I černé uhlí smrdí

27. května 2013, 00:00 - (red)
27. května 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Škoda šest miliard. K tomuto zjištění podle informací Palubního deníku došla protikorupční policie, která vyšetřuje privatizaci Ostravsko karvinských dolů (OKD). Dosud byl obviněn jen znalec ze společnosti Vox Consult Rudolf Doucha. „Beru to jako dost velký podraz. Znalecký posudek byl společně vypracován společností Vox a Komerční bankou, ale stíhají jenom mě. Nevím, co je to za umanutí se, protože žádná škoda nevznikla - prodalo se to za jiné peníze a jindy a na ten posudek byl tehdy čas tři týdny,“ řekl před rokem deníku Právo Doucha, obviněný z trestného činu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek.

Detektivové, kteří případ vyšetřují a nechtějí, aby po nich zůstal policejní hantýrkou pomník, teď u státního zástupce zkoušejí, zda jim projdou další návrhy na obvinění. „V dané věci postupujeme v souladu s pokyny a pod dozorem státního zástupce,“ potvrdila mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká.

Pokud nevzniknou politické tlaky a žalobce návrh detektivů „pofouká“, dalšími čekateli na obvinění by tak podle informací Palubního deníku mohli být ředitel odboru privatizace majetku státu ministerstva financí Igor Fojtík a pracovník Fondu národního majetku Pavel Kuta. Od zmíněných dvou státních manažerů je pak už jen krůček k předsedovi sociálních demokratů Bohuslavu Sobotkovi, který v době privatizace OKD ministerstvo vedl. To by pak bylo ve volebním roce veselo.

Boris a prsa Poté, co Angelina Jolie veřejně přiznala, že si z obav z rakoviny nechala odstranit obě prsní žlázy, dostala se ňadra do čelních diskusí po celém světě. Ale nikdo asi nečekal, jak rozhodí poslance ODS Borise Šťastného. Na zprávu promptně reagovala Všeobecná zdravotní pojišťovna, která i ženám mladším 45 let nabídla zdarma vyšetření prsů v rámci svého preventivního programu VZP Zdravý život.

Před centrálu pojišťovny se po zveřejnění nabídky sjely štáby tuzemských televizí. Co čert nechtěl, na stejné místo právě mířil i poslanec Šťastný, kterého přítomnost novinářů nemile překvapila. Jak vyprávějí očití svědci, velmi rozčilen v centrále seřval, koho potkal. Co si to VZP prý dovoluje, když její krok neschválil ani poslanecký výbor pro zdravotnictví, jehož je předsedou, ani správní rada, jejímž je členem! Tak mu zaměstnanci VZP museli vysvětlit, že preventivní program členové správní rady odsouhlasili již dávno, a zda určenou částku ženy využijí na mamograf nebo jiné z nabízených vyšetření, je už jen jejich věc. A že poslanecký výbor může vynášet usnesení, jaká chce, ta ale na řízení podniku přímý dopad nemají.

Jak se doslechl Palubní deník, pár dní nato milý Boris pochopil, že nějaké politické bodíky by přece jenom nahnat mohl. Rychle změnil postoj a neváhal se před poslanci pochválit, jaký je pašák, když tak pohotově podal českým ženám vstřícnou ruku. Inu, je to kujón!

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít