I černé uhlí smrdí

27. května 2013, 00:00 - (red)
27. května 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Škoda šest miliard. K tomuto zjištění podle informací Palubního deníku došla protikorupční policie, která vyšetřuje privatizaci Ostravsko karvinských dolů (OKD). Dosud byl obviněn jen znalec ze společnosti Vox Consult Rudolf Doucha. „Beru to jako dost velký podraz. Znalecký posudek byl společně vypracován společností Vox a Komerční bankou, ale stíhají jenom mě. Nevím, co je to za umanutí se, protože žádná škoda nevznikla - prodalo se to za jiné peníze a jindy a na ten posudek byl tehdy čas tři týdny,“ řekl před rokem deníku Právo Doucha, obviněný z trestného činu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek.

Detektivové, kteří případ vyšetřují a nechtějí, aby po nich zůstal policejní hantýrkou pomník, teď u státního zástupce zkoušejí, zda jim projdou další návrhy na obvinění. „V dané věci postupujeme v souladu s pokyny a pod dozorem státního zástupce,“ potvrdila mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Pokud nevzniknou politické tlaky a žalobce návrh detektivů „pofouká“, dalšími čekateli na obvinění by tak podle informací Palubního deníku mohli být ředitel odboru privatizace majetku státu ministerstva financí Igor Fojtík a pracovník Fondu národního majetku Pavel Kuta. Od zmíněných dvou státních manažerů je pak už jen krůček k předsedovi sociálních demokratů Bohuslavu Sobotkovi, který v době privatizace OKD ministerstvo vedl. To by pak bylo ve volebním roce veselo.

Boris a prsa Poté, co Angelina Jolie veřejně přiznala, že si z obav z rakoviny nechala odstranit obě prsní žlázy, dostala se ňadra do čelních diskusí po celém světě. Ale nikdo asi nečekal, jak rozhodí poslance ODS Borise Šťastného. Na zprávu promptně reagovala Všeobecná zdravotní pojišťovna, která i ženám mladším 45 let nabídla zdarma vyšetření prsů v rámci svého preventivního programu VZP Zdravý život.

Před centrálu pojišťovny se po zveřejnění nabídky sjely štáby tuzemských televizí. Co čert nechtěl, na stejné místo právě mířil i poslanec Šťastný, kterého přítomnost novinářů nemile překvapila. Jak vyprávějí očití svědci, velmi rozčilen v centrále seřval, koho potkal. Co si to VZP prý dovoluje, když její krok neschválil ani poslanecký výbor pro zdravotnictví, jehož je předsedou, ani správní rada, jejímž je členem! Tak mu zaměstnanci VZP museli vysvětlit, že preventivní program členové správní rady odsouhlasili již dávno, a zda určenou částku ženy využijí na mamograf nebo jiné z nabízených vyšetření, je už jen jejich věc. A že poslanecký výbor může vynášet usnesení, jaká chce, ta ale na řízení podniku přímý dopad nemají.

Jak se doslechl Palubní deník, pár dní nato milý Boris pochopil, že nějaké politické bodíky by přece jenom nahnat mohl. Rychle změnil postoj a neváhal se před poslanci pochválit, jaký je pašák, když tak pohotově podal českým ženám vstřícnou ruku. Inu, je to kujón!

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít