Holcátuv pomnícek

20. ledna 2014, 00:00 - (red)
20. ledna 2014, 00:00

Vetšina ministru se na poslední chvíli snaží, sec muže, zanechat po sobe nejaký pomnícek.

Napríklad Martin Holcát z resortu zdravotnictví zničehonic zřídil na porade příkazem ministra nezávislou Agenturu pro zdravotnický výzkum. Na ministerstvu pritom již radu let funguje Interní grantová agentura, instituce se zavedenou infrastrukturou, odpovědností a procesy, familiárne zvaná IGA. Výzkumníkům ročne rozděluje několik set milionu korun. Není úplne jasné, proc vlastne nová organizace vzniká a jestli zamíří pod krídla Institutu pro vzdělávání zdravotníku, kam Holcát nedávno jako ředitele jmenoval Antonína Malinu, nebo úplne jinam a kdo ji povede. Ale to se jistě dříve nebo později dozvíme.

FILIP, BABIŠ A PÁN BUH Noví političtí reprezentanti ve snemovne i ve vláde mají šanci na spasení. A to doslova.

Na internetu probíhá modlitební kampaň s názvem Adoptuj si svého politika. Věřící si ho mohou vybrat ze seznamu přímo na stránkách, kliknout na nej a začít se za nej hromadne modlit. Nejvíc modlících zatím posbíral predseda komunistu Vojtech Filip, šéf ANO Andrej Babiš nebo prezident Miloš Zeman. Text modlitby je na webu přiložen, podobne jako aktuální modlitební témata. Patrí mezi ne treba koaliční vyjednávání a vznik nové vlády, nebo motlitba za dobré vztahy mezi šéfy koaličních stran.

K praktictejším tématům k modlení pak patrí dostavba Temelína, zeštíhlení státní správy, ci aby Bůh očistil ministerstva od špatných správcu. Redakce Palubního deníku se k doporučené denní pětiminutové modlitbe připojuje. Je totiž jasné, že je to poslední způsob, který muže tuhle zemi ješte zachránit.

PLNÝ MRAZÁK JEHNECÍHO Na záver uklidňující zpráva, tentokrát z Norska. V roce 2012 dostali norští chovatelé ovcí vyplacenu kompenzaci za 26 512 ovcí a je hnát údajne stržených divoce žijícími šelmami, především vlky. Farmári však byli schopni dodat pouze 1809 mrtvolek prokazujících, že se skutečné staly obetí šelem. Procentuálně tedy farmári predložili „důkaz“ pouze v 6,82 procentu prípadu, za než obdrželi kompenzaci. V indexu vnímání korupce Transparency International patrilo Norsku ve stejném roce místo sedmé nejčistší zeme. Tamní populace vlku je nepatrná, čítá 20 až 50 vlku, vetšinou migrujících ze Švédska, Finska a Ruska. Týdeník Euro nechce ani naznačovat, že by farmári snad podváděli, nebo nedejbože „nechtěli kompenzaci zadarmo“. Ale tech 93,18 procenta nedokumentovaných, ale kompenzovaných oveček je nejak hodne, ne?

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít