Je libo gotiku, nebo modernu?

30. září 2013, 00:00 - Hana Boříková
30. září 2013, 00:00

Catherine Nardinová přetvoří historický Obecní dvůr na luxusní byty. „Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního

charakteru objektů,“ říká Francouzka, která žije v Praze už deset let

* Proč by si měli klienti koupit byt právě v Obecním dvoře?

Obecní dvůr najdete v malebné části Starého Města v centru Prahy Na Františku. V soukromém areálu plném zeleně nabídneme dvanáct luxusních rezidencí o velikosti 131 až 412 metrů čtverečních s podzemním parkovištěm a nepřetržitou službou recepce. To je myslím dobrý začátek.

* Kdo bude mít podle vás o takové rezidence zájem?

Chceme vytvořit privátní rezidenční komunitu pro rodiny a jednotlivce, kteří hledají výhody bydlení přímo v srdci města, aniž by se museli vzdát klidu a zeleně tradičně spojovaných s životem na předměstí.

* Jak dlouho jste hledali správnou nemovitost?

Nemovitosti hledáme v podstatě neustále. V Praze je řada krásných domů, když jsme ale viděli před třemi lety tohle místo, už na první pohled nás naprosto okouzlilo.

* Proč právě Praha a historický objekt? Máte tu nějaké vazby a zkušenosti právě s tímto druhem nemovitostí?

V Praze jsem žila, a tak bylo logické začít zde s nějakými obchodními aktivitami. Myslím si, že se těžko najde někdo, kdo by nebyl okouzlen návštěvou historického centra Prahy a tím, jak je zachované. Prvním projektem, který jsme v Praze uskutečnili, byly rezidence v ulici Všehrdova na Malé Straně. Další dva naše projekty jsou v Kozí ulici a na Masarykově nábřeží.

* Co vás na této práci baví?

Mám ráda ten proces, díky němuž se vize mění ve skutečnost. Hlavně jeho dynamiku a kreativitu. Každý projekt má vlastní výzvy a problémy. Zatímco jádro skupiny našich lidí zůstává stejné, externě spolupracujeme s různými architekty a inženýry.

* Do jaké míry dokážete zachovat charakter původní budovy? Přece jen areál dlouhou dobu chátral.

V Obecním dvoře se snoubí různé architektonické styly, od gotiky přes neoklasicismus, které představují jednotlivé budovy a odrážejí historii architektury Prahy jako takové. I to byl jeden z důvodů, které nás k těmto budovám dovedly. Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního charakteru objektů. Styl společných prostranství, a dokonce i některé stavební techniky budou jasně odkazovat na historickou povahu místa. Zároveň jsme měli štěstí, že můžeme do komplexu zakomponovat i budovu úplně novou.

* Měli jste problém dostát požadavkům památkářů?

Upřímně řečeno, nikoli. Jediné položky, které kdy byly předmětem diskuse, byly ty, které se vztahovaly k požadavkům na moderní bydlení.

* Jak přistupujete k interiérům?

Majitelé rezidencí si mohou vybrat z několika designů interiéru, který podle jejich osobních preferencí dotvoří tým zkušených interiérových designérů. Novinkou pro budoucí majitele luxusních rezidencí je ale také možnost zařídit si své bydlení od začátku až do konce podle svých představ. Nabízíme totiž předání rezidence jako hrubé stavby, tedy bez podlah, obložení koupelny nebo třeba dveří, aby si majitel sám zajistil vlastní designéry a dodavatele.

* Budou mít klienti o tuto možnost zájem? Přece jen je pohodlnější přijít k hotovému…

Tento způsob vytváření vlastního bydlení je v některých evropských zemích naprosto běžný, v České republice se ale zatím příliš nevyskytuje. Každá varianta má pochopitelně svá pro a proti, která si majitel rezidence musí sám zhodnotit. Výhodou je možnost mít veškerý design a provedení prací pod kontrolou a rozhodovat o každém detailu, který se bude v interiéru vyskytovat. Nevýhodou může být náročná koordinace všech dodavatelů, kterou by jinak zařizoval přímo developer nebo interiérový architekt.

* Chápete recepci i jako servis pro klienty? Dnes se developeři snaží kombinovat bydlení s hotelovými službami, prostě dokonalý servis, ale ve vlastním…

Služby recepce a bezpečnostní služba jsou pro naše klienty velmi důležité, protože zvyšují úroveň bezpečnosti a zároveň komfortu. Pokud je možné zkombinovat tyto nezbytné prvky s dalšími benefity, jako je třeba služba concierge, tak proč to neudělat? Dobrým příkladem poptávané služby je třeba čistírna.

* Dali jste si nějaký milník, kdy byste chtěli mít všechny byty prodané?

Naším záměrem je prodat všechny rezidence do tří měsíců od obdržení kolaudačního rozhodnutí. l

Francouzku okouzlila historie

Catherine Nardinová se narodila ve francouzském Belfortu. Vystudovala oděvní návrhářství v Cannes, v této branži ale nikdy nepracovala. Než se přestěhovala do Prahy, působila třeba jako animátorka zajišťující zábavu pro turisty v Clubu Méditerranée, což je síť prázdninových resortů, nebo jako majitelka restaurace v Clermont-Ferrandu. V Praze, kde žije více než deset let, se mimo jiné věnovala svému velkému koníčku, vyrábění šperků. V Pařížské ulici v Praze měla svůj vlastní obchod se šperky. Obchod po nějaké době prodala, aby se mohla věnovat projektu obchodního centra v chorvatském Záhřebu. Tam se potkala s Mariou Anzulovićovou, která se stala její obchodní partnerkou ve firmě Around Inside.

O autorovi| Hana Boříková, borikova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít