Jak si správně vybrat byt pro bydlení i pro investici

Komerční sdělení

Výstavba bytů se v Praze v 21. století výrazně mění. Od výstavby tzv. nocleháren na vzdálených okrajích Prahy, kde stále není moderní infrastruktura, odpočinkové plochy, nemluvě o množství parkovacích míst, přes ojedinělou výstavbu solitérních domů po celé Praze, které často zcela změnily charakter celého území až po v současnosti klienty velmi preferované výstavby zcela nových městských čtvrtí.

Čtvrtí, které svým obyvatelům poskytují kompletní infrastrukturu a služby, které jsou na prahu 21. století již naprostou samozřejmostí.

Dnes nakupující očekávají, jak kvalitní bydlení, tak i infrastrukturu v podobě bezproblémové dopravy nebo nákupních možností. Stejně tak očekávají i služby typu škola, školka nebo dostupné zdravotnictví v bezprostředním okolí. A také prostor, kde lze aktivně i pasivně trávit svůj volný čas a kde si každý najde to své – od maminek s dětmi a jejich dětskými hřišti, až po starší generaci s relaxačními zónami a parkovou úpravou okolí jejich bydliště.

Výstavba zcela nových čtvrtí je celoevropský trend. Obrovskou výhodou tohoto typu výstavby, pro majitele bytů v dané lokalitě, je systém tzv. „all in one“. Tedy ve volném překladu mít vše na jednom místě. Od pracovních příležitostí, přes množství služeb, dostatek volnočasových aktivit až po každoroční zhodnocení a růst ceny nemovitosti. Moderní City development 21. století je ideální formou developerské činnosti, kterou společně rozvíjí developer a městská část. Výsledkem spolupráce je pak dokonalé spojení funkčnosti bydlení v moderních bytových domech, kvalitní a především dostupné městské infrastruktury a nabídky volnočasových aktivit v daném místě,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. Tedy spojení tří podstatných faktorů, které dnes hrají stále důležitější roli při výběru vlastního bydlení. Rozhodují se takto jak rodiny s dětmi, pro které je důležité zázemí, bezbariérový přístup k městské dopravě nebo dostatek škol či školek v okolí. A obdobně k tomu přistupují jak mladí lidé, tak i starší generace. Ta očekává kvalitně odvedenou práci a budoucí zhodnocení nemovitosti. A pokud toto vše dokáže developer klientům nabídnout, pak bude vždy investice do bydlení nebo do bytu zhodnocena a přinese majiteli finanční bonus.

Mezi nejprogresivnější a zároveň nejrespektovanější developerské společnosti, které v současnosti staví v Praze byty vhodné jak pro bydlení, tak i pro investice, patří česká společnost FINEP. Ta v současnosti realizuje moderní City development na celkem 5 místech po Praze. Společný jmenovatel všech těchto lokalit (Britská čtvrť na Západním Městě v Praze Stodůlkách, Harfa Park ve Vysočanech, Malý háj ve Štěrboholech, Prosek Park a lokalita Nad Přehradou v Praze Hostivaři) je dokonalé skloubení funkce moderního bydlení se službami, které život zpříjemňují a zjednodušují. Díky tomu obyvatelé daných lokalit ve svých bytech nejenom bydlí, ale i žijí.

O projektech moderního bydlení se dozvíte na webu www.finep.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít