během prvních tří dnů minulého týdne poklesly o deset procent.

Hodnota firmy se tak snížila o 23 miliard dolarů. Část analytiků v důsledku toho již dopo ručuje akcie k nákupu.

Dobrá rada: Přestože investiční společnosti TT International a Skagen vidí v poklesu akcií nákupní příležitost, jiní experti jsou opatrnější. Nejistota ohledně poškození reputace a rostoucí konkurence je pro firmu velkou výzvou, uvedl Samir Mehta z JO Hambro Capital Managementu. Podle něj akcie ještě nejsou levné. Na trh chytrých telefonů navíc nedávno s vlastním přístrojem vtrhl Google, což může změnit zažité pořádky. Potíže Samsungu tak přišly v nevhodnou dobu a to se firmě může vymstít.

Akciím MGM Resorts se daří

(vývoj za uplynulých 12 měsíců, cena v USD)

Vývoj akcií Yum! Brands

(za posledních 12 měsíců, cena v USD)

Pád Samsungu

(vývoj akcií, cena v mil. jihokorejských wonech)

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučení ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírU nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít