Kam se poděla kuchyně?

19. května 2014, 00:00 - Milan Ballík
19. května 2014, 00:00

Když máte štěstí a všechno se podaří, jak má, Albertov patří k dobrým adresám pražské pivní scény

Potrefená husa na Albertově stojí za návštěvu i navzdory své lokaci poněkud stranou pražského centra. Je proč: designově vytříbený třípodlažní interiér, efektní zahrádka s vlastním grilem, osm druhů piva na soutoči. K mání je tu vše, i otevřená kuchyně připomínající inferno. Přesto, že v ní naštěstí místo čertů vládnou sněhobílí kuchaři, podnik spíše než znalce dobrého jídla potěší hlavně milovníky piva.

V restauraci nacházející se jen pár kroků od botanické zahrady je z každého natočeného půllitru patrná péče o pivo. Jiskra a hustá, pevná pěna jsou samozřejmostí stejně jako čistá chuť. Hůř si ale stojí kuchyně. Nabídka je bohatá, provedení ovšem pokulhává.

Vcelku se daří vychytat maličkosti k pivu – takové ty chuťově barevné dobrůtky, z nichž nečouhá jako první a jediný efekt snaha o vyvolání větší žízně, a tedy i konzumace. I když – pečená paprika plněná pikantním domácím čerstvým sýrem s opečenou bylinkovou bagetkou a bazalkovým pestem zrovna vzorovou ukázkou nebyla. Výrazná převaha natrpklé paprikové chuti zválcovala sýr, o jehož pikantnosti tak nemohla být vůbec řeč. Lépe zabodovala polévka, konkrétně kulajda. Dobře vyladěná, s mírnou, ale opravdu nijak drakonickou nadvládou kopru, přiznanými houbami a přiměřenou smetanovou hladkostí.

Splnila podle mého nároky všech, kdo ji rádi. Pivní guláš, deklarovaný s přídomkem chilli, tonul v mokřadu průměrnosti. Hutná omáčka, slušná porce masa, pro oko tedy vcelku lákající krmě. Ovšem v projevu tři čtyři tenoučké prstýnky drobné papričky, které měly obstarat opodstatnění onoho „chilli“ v názvu, neměly žádnou šanci. Masa bylo dost, všechny své dobré vlastnosti však ztratilo kdesi při přípravě. Česká klasika tu tedy zřejmě nevyvolá žádné nadšení. To je smutné, právě zde bývalo její kvalitní provedení samozřejmé.

Horká zapečená rebarbora s malinami a máslovou žmolenkou doplněná švestkovým sorbetem se činila. Trpkokyselé ostří reveně otupila jemná žmolenka, máslově podkreslila a vyhladila razanci. I když dezert nemohl zastínit všechny kuchyňské minely, přece jen trochu vylepšil rozháraný výkon kuchařů.

Přes otazníky vyvolávající představení stojí za pokus na Albertov zajít. Když máte štěstí a všechno se podaří, jak má, Potrefená husa patří k dobrým adresám pražské pivní scény. I přestože vás jinak pozorný personál kvůli potřebě sdělit si u výčepu cosi veledůležitého zanechá občas vašemu osudu déle, než je zdrávo.

NA VERANDÁCH – RESTAURACE – PIVNÍ BAR – ZAHRÁDKA Na Slupi 2102/2b, 128 00 Praha 2 tel.: +420 236 071 028 e-mail: info@phalbertov.cz www.phalbertov.cz Otevírací doba Po–St 11.00–24.00, Čt–So 11.00–01.00, Ne 11.00–23.00 Kuchyně česká se vstupy evropských a významným podílem maličkostí k pivu Země původu nabízených vín Česká republika a především Evropa

hodnocení atraktivní interiér mnoha tváří dobře ošetřené pivo v celé šíři sortimentu umně sestavená nabídka pro každého nepochopitelná ztráta dechu při zpracování zajímavých receptur při návštěvě skupin jejich až příliš hlučný a vlastnický projev

Recenze všech restaurací najdete na http://euro.e15.cz/toprestaurace

O autorovi| Milan Ballík, ballik@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít