Jak zaúčtovat jelena

25. února 2013, 00:00 - (red)
25. února 2013, 00:00

PaluBní Deník ZKAZKY Z ORIENTU Kupovat státní podíly ve firmách na Balkáně vyžaduje nejen dobrý privatizační projekt, super kontakty, ale i zdravá játra jako nezbytnou podmínku pro rychlé odbourání alkoholu. O tom by mohli vyprávět zástupci jedné nejmenované firmy, která má aktuálně na Balkáně problémy.

O jedné z takových privatizačních pijatik, která se uskutečnila i za přítomnosti padlých žen, dodnes kolují legendy. A nejen mezi přímými účastníky, ale i v účetním oddělení nejmenované firmy. „Snad třicetkrát mi volala účetní a ptala se, jak mají zaúčtovat toho jelena z Bulharska s tak divným pořadovým číslem. Teprve po pár dnech pátrání se ukázalo, že je to jedna z účastnic noční pijatiky, která na účtenku napsala své jméno a telefon,“ konstatoval jeden z pamětníků. Jak byla Jelena zaúčtována, se však Palubnímu deníku ani přes veškeré úsilí nepodařilo zjistit.

KDYŽ VLK NENÍ DOMA

Lesy ČR jsou nadále bez hlavy, neboť ministr zemědělství Petr Bendl se zjevně nedokáže dohodnout s premiérem Petrem Nečasem na novém generálním řediteli.

Odborný lesnický server Silvarium.cz podle slov komentáře uveřejněného na jeho webových stránkách přesto zaznamenal „obrovský posun ve strategii LČR“. Investice do lesních cest a vodních toků dozorčí rada doporučila zvýšit o miliardu, aby zlepšila úroveň údržby majetku a pomohla zakázkami malým místním dodavatelům.

Naopak seškrtala rozpočet na reklamu a marketing o čtvrtinu. Sporné servisní smlouvy na IT a dodávky softwaru bude nejen přezkoumávat soudní znalec, ale podle doporučení dozorčí rady buď zlevní o třicet procent, anebo mají být vypovězeny. Bude vyhlášen nový otevřený tendr na právníky, nad jehož regulérností by měla dohlížet protikorupční organizace Transparency International. Statut státního podniku nedává dozorčí radě přímé rozhodovací pravomoce v těchto záležitostech, nicméně prozatímní vedení se k doporučením vyjádřilo kladně. A ani ministerstvo zemědělství je vzhledem k současné situaci nemůže ignorovat. Co se to stalo? ptá se Silvarium.cz.

Lesákům a myslivcům lze odpustit neznalost bonmotu bývalého šéfa Obamova Bílého domu Rahma Emanuela: „Nikdy nepromeškejte vážnou krizi, protože je zároveň příležitostí udělat věci, které jste nemohli uskutečnit v minulosti.“ Vlastně na tom nic překvapivého není, pokud ve vakuu vidíte příležitost.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít