Je libo gotiku, nebo modernu?

30. září 2013, 00:00 - Hana Boříková
30. září 2013, 00:00

Catherine Nardinová přetvoří historický Obecní dvůr na luxusní byty. „Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního

charakteru objektů,“ říká Francouzka, která žije v Praze už deset let

* Proč by si měli klienti koupit byt právě v Obecním dvoře?

Obecní dvůr najdete v malebné části Starého Města v centru Prahy Na Františku. V soukromém areálu plném zeleně nabídneme dvanáct luxusních rezidencí o velikosti 131 až 412 metrů čtverečních s podzemním parkovištěm a nepřetržitou službou recepce. To je myslím dobrý začátek.

* Kdo bude mít podle vás o takové rezidence zájem?

Chceme vytvořit privátní rezidenční komunitu pro rodiny a jednotlivce, kteří hledají výhody bydlení přímo v srdci města, aniž by se museli vzdát klidu a zeleně tradičně spojovaných s životem na předměstí.

* Jak dlouho jste hledali správnou nemovitost?

Nemovitosti hledáme v podstatě neustále. V Praze je řada krásných domů, když jsme ale viděli před třemi lety tohle místo, už na první pohled nás naprosto okouzlilo.

* Proč právě Praha a historický objekt? Máte tu nějaké vazby a zkušenosti právě s tímto druhem nemovitostí?

V Praze jsem žila, a tak bylo logické začít zde s nějakými obchodními aktivitami. Myslím si, že se těžko najde někdo, kdo by nebyl okouzlen návštěvou historického centra Prahy a tím, jak je zachované. Prvním projektem, který jsme v Praze uskutečnili, byly rezidence v ulici Všehrdova na Malé Straně. Další dva naše projekty jsou v Kozí ulici a na Masarykově nábřeží.

* Co vás na této práci baví?

Mám ráda ten proces, díky němuž se vize mění ve skutečnost. Hlavně jeho dynamiku a kreativitu. Každý projekt má vlastní výzvy a problémy. Zatímco jádro skupiny našich lidí zůstává stejné, externě spolupracujeme s různými architekty a inženýry.

* Do jaké míry dokážete zachovat charakter původní budovy? Přece jen areál dlouhou dobu chátral.

V Obecním dvoře se snoubí různé architektonické styly, od gotiky přes neoklasicismus, které představují jednotlivé budovy a odrážejí historii architektury Prahy jako takové. I to byl jeden z důvodů, které nás k těmto budovám dovedly. Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního charakteru objektů. Styl společných prostranství, a dokonce i některé stavební techniky budou jasně odkazovat na historickou povahu místa. Zároveň jsme měli štěstí, že můžeme do komplexu zakomponovat i budovu úplně novou.

* Měli jste problém dostát požadavkům památkářů?

Upřímně řečeno, nikoli. Jediné položky, které kdy byly předmětem diskuse, byly ty, které se vztahovaly k požadavkům na moderní bydlení.

* Jak přistupujete k interiérům?

Majitelé rezidencí si mohou vybrat z několika designů interiéru, který podle jejich osobních preferencí dotvoří tým zkušených interiérových designérů. Novinkou pro budoucí majitele luxusních rezidencí je ale také možnost zařídit si své bydlení od začátku až do konce podle svých představ. Nabízíme totiž předání rezidence jako hrubé stavby, tedy bez podlah, obložení koupelny nebo třeba dveří, aby si majitel sám zajistil vlastní designéry a dodavatele.

* Budou mít klienti o tuto možnost zájem? Přece jen je pohodlnější přijít k hotovému…

Tento způsob vytváření vlastního bydlení je v některých evropských zemích naprosto běžný, v České republice se ale zatím příliš nevyskytuje. Každá varianta má pochopitelně svá pro a proti, která si majitel rezidence musí sám zhodnotit. Výhodou je možnost mít veškerý design a provedení prací pod kontrolou a rozhodovat o každém detailu, který se bude v interiéru vyskytovat. Nevýhodou může být náročná koordinace všech dodavatelů, kterou by jinak zařizoval přímo developer nebo interiérový architekt.

* Chápete recepci i jako servis pro klienty? Dnes se developeři snaží kombinovat bydlení s hotelovými službami, prostě dokonalý servis, ale ve vlastním…

Služby recepce a bezpečnostní služba jsou pro naše klienty velmi důležité, protože zvyšují úroveň bezpečnosti a zároveň komfortu. Pokud je možné zkombinovat tyto nezbytné prvky s dalšími benefity, jako je třeba služba concierge, tak proč to neudělat? Dobrým příkladem poptávané služby je třeba čistírna.

* Dali jste si nějaký milník, kdy byste chtěli mít všechny byty prodané?

Naším záměrem je prodat všechny rezidence do tří měsíců od obdržení kolaudačního rozhodnutí. l

Francouzku okouzlila historie

Catherine Nardinová se narodila ve francouzském Belfortu. Vystudovala oděvní návrhářství v Cannes, v této branži ale nikdy nepracovala. Než se přestěhovala do Prahy, působila třeba jako animátorka zajišťující zábavu pro turisty v Clubu Méditerranée, což je síť prázdninových resortů, nebo jako majitelka restaurace v Clermont-Ferrandu. V Praze, kde žije více než deset let, se mimo jiné věnovala svému velkému koníčku, vyrábění šperků. V Pařížské ulici v Praze měla svůj vlastní obchod se šperky. Obchod po nějaké době prodala, aby se mohla věnovat projektu obchodního centra v chorvatském Záhřebu. Tam se potkala s Mariou Anzulovićovou, která se stala její obchodní partnerkou ve firmě Around Inside.

O autorovi| Hana Boříková, borikova@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít