Hradní sumo pro Forejta

14. července 2014, 00:00 - (red)
14. července 2014, 00:00

Nedávný odchod­neodchod hradního protokoláře Jindřicha Forejta má podle zdrojů Palubního deníku pozoruhodné rozuzlení. Nakonec totiž na Hradčanech neskončí Forejt, ale Hynek Kmoníček, jehož pozice byla zjevně u Miloše Zemana slabší, než se zdálo, protože ve sporu dvou poradců zvítězila hradní legenda nad matadorem české diplomacie rychle a bez problémů. Kmoníček však nepřijde zkrátka. Má usednout do křesla velvyslance ve Washingtonu. A to by mohli být spokojeni oba dva. Forejtovi se nikdo nebude vrtat do písečku, který považuje za svůj, a pro Kmoníčka je to také postup vzhůru, protože zemanovské pikle se zahraniční politikou se zdají být dopikleny a nuda v kanclu je prostě nuda v kanclu. V souvislosti s ambasádou v USA se přitom ještě nedávno spekulovalo o dvou jiných jménech. O lidoveckém inventáři Cyrilu Svobodovi, ale především o Martinu Stropnickém, kterému to ministerstvo obrany tak nějak nesvědčí.

CHCETE MĚ?

Stropnický má vůbec nějakou smůlu s hledáním živobytí, protože ještě před pár dny se o něm spekulovalo jako o horkém kandidátovi na pražského primátora za hnutí ANO po odstřelu exprimátora Kasla. Minulý pátek se však objevily zprávy, že hnutí do boje nasadí exšé? u Transparency International a současnou náměstkyni ministra vnitra za babišovce Adrianu Krnáčovou, pro kterou je spojení ANO a Agrofertu asi zcela transparentní.

TOP MAGLAJS Jednoduché to s pražskými volbami není ani u druhého favorita, tedy u TOP 09. Sice v boji o první místo na kandidátce slavně zvítězil současný primátor Tomáš Hudeček s vydatnou pomocí vnitrostranického křídla kolem radního Jiřího Nouzy, který je ve městě odpovědný za investice. Ve stavebních kruzích Palubní deník zaregistroval jeho přesvědčování stavařů k větší vstřícnosti argumentem, že Hudeček je sice jednička, ale primátorem nakonec bude přece jen on, protože to má v partaji pořešené. Palubní deník se těmto zvěstem sice poněkud podivuje, nicméně je nutné připustit, že pravicový radní, kterého lze potkat s ponožkami v sandálech, je prostě nějakej divnej. PÍSNIČKA OD MLÁDKA Ministr průmyslu Jan Mládek je v jádru dobrák. Při své nedávné návštěvě Číny ho požádal jistý český kolega, zda by nevzal jeho rodině domů do Čech kufr s věcmi. Jan Mládek souhlasil, přece jen v letadle bylo místa dost. Na letišti před nástupem do letadla se ale stala drobná nepříjemnost. Bezpečnost je bezpečnost, a i kufry státníků musí projít kontrolou. Jaké bylo překvapení, když Jan Mládek zjistil, že onen kufr je nacpaný audiosluchátky od „applu“. Následovalo takové trochu trapné vysvětlování, že s tím nemá nic společného. Jako když kluk mámě zapírá, že kouřil, a říká, že to na něj jenom kamarádi foukali. Palubnímu deníku se nepodařilo zjistit, co se s kufrem stalo dál. Sluchátka se do Čech dost pravděpodobně nedostala. Je to škoda. Třeba by Jan Mládek z kontrabandu také něco měl a mohl si dokola sjíždět pohádkovou písničku Hlupáku, najdu tě.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít