Jeden den Vladimira Vladimiroviče

07. října 2014, 12:50 - Blahoslav Hruška
07. října 2014, 12:50

Tak to tu ještě nebylo. O tom, že Vladimir Vladimirovič Putin sjezdil celičkou Rus, už víme. Od velkoměst až po zapadlá sila, od hlubokého Bajkalu až po lecjaký potůček, od nížin Volhy až po šikmé stěny Pamíru, tam všude vstoupila prezidentova polobotka, rybářská holínka či pohorka. Když to nešlo pěšmo, vyrazil Putin na lyžích, na motorce, ponorkou, čtyřkolkou nebo v sobím spřežení. Dnes, kdy ruský vládce slaví své 62. narozeniny ale bude vše jinak.

Vladimir Putin alespoň totiž na jediný den zmizí před celým širým světem. Zatímco jindy se i o narozeninách věnoval Putin svému oblíbenému koníčku, totiž práci pro blaho lidu, dnešek stráví na tajném místě hluboko v sibiřské tajze. Ani blízcí prý nevědí, kde to je. Nejbližší osada je asi tak 300 verst daleko.

Trochu to připomíná starozákonního „skrytého Boha“. Je pánem veškerého stvoření, a tak se může někam vytratit a my ho marně hledáme. Teologům dalo docela fušku vypracovat tento koncept tak, aby byl ještě uvěřitelný. Od skrývání je jen krok k tomu prohlásit, že žádný Bůh ani nakonec být nemusí. Ne tak u Vladimira P. Jeho řízené zmizení potrvá jen dnes, asi jako nebeský úkaz. Již zítra v plné síle nastoupí k jednání se starosty sibiřských měst.

Rusům lze jen závidět. Putin pro ně nejen pracuje nonstop, ale ještě předem ohlásí, že si od něj mohou všichni alespoň na jeden den odpočinout. Škoda, že u nás nemáme harmonogram, podle něhož by se takto vytráceli politici ze scény a my měli jistotu, že od nich ten den opravdu nic neuslyšíme. Nejsme ale na Rusi. Bohužel. Zatímco Vladimir Vladimirovič je jen jeden, v Česku je podobných politiků zralých na řízené zmizení tolik, že by se ani nemuseli vejít do kalendáře.


Čtěte také:

Putin: sankce ruskou ekonomiku posílí

Putin hledá, jak v naléhavém případě odstřihnout Rusko od internetu

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít