Holcátuv pomnícek

20. ledna 2014, 00:00 - (red)
20. ledna 2014, 00:00

Vetšina ministru se na poslední chvíli snaží, sec muže, zanechat po sobe nejaký pomnícek.

Napríklad Martin Holcát z resortu zdravotnictví zničehonic zřídil na porade příkazem ministra nezávislou Agenturu pro zdravotnický výzkum. Na ministerstvu pritom již radu let funguje Interní grantová agentura, instituce se zavedenou infrastrukturou, odpovědností a procesy, familiárne zvaná IGA. Výzkumníkům ročne rozděluje několik set milionu korun. Není úplne jasné, proc vlastne nová organizace vzniká a jestli zamíří pod krídla Institutu pro vzdělávání zdravotníku, kam Holcát nedávno jako ředitele jmenoval Antonína Malinu, nebo úplne jinam a kdo ji povede. Ale to se jistě dříve nebo později dozvíme.

FILIP, BABIŠ A PÁN BUH Noví političtí reprezentanti ve snemovne i ve vláde mají šanci na spasení. A to doslova.

Na internetu probíhá modlitební kampaň s názvem Adoptuj si svého politika. Věřící si ho mohou vybrat ze seznamu přímo na stránkách, kliknout na nej a začít se za nej hromadne modlit. Nejvíc modlících zatím posbíral predseda komunistu Vojtech Filip, šéf ANO Andrej Babiš nebo prezident Miloš Zeman. Text modlitby je na webu přiložen, podobne jako aktuální modlitební témata. Patrí mezi ne treba koaliční vyjednávání a vznik nové vlády, nebo motlitba za dobré vztahy mezi šéfy koaličních stran.

K praktictejším tématům k modlení pak patrí dostavba Temelína, zeštíhlení státní správy, ci aby Bůh očistil ministerstva od špatných správcu. Redakce Palubního deníku se k doporučené denní pětiminutové modlitbe připojuje. Je totiž jasné, že je to poslední způsob, který muže tuhle zemi ješte zachránit.

PLNÝ MRAZÁK JEHNECÍHO Na záver uklidňující zpráva, tentokrát z Norska. V roce 2012 dostali norští chovatelé ovcí vyplacenu kompenzaci za 26 512 ovcí a je hnát údajne stržených divoce žijícími šelmami, především vlky. Farmári však byli schopni dodat pouze 1809 mrtvolek prokazujících, že se skutečné staly obetí šelem. Procentuálně tedy farmári predložili „důkaz“ pouze v 6,82 procentu prípadu, za než obdrželi kompenzaci. V indexu vnímání korupce Transparency International patrilo Norsku ve stejném roce místo sedmé nejčistší zeme. Tamní populace vlku je nepatrná, čítá 20 až 50 vlku, vetšinou migrujících ze Švédska, Finska a Ruska. Týdeník Euro nechce ani naznačovat, že by farmári snad podváděli, nebo nedejbože „nechtěli kompenzaci zadarmo“. Ale tech 93,18 procenta nedokumentovaných, ale kompenzovaných oveček je nejak hodne, ne?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Apple vydal iOS 11. Nový systém přináší desítky novinek
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít