Jak si správně vybrat byt pro bydlení i pro investici

Komerční sdělení

Výstavba bytů se v Praze v 21. století výrazně mění. Od výstavby tzv. nocleháren na vzdálených okrajích Prahy, kde stále není moderní infrastruktura, odpočinkové plochy, nemluvě o množství parkovacích míst, přes ojedinělou výstavbu solitérních domů po celé Praze, které často zcela změnily charakter celého území až po v současnosti klienty velmi preferované výstavby zcela nových městských čtvrtí.

Čtvrtí, které svým obyvatelům poskytují kompletní infrastrukturu a služby, které jsou na prahu 21. století již naprostou samozřejmostí.

Dnes nakupující očekávají, jak kvalitní bydlení, tak i infrastrukturu v podobě bezproblémové dopravy nebo nákupních možností. Stejně tak očekávají i služby typu škola, školka nebo dostupné zdravotnictví v bezprostředním okolí. A také prostor, kde lze aktivně i pasivně trávit svůj volný čas a kde si každý najde to své – od maminek s dětmi a jejich dětskými hřišti, až po starší generaci s relaxačními zónami a parkovou úpravou okolí jejich bydliště.

Výstavba zcela nových čtvrtí je celoevropský trend. Obrovskou výhodou tohoto typu výstavby, pro majitele bytů v dané lokalitě, je systém tzv. „all in one“. Tedy ve volném překladu mít vše na jednom místě. Od pracovních příležitostí, přes množství služeb, dostatek volnočasových aktivit až po každoroční zhodnocení a růst ceny nemovitosti. Moderní City development 21. století je ideální formou developerské činnosti, kterou společně rozvíjí developer a městská část. Výsledkem spolupráce je pak dokonalé spojení funkčnosti bydlení v moderních bytových domech, kvalitní a především dostupné městské infrastruktury a nabídky volnočasových aktivit v daném místě,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. Tedy spojení tří podstatných faktorů, které dnes hrají stále důležitější roli při výběru vlastního bydlení. Rozhodují se takto jak rodiny s dětmi, pro které je důležité zázemí, bezbariérový přístup k městské dopravě nebo dostatek škol či školek v okolí. A obdobně k tomu přistupují jak mladí lidé, tak i starší generace. Ta očekává kvalitně odvedenou práci a budoucí zhodnocení nemovitosti. A pokud toto vše dokáže developer klientům nabídnout, pak bude vždy investice do bydlení nebo do bytu zhodnocena a přinese majiteli finanční bonus.

Mezi nejprogresivnější a zároveň nejrespektovanější developerské společnosti, které v současnosti staví v Praze byty vhodné jak pro bydlení, tak i pro investice, patří česká společnost FINEP. Ta v současnosti realizuje moderní City development na celkem 5 místech po Praze. Společný jmenovatel všech těchto lokalit (Britská čtvrť na Západním Městě v Praze Stodůlkách, Harfa Park ve Vysočanech, Malý háj ve Štěrboholech, Prosek Park a lokalita Nad Přehradou v Praze Hostivaři) je dokonalé skloubení funkce moderního bydlení se službami, které život zpříjemňují a zjednodušují. Díky tomu obyvatelé daných lokalit ve svých bytech nejenom bydlí, ale i žijí.

O projektech moderního bydlení se dozvíte na webu www.finep.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít