Holcátuv pomnícek

20. ledna 2014, 00:00 - (red)
20. ledna 2014, 00:00

Vetšina ministru se na poslední chvíli snaží, sec muže, zanechat po sobe nejaký pomnícek.

Napríklad Martin Holcát z resortu zdravotnictví zničehonic zřídil na porade příkazem ministra nezávislou Agenturu pro zdravotnický výzkum. Na ministerstvu pritom již radu let funguje Interní grantová agentura, instituce se zavedenou infrastrukturou, odpovědností a procesy, familiárne zvaná IGA. Výzkumníkům ročne rozděluje několik set milionu korun. Není úplne jasné, proc vlastne nová organizace vzniká a jestli zamíří pod krídla Institutu pro vzdělávání zdravotníku, kam Holcát nedávno jako ředitele jmenoval Antonína Malinu, nebo úplne jinam a kdo ji povede. Ale to se jistě dříve nebo později dozvíme.

FILIP, BABIŠ A PÁN BUH Noví političtí reprezentanti ve snemovne i ve vláde mají šanci na spasení. A to doslova.

Na internetu probíhá modlitební kampaň s názvem Adoptuj si svého politika. Věřící si ho mohou vybrat ze seznamu přímo na stránkách, kliknout na nej a začít se za nej hromadne modlit. Nejvíc modlících zatím posbíral predseda komunistu Vojtech Filip, šéf ANO Andrej Babiš nebo prezident Miloš Zeman. Text modlitby je na webu přiložen, podobne jako aktuální modlitební témata. Patrí mezi ne treba koaliční vyjednávání a vznik nové vlády, nebo motlitba za dobré vztahy mezi šéfy koaličních stran.

K praktictejším tématům k modlení pak patrí dostavba Temelína, zeštíhlení státní správy, ci aby Bůh očistil ministerstva od špatných správcu. Redakce Palubního deníku se k doporučené denní pětiminutové modlitbe připojuje. Je totiž jasné, že je to poslední způsob, který muže tuhle zemi ješte zachránit.

PLNÝ MRAZÁK JEHNECÍHO Na záver uklidňující zpráva, tentokrát z Norska. V roce 2012 dostali norští chovatelé ovcí vyplacenu kompenzaci za 26 512 ovcí a je hnát údajne stržených divoce žijícími šelmami, především vlky. Farmári však byli schopni dodat pouze 1809 mrtvolek prokazujících, že se skutečné staly obetí šelem. Procentuálně tedy farmári predložili „důkaz“ pouze v 6,82 procentu prípadu, za než obdrželi kompenzaci. V indexu vnímání korupce Transparency International patrilo Norsku ve stejném roce místo sedmé nejčistší zeme. Tamní populace vlku je nepatrná, čítá 20 až 50 vlku, vetšinou migrujících ze Švédska, Finska a Ruska. Týdeník Euro nechce ani naznačovat, že by farmári snad podváděli, nebo nedejbože „nechtěli kompenzaci zadarmo“. Ale tech 93,18 procenta nedokumentovaných, ale kompenzovaných oveček je nejak hodne, ne?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít