Když do lesa, tak na medvědu

10. března 2014, 00:00 - (red)
10. března 2014, 00:00

Když Mercedes uváděl na trh civilní verzi původně vojenského terénního vozu se šesti koly (Mercedes G 6x6), cílem byly především peněženky bohatých arabských šejků. Někteří čeští podnikatelé se ale nejspíš mohou s majetkem rodin z Blízkého východu snadno měřit. Dva až tři vozy by podle informací palubního deníku měly zamířit i do Česka. Jeden přitom stojí kolem 12 milionů korun. Překvapení automobilky bylo tak velké, že kupce oslovila a zeptala se jich, k čemu vůz, který se mimo jiné dokáže brodit vodou hlubší než jeden metr, potřebují. „K lovu,“ dostalo se jim jednotné odpovědi. Až si vyrazíte do lesa na houby, tak si dávejte dobrý pozor, aby vás nepřejelo auto s třícípou hvězdou. Zejména pak v Karlovarském kraji. Vytočená ministryně Ministryně spravedlnosti Helena Válková chce odvolat ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala. Prý jí vadí jeho špatný přístup k nařízené kontrole. Podle Dohnala jsou ale důvody pro jeho odvolání jen jakousi dýmovnicí, která má zakrýt skutečné důvody. „Důvody odvolání jsou zcela jistě zástupné.

V přímém přenosu má být zřejmě odstraněn nepohodlný člen bezpečnostního sboru,“ zareagoval Dohnal na kroky ministryně. Palubní deník zjistil, že pravdu má skutečně nejspíš Dohnal. Podle zdrojů Palubního deníku z právního prostředí Válkovou vytočilo, když zjistila, že Dohnalovi podřízená Justiční stráž sledovala všechny lidi, kteří ministryni krátce po nástupu do funkce navštívili. Ostraha objektů, včetně kontroly a zápisu návštěvníků, je přitom standardním úkolem Justiční stráže. Skoro to vypadá, jako by reprezentantka ANO na ministerstvu spravedlnosti začala přejímat konspirační metody zkušeného šéfa hnutí z před roku 1989, které mu údajně měli vštěpovat důstojníci komunistické StB.

Prohibice ve Sněmovní Poslanci, zdá se, nechtějí už prezidenta Miloše Zemana na návštěvách ve sněmovně. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček z ČSSD po lobbingu ANO a Úsvitu zakázal ve sněmovně podávat alkohol. Jiný důvod ten zákaz mít nemůže.

Rozhodnutí je jinak zbytečné hned z několika důvodů. Zaprvé: Má obezličku – když se v „klubovém nebo restauračním zařízení sněmovny“ koná nějaká akce, může šéf sněmovny kývnout na to, že se začne nalévat. Zadruhé: V poslaneckých bufetech se opravdu nikdo neopíjel, ani když to bylo povolené. Dýchánky probíhají v kancelářích klubů, kde to nikdo zakázat nemůže (nejvydařenější party mívají lidovci a TOP 09). Odtud se trousí do sálu zarudlí poslanci. Jestli se ukážou v bufetu, tak jen proto, že si jdou pro chlebíčky.

A zejména zatřetí: Mistr těžké váhy Miroslav Kalousek toho času nepije. Palubnímu deníku řekl, že začal poslouchat svoje tělo, které řeklo alkoholu dost. Tak řekněte, má cenu zakázat mrtvému koni žrát?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít