JŠK, ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ

21. března 2016, 00:00 -
21. března 2016, 00:00

Michal Petr Of counsel Soutěžní a regulatorní praxe advokátní kanceláře JŠK získává novou posilu v osobě Michala Petra, který donedávna působil v pozici místopředsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro soutěž. Jeho vztahy s ÚOHS nebudou příchodem do JŠK zcela přerušeny. Nadále se bude například podílet na přípravě nové legislativy. Michal Petr se soutěžnímu právu věnuje více než deset let a z toho posledních pět let jako místopředseda ÚOHS. Soutěžní právo rovněž vyučuje na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Masarykově univerzitě v Brně. Je také autorem řady odborných publikací a členem redakční rady časopisu Antitrust OE revue soutěžního práva. Jeho specializací je zejména poradenství v oblasti spravedlivého procesu, kartelů a vztahu unijního a českého práva. Michal Petr bude v JŠK působit jako of counsel.

1

ABB ČR Tanja Vainiová * generální ředitelka S účinností od 1. března byla do pozice generální ředitelky ABB pro Českou republiku jmenována Tanja Vainiová. V pozici střídá Hannua Kasiho, který přijal seniorní funkci v rámci globálního managementu pro oblasti sdílených služeb ABB Group.

Tanja Vainiová pracuje v ABB již od roku 1998. Zastávala řadu vedoucích pozic v oblasti obchodu, služeb a výroby, ale též rozvoje obchodních příležitostí a řízení dodavatelských řetězců (SCM). Bohaté zkušenosti z mezinárodního prostředí ABB získala především ve Finsku, USA a Švýcarsku, kde zastávala nejrůznější manažerské funkce. Do České republiky přichází z ABB Maďarsko, kde působila pět let v pozici generální ředitelky. Tanja Vainiová pochází z Finska. Absolvovala obor strojního inženýrství na Tampere University of Technology, ve studiu pokračovala na americkém Massachusetts Institute of Technology (MIT), kde získala tituly MBA a MSc. v oboru inženýring se specializací na řízení dodavatelských řetězců.

Hovoří plynule finsky, anglicky, německy, švédsky a v dohledné době si chce doplnit i znalosti češtiny. Ve volném čase nejraději sportuje OE oblíbila si běhání, plavání a jízdu na kole. Je vdaná a s manželem vychovává tři dcery.

2

MICROSOFT Martin Štefík * finanční ředitel Martin Kováč * ředitel divize Finančním ředitelem české pobočky společnosti Microsoft se v únoru stal Martin Štefík. Naváže na aktivity Stefana Mähra, který se posunul na regionální pozici ve střední a východní Evropě. Martin Štefík přichází z ústředí Microsoftu pro střední a východní Evropu, kde působil necelé dva roky jako finanční manažer pro oblast retailu. Čtyři roky předtím strávil ve slovenské pobočce Microsoftu v roli byznys controllera a pět let předtím v lokální pobočce firmy PricewaterhouseCoopers. Štefík vystudoval finanční management na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a je seniorním členem ACCA. Aktuálně studuje na Wharton Business School a ve volném čase se věnuje rodině, cestování, běhání a golfu.

Roli ředitele divize Microsoft Dynamics nově zastává Martin Kováč. Vystřídal Václava Urbana, který bude nyní zodpovědný za posílení partnerského kanálu společnosti Microsoft v ČR, a to zejména podporou vstupu velkých systémových integrátorů na lokální trh a jejich aktivního zapojení do obchodních aktivit Microsoftu, primárně v oblasti cloudových řešení. Martin Kováč působí v českém Microsoftu již téměř dva roky se zodpovědností za Microsoft Dynamics CRM. Předtím pracoval ve firmě S&T Group, a to v různých manažerských pozicích se zaměřením zejména na obchod a dodávky CRM pro klíčové zákazníky firmy. Kováč vystudoval bankovnictví na Technické univerzitě v Košicích, kde následně získal titul PhD. Ve volném čase se věnuje jachtingu a rád si zahraje golf.

3

TESCO Martin Lupa * government affairs & CSR manažer Martin Lupa (39) se stal novým manažerem oddělení government affairs a CSR (corporate social responsibility) společnosti Tesco. V této roli je zodpovědný hlavně za spolupráci s veřejnou správou a neziskovým sektorem a rovněž zodpovídá za aktivity Nadačního fondu Tesco. Tesco realizuje řadu společensky prospěšných projektů, jako je prevence plýtvání potravinami, podpora a rozvoj místních komunit či mladých lidí. Úkolem Martina Lupy bude tyto činnosti nejen posilovat a dále rozvíjet, ale také o nich zvyšovat povědomí u veřejnosti.

V oblasti government affairs nahradil Lupa Ivana Kubányiho, který se bude nadále věnovat této agendě na Slovensku. V CSR oblasti a aktivitách Nadačního fondu střídá Martinu Šilhánovou, která se rozhodla přijmout nové výzvy mimo společnost Tesco.

Pracovní kariéru začal Martin Lupa ve firmě Procter & Gamble, kde působil pět let v obchodním oddělení, z toho dva roky v Budapešti. Následně zastával různé posty ve společnostech Avon Cosmetics, ČSOB a mBank.

Lupa vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů VŠE, obor mezinárodní obchod.

Ve volném čase se snaží věnovat rodině. Mezi jeho koníčky patří sport, zejména běh a kolo.

4

APS HOLDING Zuzana Burmakinová * recovery director Tereza Šimanovská * vedoucí oddělení legal & compliance John Pitman * senior finance controller Mezinárodní investor a správce pohledávkových portfolií APS Holding rozšiřuje tým o tři zkušené profesionály.

Recovery directorem se stala Zuzana Burmakinová. Zaměří se především na zefektivnění procesu vymáhání pohledávek v retailovém segmentu a navýšení tržního podílu ve střední a jihovýchodní Evropě. Burmakinová působila ve vedoucích funkcích ve společnostech ProfiCredit a M. B. A. Finance. Vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici, Státní univerzitu v Petrohradě a MGIMO v Moskvě.

Tereza Šimanovská se stala vedoucí nově vzniklého oddělení legal & compliance. V její kompetenci je řízení interních právních služeb napříč Evropou a koordinace externích právních poradců. Advokátka Tereza Šimanovská vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze a dále studovala anglické právo na University of Nottingham a University of Westminster. Pracovní zkušenosti získala v mezinárodních advokátních kancelářích Gide Loyrette Nouel, Allen & Overy a Cliff-ord Chance.

Funkci senior finance controller v APS Holdingu zastává John Pitman. Připojuje se k fi-nancial controlling týmu a bude se podílet na řešení rostoucí agendy tohoto oddělení. Pitman má za sebou patnáct let praxe v oblasti finančního controllingu. Zkušenosti sbíral mimo jiné ve společnostech AT&T, Johnson & Johnson a Algeco. Ve volném čase se věnuje badmintonu, cestování, vaření a jízdě na motorce.

5

KASPERSKY LAB Jindřich Koch * channel sales manager Společnost Kaspersky Lab v České republice jmenovala Jindřicha Kocha do pozice channel sales managera. Koch rozšíří stávající šestičlenný tým českého zastoupení společnosti a na starost bude mít především rozvoj obchodních aktivit v ČR a SR.

Jindřich Koch má více než patnáct let zkušeností s podporou a rozvojem obchodních a zákaznických vztahů. Působil v oddělení nepřímého prodeje společnosti AVG Technologies pro Českou a Slovenskou republiku. Vztahy k zákazníkům a obchodním partnerům rozvíjel ve firmách CDC Data, PVT Net či Zoner Software. Před nástupem do společnosti Kaspersky Lab zastával pozici product managera v podniku Konica Minolta Business Solution Czech, v němž se staral o rozvoj značky na českém trhu a podporu jak přímého, tak nepřímého prodeje.

6

DATASYS Ivan Volf * obchodní ředitel Společnost Datasys, poskytovatel služeb v oblasti informačních technologií, jmenovala Ivana Volfa novým obchodním ředitelem. Bude zodpovídat za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých obchodních aktivit na domácím i zahraničním trhu. Významně se bude také podílet na tvorbě strategie a rozvoji obchodu v komerčním segmentu.

Ivan Volf je profesionálem s bohatými zkušenostmi z oblasti IT, bankovnictví a finančního sektoru. Před příchodem do Datasysu působil několik let v ředitelských postech ve společnostech Hewlett-Packard CR, IBM CR, Eurotel Praha nebo Ness Czech. Je absolventem ČVUT v Praze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít