Hradní sumo pro Forejta

14. července 2014, 00:00 - (red)
14. července 2014, 00:00

Nedávný odchod­neodchod hradního protokoláře Jindřicha Forejta má podle zdrojů Palubního deníku pozoruhodné rozuzlení. Nakonec totiž na Hradčanech neskončí Forejt, ale Hynek Kmoníček, jehož pozice byla zjevně u Miloše Zemana slabší, než se zdálo, protože ve sporu dvou poradců zvítězila hradní legenda nad matadorem české diplomacie rychle a bez problémů. Kmoníček však nepřijde zkrátka. Má usednout do křesla velvyslance ve Washingtonu. A to by mohli být spokojeni oba dva. Forejtovi se nikdo nebude vrtat do písečku, který považuje za svůj, a pro Kmoníčka je to také postup vzhůru, protože zemanovské pikle se zahraniční politikou se zdají být dopikleny a nuda v kanclu je prostě nuda v kanclu. V souvislosti s ambasádou v USA se přitom ještě nedávno spekulovalo o dvou jiných jménech. O lidoveckém inventáři Cyrilu Svobodovi, ale především o Martinu Stropnickém, kterému to ministerstvo obrany tak nějak nesvědčí.

CHCETE MĚ?

Stropnický má vůbec nějakou smůlu s hledáním živobytí, protože ještě před pár dny se o něm spekulovalo jako o horkém kandidátovi na pražského primátora za hnutí ANO po odstřelu exprimátora Kasla. Minulý pátek se však objevily zprávy, že hnutí do boje nasadí exšé? u Transparency International a současnou náměstkyni ministra vnitra za babišovce Adrianu Krnáčovou, pro kterou je spojení ANO a Agrofertu asi zcela transparentní.

TOP MAGLAJS Jednoduché to s pražskými volbami není ani u druhého favorita, tedy u TOP 09. Sice v boji o první místo na kandidátce slavně zvítězil současný primátor Tomáš Hudeček s vydatnou pomocí vnitrostranického křídla kolem radního Jiřího Nouzy, který je ve městě odpovědný za investice. Ve stavebních kruzích Palubní deník zaregistroval jeho přesvědčování stavařů k větší vstřícnosti argumentem, že Hudeček je sice jednička, ale primátorem nakonec bude přece jen on, protože to má v partaji pořešené. Palubní deník se těmto zvěstem sice poněkud podivuje, nicméně je nutné připustit, že pravicový radní, kterého lze potkat s ponožkami v sandálech, je prostě nějakej divnej. PÍSNIČKA OD MLÁDKA Ministr průmyslu Jan Mládek je v jádru dobrák. Při své nedávné návštěvě Číny ho požádal jistý český kolega, zda by nevzal jeho rodině domů do Čech kufr s věcmi. Jan Mládek souhlasil, přece jen v letadle bylo místa dost. Na letišti před nástupem do letadla se ale stala drobná nepříjemnost. Bezpečnost je bezpečnost, a i kufry státníků musí projít kontrolou. Jaké bylo překvapení, když Jan Mládek zjistil, že onen kufr je nacpaný audiosluchátky od „applu“. Následovalo takové trochu trapné vysvětlování, že s tím nemá nic společného. Jako když kluk mámě zapírá, že kouřil, a říká, že to na něj jenom kamarádi foukali. Palubnímu deníku se nepodařilo zjistit, co se s kufrem stalo dál. Sluchátka se do Čech dost pravděpodobně nedostala. Je to škoda. Třeba by Jan Mládek z kontrabandu také něco měl a mohl si dokola sjíždět pohádkovou písničku Hlupáku, najdu tě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít