Karel drogy nebere

30. března 2015, 00:00 - (red)
30. března 2015, 00:00

Hektické období prožívá pražský zastupitel za ČSSD Karel Březina. Internetový server Krajské listy o něm zveřejnil, že má vztah s primátorkou Adrianou Krnáčovou. Zpráva vyvolala daleko větší ohlas než neotevření tunelu Blanka a redakce Palubního deníku nestíhala brát telefony šokovaných vlivných Pražanů, kteří si chtěli informaci ověřit. Nicméně všechny jsme uklidnili, že je to lež jak věž. Březina dokonce na jedné menší oslavě, která se odehrála minulý týden, před zhruba dvaceti lidmi přísahal, že s Krnáčovou opravdu nic nemá. A tentokrát mu to věříme.

VYHANDLOVANÁ VĚRKA Hesla hnutí ANO typu Nejme politici, makáme, nikdy neznamenala, že tahle partaj neumí dělat politické kšefty. Důkazem je historka, kterou prozradil jeden čelný představitel Sobotkova kabinetu před širším publikem, a Palubní deník byl naštěstí u toho. Tento veledůležitý politický obchod se odehrál loni v červenci. Tehdy měla každá z vládních stran svého kandidáta do Bruselu na post eurokomisaře. Pravda, kdyby v té době politici věděli, že Česko dostane za úkol bojovat v Evropě za rovnost pohlaví, asi by o to tolik nestáli. Nicméně vyhrála Věra Jourová, tvář z plakátu hnutí ANO a také ministryně pro místní rozvoj.

Její vítězství nebylo zadarmo. Sociální demokracie stáhla svého ekonoma Pavla Mertlíka výměnou za to, že jim nechá Andrej Babiš projít zvýšení minimální mzdy. Babiš je politik, a ne že ne. Proto tuhle politickou dohodu udělal. Je to taky populista, protože nechal projít zvýšení minimální mzdy. A rozhodně to není pravicový ministr financí, protože ten by mzdu nezvyšoval.

Palubní deník přeje vyhandlované Věře Jourové hodně úspěchů v boji za rovnost pohlaví, nebo co to v tom Bruselu dělá. Tohle opravdu stálo za to.

SPOŘIVÁ MÍSTOPŘEDSEDKYNĚ Místopředsedkyně ANO Jaroslava Jermanová je spořivá žena. Přestože byla kanceláří Hradu pozvána na ples pořádaný Milošem Zemanem, odmítla. Podle zjištění Palubního deníku totiž nechtěla zaplatit za lístek. Cena se pohybovala v rozmezí od šesti do osmi tisíc korun za vstupenku. Problém s Jermanovou, která by jako vrcholná představitelka ANO na plesu prezidentovi evidentně chyběla, vyřešila sama prezidentská kancelář. Její zástupci Jermanové zavolali s tím, že za ni uhradí vstupné sami. Hrad na ples pozval zhruba 700 celebrit z kulturního i politického prostředí a diplomaty. Ceny se lišily podle toho, jestli lístek platil do Španělského sálu nebo do menší Rudolfovy galerie. Hlavní, jistě velmi lákavou cenou v tombole byla pětichodová večeře s prezidentským párem. V tombole byl i lístek na finále mistrovství světa v ledním hokeji, které se odehraje v Česku, nebo zvěřina z Lánské obory. Zda Jermanová něco vyhrála, se už Palubnímu deníku zjistit nepodařilo. Veškerý zisk z opulentního hradního plesání bude po odečtení nákladů na akci rozdělen stejným dílem mezi Zemanův fond na splácení státního dluhu a fond jeho manželky. Jen Jermanová nepřispěla. REPUBLIKA ZOO Nedaleko města Tábor, v obci Větrovy, krachuje zoologická zahrada. Potvrzuje se tak trend, který před časem popsal týdeník Euro. Statut zoo může získat v Česku skoro každý. Provozují je dokonce i odsouzení pašeráci zvířat nebo lidé, kteří oboru vůbec nerozumějí. Velké, etablované zoologické zahrady i lidé z oboru na vágní podmínky léta upozorňují, ale nic moc se neděje. O Zoo Tábor­Větrovy, kterou do konkurzu poslali předchozí majitelé, kterým se kupodivu chov zvířat nevyplácel, se tentokrát zajímá majitel táborského hotelu Palcát. Asi mu v hotelu občas bydlí pěkná zvířata.

Palubní deník nevidí důvod, proč by se neměli o zoo starat lidé, kteří vůbec nerozumějí chovu zvířat, natož ekonomice zoologických zahrad. V téhle zemi přece máme nespočet dobrých příkladů z jiných oborů, že neznalost není na překážku. Bývalý šéf chemičky chrání životní prostředí, herec šéfuje obraně státu atd.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

  • Rekola mění dopravu v českých městech

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít