Hledej, šmudlo

16. prosince 2013, 00:00 - (red)
16. prosince 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Že se vznikající koalice neshodla na stežejních programových bodech, není podstatné, protože se dohodli, že se dohodnou.

Fajn. Tahle inovace v politice Palubní deník neprekvapuje. Neprekvapuje ani to, že vyjednávání se nejspíš zadrhne kvuli ministerským kreslum. Asi nikdo necekal, že by se lidovci spokojili jen se dvema omšelými kousky kultury a zdravotnictví. Ponekud prekvapivé ale je, když ze zákulisí zní, že nejvetší odpor vuci nárokum na tretí kreslo, zrejme zemedelství, klade Andrej Babiš.

Možná ho babicka v detství nutila chodit do kostela a ted to má odskákat Belobrádek, nebo má Babiš s resortem, jemuž beztak fakticky vládne z kanceláre Agrofertu, nejaké jiné úmysly. Treba je ale vše jinak a Babiš chce jednání natahovat. Podle nekterých zdroju ješte koncem minulého týdne hledal svého ministra nancí. To naznacuje, že s tímto kreslem pro sebe nepocítá, ale také to odhaluje, v jaké personální krizi je tahle partaj po necekaném úspechu.

Hledat ministra nancí mimo poslanecké lavice vlastní strany je opravdu projevem zoufalství.

S KÝM ŽIJE HULINSKÝ A CO JE BLANKA? Když pražský primátor Tomáš Hudecek (TOP 09) nabídl Martinu Trnkovi dustojný odchod s odstupným a s funkcí v nekteré mestské rme, nechal se vlivný reditel magistrátu slyšet, že se ješte musí poradit s manželkou. Behem deseti minut volal na radnici rozezlený sociální demokrat Petr Hulinský, co si to primátor, kterému se nelíbí, že je Trnka podepsán pod radou kontroverzních smluv, vymýšlí. Na magistrátu zavládla nejistota, kdo je vlastne manželkou Trnky, který na úradu pusobí už 20 let a od roku 2002 jej vede.

Euro posílá na pražskou radnici ješte jednu všetecnou otázku. Týká se tunelu Blanka, jehož nabytí do majetku mesta coby nemovitosti zastupitelstvo neschválilo. Je tunel opravdu nemovitost? V katastru zapsán není a ani obcanský zákoník výslovne díru v podzemí jako nemovitost neuvádí… PR V ZÁDECH A ješte jednou z pražského magistrátu, kde TOP 09 opravdu nemá dobré casy. Poté co primátor Hudecek vyhorel v kandidature na místopredsedu strany, o patro níž na komunální úrovni má namále pražská radní Eva Vorlícková. At už je její teorie „ušetrila jsem 600 milionu na odboru informatiky a staré struktury z ODS a CSSD me ted chtejí sestrelit“ pravdivá nebo ne, zajímavé je rešení, které si pražská TOP 09 zvolila – zverbovala jednu z pražských PR agentur. Ta ted vrší stohy argumentu, které mají obhájit kroky Vorlíckové, a vysílají do médií signály o spiknutí. Téhle nemoci se na magistrátu ríká „pražská schíza“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít