Knížecí blacklist

03. listopadu 2014, 00:00 - (red)
03. listopadu 2014, 00:00

Nebyly by to žádné volby, kdyby se po nich nerozpadala aspoň jedna politická strana.

A nebylo by to žádné štěpení, aby Prahou neobíhal zaručený seznam dalších jmen, která budou odpadávat. Tradice se drží i nyní, po volbách na pražský magistrát. Řeč je o TOP 09. Zatímco odchod bývalého lídra Zdeňka Tůmy nebo pražského šéfa Jiřího Vávry nebude koaličními kartami na radnici míchat, nově zvolení zastupitelé a odpadlíci Tomáš Hudeček s Evou Vorlíčkovou mají podle neověřených informací časem stále více a více pomáhat hnutí ANO. A podle „zaručených“ seznamů nebudou sami.

Mají se k nim přidat Václav Novotný, Lukáš Manhart a Pavel Richter. Nutno říci, že jména budoucích přeběhlíků nosí ti, kteří Topce nepřejí, a že Palubní deník bere takové informace s odstupem. Nicméně je tu ještě jedna povolební tradice, která by v časovém sledu měla teprve následovat – vyhazovy a nové koalice.

EBOLA TO NEBOLA

Excelentní případ policejního vrtění psem předvedli počátkem minulého týdne náměstek policejního prezidenta s estébáckou minulostí Zdeněk Laube a šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta. České republice prý, pokud nezaplatí milion eur, hrozí nakažení ebolou. „Vystupujeme proto, aby se nešířila panika,“ odtušili vrcholní policisté. Účel byl splněn, média jela zprávu o eboloteroristech celý den. Prý komunikují sofistikovaným způsobem, zmínil téměř jedinou podrobnost z vyšetřování Šlachta. Nejspíš tím měl na mysli e­mail poslaný odněkud z Východu do redakcí bulvárních médií. Pod Robertem Šlachtou se už nějaký čas hýbe křeslo. Rozjel několik bombastických kauz jako Nagygate, jíž odstřelil Nečasovu vládu, či také nepříliš doložené solární podvody a řadu dalších kauz bez výsledků. Podle informací Palubního deníku vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec zhruba před měsícem na osobní schůzce nespokojenost s výsledky Šlachtova útvaru. Šlachta u něj nemá dobrou pozici. Bombastickou zprávu o šíření eboly ihned rozstříleli epidemiologové s tím, že by se nejspíš nakazili sami teroristé, požadující z nepochopitelných důvodů pouhý milion eur. Šlachta má školu z Národní protidrogové centrály. A tam se naučil, jak se chovat v případě ohrožení velitelského křesla. Při pochybách musí přijít mediálně sledovaná kauza, časem se na všechno zapomene a jede se dál. Příkladem byl třeba údajný objev nové drogové cesty z Albánie, přes kterou k nám proudí vysoce kvalitní heroin. U plukovníka Šlachty, který si dělá čáku na generálské prýmky, by ale úsměvná kauza s ebolou zastřít výsledky práce jeho útvaru neměla. Řečeno zvukomalebně slovensky: ta ebola nebola. A to ostatní nejspíš také ne.

HLAS LIDU, HLAS BOŽÍ

Redaktorka vyslechla v jedné pražské kavárně rozhovor dvou na první pohled seriózních mužů, které se jí nepodařilo identifikovat. Netuší proto, zda šlo o vtip, nebo o vážně myšlenou věc, zaujal ji ale natolik, že se rozhodla se čtenáři o něj podělit. Dvojici zjevně došla trpělivost s výstřelky našeho prezidenta a chtěli by mu trochu zatopit. Až bude zemi zase reprezentovat ne právě obvyklým způsobem a s nulovým procentem alkoholu v krvi, plánují podat k soudu návrh na zbavení příčetnosti. Pokud jej doloží dvěma znaleckými posudky (a znalci se prý mohou přetrhnout), nemůže jej soud jen tak shodit ze stolu bez toho, aby ustanovil vlastního znalce, který duševní stav hlavy státu přezkoumá. Představa, jak se bude muset nechat Miloš Zeman testovat na příčetnost, oba muže bavila do doby, než jeden z nich pocítil jako problém, že si jej národ svobodně zvolil, ačkoli jeho slabiny velmi dobře znal. A zbavit svéprávnosti národ asi nejde…

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Počítače v klíčence už tu byly. InnSpire vytvořil PC integrované do kabelu
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít