Kluk z plakátu

24. listopadu 2014, 00:00 - (red)
24. listopadu 2014, 00:00

Tak jako hejna odlétajících ptáků na nebi značí, že brzy přijde zima, dá se vývoj politické situace odhadnout z chování koaličních lídrů. Zejména toho momentálně nejsilnějšího – Andreje Babiše. Je to totiž on, kdo si na začátek následujícího roku objednal masivní reklamu a billboardové plochy po celé zemi.

Co na nich bude napsáno, ještě redakce Palubního deníku neví. Mohly by to být třeba slogany před předčasnými volbami (ANO je podle průzkumů nyní silnější než ČSSD). A v koalici to teď pěkně jiskří; nejen kolem ministra zdravotnictví zralého podle Babiše na protialkoholní léčbu. A spekulací přibývá. Je taky dost dobře možné, že jde jen o Babišův miliardářský manýr. Prostě jednou za čas by rád sám sebe viděl na obrázcích u silnic. Proč ne? Ale že by spořivý Andrej vyhazoval peníze zbytečně? A na kostelecké párky to fakt nevypadá. Tak či tak, šéf ANO ví něco, co my ostatní asi netušíme, a je dobré se připravit na všechny eventuality. Nějaký cirkus asi bude.

PÁN PARKŮ A ODPADKŮ Ledva překročil třicátiny, a už bude náměstkem pražské primátorky. Doufejme, že Matěji Stropnickému ze Strany zelených jeho mladistvý elán nějakou tu dobu vydrží.

K územnímu rozvoji si totiž ještě přibral Pražské služby. Pán pražských parků patrně nemá ponětí, co obnáší být také pánem metropolitních odpadků. Vylámal si na nich zuby i takový šíbr jako Jiří Vávra. A zorientovat se bude muset mladý náměstek rychle. V lednu totiž vyprší smlouvy, které ještě rada pod vedením primátora Hudečka uzavřela se stávajícími dodavateli, aby Praha nesmrděla jako Neapol.

A jednat bude nikoli se zlými developery, ale s jednou z nejsilnějších ? nančních skupin v zemi v čele s Danielem Křetínským. Přejme mu hodně štěstí. Řešení, jak se s metropolitní špínou popasovat bez ztráty zelené kytičky, prakticky neexistuje.

NENÍ HAŠEK JAKO HAŠEK Pokud bude současná vláda na pražském magistrátu fungovat tak jako zastupitelský klub ANO, brzy jí skončí životnost. Poměry v Babišově pražském hnutí odhalilo hlasování o šéfovi klubu. Na tento post bývalá agentka StB a pravá ruka současného ministra ? nancí Radmila Kleslová navrhla Michala Haška (pouze jmenovec Michala Haška z ČSSD). Zastupitelský klub za ním stál jako jeden muž s výjimkou dvou žen, které hlasovaly proti. Podle zdrojů Palubního deníku to nebyl nikdo jiný než nastupující primátorka Adriana Krnáčová a Eliška Kaplicky. V jednotě je zkrátka síla.

ŤOK, ŤOK, TADY ISTVÁN Ministr ? nancí Andrej Babiš headhuntery při obsazování klíčových míst nepotřebuje.

Bývalého šéfa Skansky Dana Ťoka mu na ministerstvo dopravy doporučil jeho letitý přítel. Tím není nikdo jiný než zakladatel a dlouholetý šéfredaktor týdeníku Euro, dnes Babišem vlastněných Lidových novin, István Léko. Ten Babišovi mimo jiné pomáhal prověřovat i kandidáty na post šéfa ŘSD. István Léko udržuje již dlouhou dobu dobré vztahy i s Ťokem, a tak není divu, že ztratil slovo u velkého šéfa.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít