Karel drogy nebere

30. března 2015, 00:00 - (red)
30. března 2015, 00:00

Hektické období prožívá pražský zastupitel za ČSSD Karel Březina. Internetový server Krajské listy o něm zveřejnil, že má vztah s primátorkou Adrianou Krnáčovou. Zpráva vyvolala daleko větší ohlas než neotevření tunelu Blanka a redakce Palubního deníku nestíhala brát telefony šokovaných vlivných Pražanů, kteří si chtěli informaci ověřit. Nicméně všechny jsme uklidnili, že je to lež jak věž. Březina dokonce na jedné menší oslavě, která se odehrála minulý týden, před zhruba dvaceti lidmi přísahal, že s Krnáčovou opravdu nic nemá. A tentokrát mu to věříme.

VYHANDLOVANÁ VĚRKA Hesla hnutí ANO typu Nejme politici, makáme, nikdy neznamenala, že tahle partaj neumí dělat politické kšefty. Důkazem je historka, kterou prozradil jeden čelný představitel Sobotkova kabinetu před širším publikem, a Palubní deník byl naštěstí u toho. Tento veledůležitý politický obchod se odehrál loni v červenci. Tehdy měla každá z vládních stran svého kandidáta do Bruselu na post eurokomisaře. Pravda, kdyby v té době politici věděli, že Česko dostane za úkol bojovat v Evropě za rovnost pohlaví, asi by o to tolik nestáli. Nicméně vyhrála Věra Jourová, tvář z plakátu hnutí ANO a také ministryně pro místní rozvoj.

Její vítězství nebylo zadarmo. Sociální demokracie stáhla svého ekonoma Pavla Mertlíka výměnou za to, že jim nechá Andrej Babiš projít zvýšení minimální mzdy. Babiš je politik, a ne že ne. Proto tuhle politickou dohodu udělal. Je to taky populista, protože nechal projít zvýšení minimální mzdy. A rozhodně to není pravicový ministr financí, protože ten by mzdu nezvyšoval.

Palubní deník přeje vyhandlované Věře Jourové hodně úspěchů v boji za rovnost pohlaví, nebo co to v tom Bruselu dělá. Tohle opravdu stálo za to.

SPOŘIVÁ MÍSTOPŘEDSEDKYNĚ Místopředsedkyně ANO Jaroslava Jermanová je spořivá žena. Přestože byla kanceláří Hradu pozvána na ples pořádaný Milošem Zemanem, odmítla. Podle zjištění Palubního deníku totiž nechtěla zaplatit za lístek. Cena se pohybovala v rozmezí od šesti do osmi tisíc korun za vstupenku. Problém s Jermanovou, která by jako vrcholná představitelka ANO na plesu prezidentovi evidentně chyběla, vyřešila sama prezidentská kancelář. Její zástupci Jermanové zavolali s tím, že za ni uhradí vstupné sami. Hrad na ples pozval zhruba 700 celebrit z kulturního i politického prostředí a diplomaty. Ceny se lišily podle toho, jestli lístek platil do Španělského sálu nebo do menší Rudolfovy galerie. Hlavní, jistě velmi lákavou cenou v tombole byla pětichodová večeře s prezidentským párem. V tombole byl i lístek na finále mistrovství světa v ledním hokeji, které se odehraje v Česku, nebo zvěřina z Lánské obory. Zda Jermanová něco vyhrála, se už Palubnímu deníku zjistit nepodařilo. Veškerý zisk z opulentního hradního plesání bude po odečtení nákladů na akci rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a fond jeho manželky. Jen Jermanová nepřispěla. REPUBLIKA ZOO Nedaleko města Tábor, v obci Větrovy, krachuje zoologická zahrada. Potvrzuje se tak trend, který před časem popsal týdeník Euro. Statut zoo může získat v Česku skoro každý. Provozují je dokonce i odsouzení pašeráci zvířat nebo lidé, kteří oboru vůbec nerozumějí. Velké, etablované zoologické zahrady i lidé z oboru na vágní podmínky léta upozorňují, ale nic moc se neděje. O Zoo Tábor­Větrovy, kterou do konkurzu poslali předchozí majitelé, kterým se kupodivu chov zvířat nevyplácel, se tentokrát zajímá majitel táborského hotelu Palcát. Asi mu v hotelu občas bydlí pěkná zvířata.

Palubní deník nevidí důvod, proč by se neměli o zoo starat lidé, kteří vůbec nerozumějí chovu zvířat, natož ekonomice zoologických zahrad. V téhle zemi přece máme nespočet dobrých příkladů z jiných oborů, že neznalost není na překážku. Bývalý šéf chemičky chrání životní prostředí, herec šéfuje obraně státu atd.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít