Konfigurace Indie: Záznam a reakce

10. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
10. června 2013, 00:00

OD 11. ČERVNA Galerie Langhans a Centrum Člověka v tísni zve na výstavu fotografií a ilustrací manželské dvojice umělců Anvity Jain a Kryštofa Kříže. Český fotograf Kryštof Kříž představí svou obrazovou esej, která je součástí průběžného fotografického sledování složitosti současné indické společnosti plné propastných rozdílů i momentů čistého štěstí. Indická umělkyně a designérka Anvita Jain refiektuje ve svých kresbách hravým i okouzleným způsobem známý a zároveň občas těžko srozumitelný každodenní život, v němž objevuje rysy grotesky, komedie, ale i patosu a absurdity. Výstava bude návštěvníkům přístupná v Langhansu ve Vodičkově ulici 37 v Praze do 15. září.

OD 13. DO 16. ČERVNA

50. Kmochův Kolín

Novodobá forma tradičního festivalu dechové hudby se posouvá do podoby městských slavností s pestrým programem pro různé publikum. Lákadlem letošního ročníku bude vystoupení zpěvačky Hany Zagorové s Petrem Rezkem v doprovodu Boom Bandu Jiřího Dvořáka, které se odehraje v sobotu večer na Karlově náměstí. Milovníkům tvrdší muziky je určen koncert Věry Špinarové v pátek večer na Kmochově ostrově. Zde budou probíhat také pivní slavnosti doplněné o prodej regionálních výrobků. Pro rodiny s dětmi je připraveno vystoupení Kašpárka v rohlíku. Z dechových orchestrů zahraje osm zahraničních kapel. K nejnavštěvovanějším událostem patří sobotní průvod městem všech zúčastněných orchestrů a mažoretkových skupin, který vyráží ve 14 hodin od Plaveckého stadionu.

Vyvrcholením programu bude nedělní monstrkoncert.

OD 13. DO 22. ČERVNA

Dny Jeruzaléma v Praze

První ročník festivalu divadla, tance, hudby, filmu, výtvarného umění a gastronomie je reprezentativní ucelenou přehlídkou izraelské kultury a Jeruzaléma. Cílem události s podtitulem Mladí umělci z jednoho z nejstarších měst je představit to nejlepší z tvorby mladých.

Taneční a divadelní část programu se uskuteční v Nostickém paláci na Malé Straně a uvede řadu pozoruhodných představení včetně jedné světové předpremiéry. Speciální menu Chutě Jeruzaléma bude podáváno v restauraci Bar­Bar. Filmový program s přehlídkou studentské tvorby i mezinárodně úspěšných izraelských filmů se odehraje pod širým nebem na Letné a v kině Světozor.

OD. 13. DO 30. ČERVNA

Smetanova Litomyšl

V letošním roce se uskuteční 55. ročník Smetanovy Litomyšle. V průběhu 18 dní přinese celkem 23 pořadů, festival bude pokračovat do 4. července pěti představeními na letní stagioně v Nových Hradech. Festival uvede na zámeckém nádvoří Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem cyklem symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany. Předvedeny budou nové inscenace oper Sicilské nešpory Giuseppe Verdiho, Don Giovanni W. A. Mozarta a Dvě vdovy Bedřicha Smetany. Na program se vrací Orfiova Carmina Burana v kombinaci s poemou Zvony Sergeje V. Rachmaninova na slova Edgara Allana Poea. Na závěrečném koncertu zaznějí monumentální skladby jako Bernsteinovy Symfonické tance z West Side Story, Rózsova suita z filmu Ben Hur a Exodus polského skladatele Wojciecha Kilara. Žánrově přesahové bude společné vystoupení souborů Musica Bohemica a Spirituál Kvintet. Ve dvou koncertech na přání vystoupí zpěvák Vojtěch Dyk a B?Side Band kapelníka Josefa Buchty.

OD 14. DO 16. ČERVNA

Hudební Votvírák

Votvírák je multižánrový hudební festival zaměřený na rock, pop a hip hop v provedení zejména českých a slovenských interpretů. Bude se konat od pátku do neděle na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích. Vedle hudebníků na dvou hlavních pódiích (kde se vystřídají kapely Kryštof, No Name, Tata Bojs, Ine Kafe, Arakain, Harlej, Škwor, Tomáš Klus, Richard Müller, Sto Zvířat, Wohnout, Metalinda, Uhlíř a další) se můžete těšit na program Hip Hop stage (Rytmus, Ektor, Vladimír 518, Vec, Smack nebo Moja Reč). Letošní novinkou je noční zóna plná barů a tance vybudovaná podle ostravské Stodolní ulice, kde se o hudbu postará několik dýdžejů. Pro adrenalinové nadšence jsou připraveny pouťové atrakce.

O autorovi| Lenka Michálková,(michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít