Hypotéka, která se vyplatí:

15. dubna 2013, 00:00 -
15. dubna 2013, 00:00

Bez poplatků a s garantovanou sazbou 2,99 % pro všechny Úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou v současnosti velmi příznivé. „Aktuální sazby se stále drží poblíž historického minima. Navíc díky různým časově omezeným akcím mohou klienti výrazně ušetřit na dalších nákladech souvisejících s nemovitostí,“ uvádí Ondřej Šuchman, produktový manažer pro hypoteční úvěry v Komerční bance. Jak dodává, investice do bydlení se určitě vyplatí i v době ekonomické nejistoty.

* Říkáte, že časově omezené akce mohou výrazně snížit náklady na hypotéku. Můžete nám poradit nějaký konkrétní tip?

Mohu zmínit například aktuální akční nabídku Komerční banky. Pokud klient podá v Komerční bance žádost o hypotéku v období od 1. 4. do 30. 4. 2013 a zároveň podepíše smlouvu do 16. 6. 2013, získá u Hypotečního úvěru Klasik garanci úrokové sazby 2,99 procenta. Navíc neplatí poplatky za zpracování a správu úvěru ani poplatek za ocenění nemovitosti.

* Znamená to, že jediným nákladem jsou úroky a žádné další poplatky klient neplatí?

Klient skutečně zaplatí Komerční bance pouze splátky hypotéky. Uvedená sazba 2,99 procenta je navíc garantovaná – je to tedy maximální cena, která mu bude při využití akční nabídky účtována. Oproti běžné nabídce navíc ušetří na zmíněných poplatcích za ocenění nemovitosti a zpracování úvěru.

* Jak vysoký podíl vlastních úspor na hodnotě nemovitosti musí klient mít, aby na takové výhodné financování dosáhl?

Tato nabídka se vztahuje na Hypoteční úvěr Klasik, u kterého půjčí Komerční banka až 85 procent z hodnoty zastavené nemovitosti. U jiných variant hypoték od Komerční banky to může být až 100 procent.

* Nabízíte dokonce i hypotéku, se kterou lze financovat nejen koupi nemovitosti, ale také její vybavení…

Díky Hypotéce 2v1 mohou naši klienti jedním úvěrem financovat nejen veškeré výdaje kolem koupě, výstavby či rekonstrukce nemovitosti, ale také investice spojené s pořízením potřebného vybavení domácnosti, a to až do výše 400 tisíc korun. Tato částka je přitom úročena stejně nízkou sazbou jako celý hypoteční úvěr. Nákup televize, pračky, ledničky nebo obývací stěny je tak s hypotékou od Komerční banky mnohem výhodnější než oblíbené nakupování na splátky. Svou roli sehraje také možnost odečíst zaplacené úroky až do 300 tisíc korun ročně od základu daně z příjmů, což představuje výslednou úsporu až 45 tisíc korun, které může klient získat po skončení zdaňovacího období zpět.

* Mohou z aktuálních nízkých úrokových sazeb těžit i lidé, kteří hypotéku mají a chtějí ji refinancovat? Není refinancování stále příliš složité?

Hypotéky od Komerční banky lze samozřejmě použít i k refinancování starší hypotéky. Celý proces je přitom velmi jednoduchý. V Komerční bace provede klienta žádostí o hypotéku nebo jejím refinancováním specialista pro hypoteční úvěry. Na jednom místě poskytne klientovi veškeré informace o možnostech financování a zařídí vše potřebné včetně ocenění nemovitosti či získání listu vlastnictví z katastru nemovitostí.

* Není i přes takto výhodnou nabídku závazek ke splácení hypotéky v současné době rizikem?

Během dlouhé doby splácení hypotečního úvěru mohou skutečně čas od času přijít výdaje, se kterými klienti ve svých rodinných rozpočtech nepočítají. Je proto důležité vybrat vhodný hypoteční úvěr, který se v případě nenadálých životních událostí přizpůsobí aktuální situaci klienta. V Komerční bance máme pro tyto případy připravenou oblíbenou Flexibilní hypotéku, jejíž splátky může klient kdykoli snížit, zvýšit nebo splácení na určitou dobu zcela přerušit. Více informací o hypotékách Komerční banky získáte v kterékoli pobočce KB nebo Modré pyramidy stavební spořitelny. Můžete také zavolat na bezplatnou infolinku 800 521 521 nebo navštívit www.kb.cz l

Vzorový příklad: Hypoteční úvěr Klasik

podání žádosti v období od 1. 4. do 30. 4. 2013

Cena nemovitosti: 2 000 000 Kč Měsíční varianty splátka podle zvolené (v Kč): platnosti úrokové sazby a splatnosti úvěru

Vlastní úspory: 400 000 Kč Doba platnosti úrokové Splatnost

Výše hypotečního úvěru: 1 600 000 Kč sazby 15 let 20 let 25 let 30 let

Akční úroková sazba: 2,99 % 3–5 let 11 042 8 866 7 579 6 737

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít