Hledej, šmudlo

16. prosince 2013, 00:00 - (red)
16. prosince 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Že se vznikající koalice neshodla na stežejních programových bodech, není podstatné, protože se dohodli, že se dohodnou.

Fajn. Tahle inovace v politice Palubní deník neprekvapuje. Neprekvapuje ani to, že vyjednávání se nejspíš zadrhne kvuli ministerským kreslum. Asi nikdo necekal, že by se lidovci spokojili jen se dvema omšelými kousky kultury a zdravotnictví. Ponekud prekvapivé ale je, když ze zákulisí zní, že nejvetší odpor vuci nárokum na tretí kreslo, zrejme zemedelství, klade Andrej Babiš.

Možná ho babicka v detství nutila chodit do kostela a ted to má odskákat Belobrádek, nebo má Babiš s resortem, jemuž beztak fakticky vládne z kanceláre Agrofertu, nejaké jiné úmysly. Treba je ale vše jinak a Babiš chce jednání natahovat. Podle nekterých zdroju ješte koncem minulého týdne hledal svého ministra nancí. To naznacuje, že s tímto kreslem pro sebe nepocítá, ale také to odhaluje, v jaké personální krizi je tahle partaj po necekaném úspechu.

Hledat ministra nancí mimo poslanecké lavice vlastní strany je opravdu projevem zoufalství.

S KÝM ŽIJE HULINSKÝ A CO JE BLANKA? Když pražský primátor Tomáš Hudecek (TOP 09) nabídl Martinu Trnkovi dustojný odchod s odstupným a s funkcí v nekteré mestské rme, nechal se vlivný reditel magistrátu slyšet, že se ješte musí poradit s manželkou. Behem deseti minut volal na radnici rozezlený sociální demokrat Petr Hulinský, co si to primátor, kterému se nelíbí, že je Trnka podepsán pod radou kontroverzních smluv, vymýšlí. Na magistrátu zavládla nejistota, kdo je vlastne manželkou Trnky, který na úradu pusobí už 20 let a od roku 2002 jej vede.

Euro posílá na pražskou radnici ješte jednu všetecnou otázku. Týká se tunelu Blanka, jehož nabytí do majetku mesta coby nemovitosti zastupitelstvo neschválilo. Je tunel opravdu nemovitost? V katastru zapsán není a ani obcanský zákoník výslovne díru v podzemí jako nemovitost neuvádí… PR V ZÁDECH A ješte jednou z pražského magistrátu, kde TOP 09 opravdu nemá dobré casy. Poté co primátor Hudecek vyhorel v kandidature na místopredsedu strany, o patro níž na komunální úrovni má namále pražská radní Eva Vorlícková. At už je její teorie „ušetrila jsem 600 milionu na odboru informatiky a staré struktury z ODS a CSSD me ted chtejí sestrelit“ pravdivá nebo ne, zajímavé je rešení, které si pražská TOP 09 zvolila – zverbovala jednu z pražských PR agentur. Ta ted vrší stohy argumentu, které mají obhájit kroky Vorlíckové, a vysílají do médií signály o spiknutí. Téhle nemoci se na magistrátu ríká „pražská schíza“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
YotaPhone 3: Rusové znovu přidali e-ink displej na záda telefonu
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít