Jak zaúčtovat jelena

25. února 2013, 00:00 - (red)
25. února 2013, 00:00

PaluBní Deník ZKAZKY Z ORIENTU Kupovat státní podíly ve firmách na Balkáně vyžaduje nejen dobrý privatizační projekt, super kontakty, ale i zdravá játra jako nezbytnou podmínku pro rychlé odbourání alkoholu. O tom by mohli vyprávět zástupci jedné nejmenované firmy, která má aktuálně na Balkáně problémy.

O jedné z takových privatizačních pijatik, která se uskutečnila i za přítomnosti padlých žen, dodnes kolují legendy. A nejen mezi přímými účastníky, ale i v účetním oddělení nejmenované firmy. „Snad třicetkrát mi volala účetní a ptala se, jak mají zaúčtovat toho jelena z Bulharska s tak divným pořadovým číslem. Teprve po pár dnech pátrání se ukázalo, že je to jedna z účastnic noční pijatiky, která na účtenku napsala své jméno a telefon,“ konstatoval jeden z pamětníků. Jak byla Jelena zaúčtována, se však Palubnímu deníku ani přes veškeré úsilí nepodařilo zjistit.

KDYŽ VLK NENÍ DOMA

Lesy ČR jsou nadále bez hlavy, neboť ministr zemědělství Petr Bendl se zjevně nedokáže dohodnout s premiérem Petrem Nečasem na novém generálním řediteli.

Odborný lesnický server Silvarium.cz podle slov komentáře uveřejněného na jeho webových stránkách přesto zaznamenal „obrovský posun ve strategii LČR“. Investice do lesních cest a vodních toků dozorčí rada doporučila zvýšit o miliardu, aby zlepšila úroveň údržby majetku a pomohla zakázkami malým místním dodavatelům.

Naopak seškrtala rozpočet na reklamu a marketing o čtvrtinu. Sporné servisní smlouvy na IT a dodávky softwaru bude nejen přezkoumávat soudní znalec, ale podle doporučení dozorčí rady buď zlevní o třicet procent, anebo mají být vypovězeny. Bude vyhlášen nový otevřený tendr na právníky, nad jehož regulérností by měla dohlížet protikorupční organizace Transparency International. Statut státního podniku nedává dozorčí radě přímé rozhodovací pravomoce v těchto záležitostech, nicméně prozatímní vedení se k doporučením vyjádřilo kladně. A ani ministerstvo zemědělství je vzhledem k současné situaci nemůže ignorovat. Co se to stalo? ptá se Silvarium.cz.

Lesákům a myslivcům lze odpustit neznalost bonmotu bývalého šéfa Obamova Bílého domu Rahma Emanuela: „Nikdy nepromeškejte vážnou krizi, protože je zároveň příležitostí udělat věci, které jste nemohli uskutečnit v minulosti.“ Vlastně na tom nic překvapivého není, pokud ve vakuu vidíte příležitost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít