Havel, Holásek & Partners s.r.o., advokátní kancelář

21. listopadu 2016, 00:00 - Josef Hlavička
21. listopadu 2016, 00:00

Veřejné zakázky Ocenění v této kategorii získáváme již potřetí a velice si toho vážíme. Je to pro nás potvrzením toho, že jdeme správným směrem při poskytování vysoce kvalitních služeb našim klientům v této oblasti, a zároveň motivací do budoucna. Toto ocenění je pro nás o to cennější v tomto roce, kdy byl přijat nový zákon o zadávání veřejných zakázek, na kterém jsme se také svým odborným názorem spolupodíleli a kdy slavíme 15leté výročí vzniku naší kanceláře

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners disponuje největším specializovaným týmem právníků věnujících se veřejnému sektoru na českém trhu.

V čele týmu s více než 25 členy stojí partneři kanceláře Josef Hlavička a Adéla Havlová. V týmu je dále například bývalý legislativní náměstek několika ministrů spravedlnosti František Korbel, místopředseda ÚOHS Robert Neruda a řada dalších seniorních právníků s legislativními zkušenostmi z Úřadu vlády, ministerstev, obou komor Parlamentu, ale i z Evropské unie.

Ti se podílejí na návrzích zákonů a podzákonných právních předpisů ve všech oblastech soukromého i veřejného práva, aktivně se zapojují do práce v rámci odborných komisí a poradních orgánů veřejné správy včetně Legislativní rady vlády. Díky tomuto know-how je kancelář schopna pokrýt prakticky všechny relevantní oblasti související s veřejným sektorem.

V oblasti veřejných zakázek kancelář poskytuje právní poradenství zadavatelům i dodavatelům. Zadavatelům pomáhá s konzultacemi či komplexní organizací zadávacího řízení, zastupuje je v řízeních před ÚOHS, posuzuje a reviduje smlouvy i interní pravidla pro zadávání veřejných zakázek. Pro dodavatele připravuje, kompletuje nebo opravuje nabídky včetně případné koordinace více subjektů podávajících společnou nabídku.

V posledních třech letech kancelář realizovala v rámci veřejného sektoru více než 160 projektů. Kromě zadávacích řízení na veřejné zakázky se kancelář zaměřuje také na architektonické soutěže o návrh a koncese včetně PPP projektů.

Advokátní kanceláře jsou důležitým rádcem pro oblast veřejných zakázek. Zvládají komplikovanou agendu spojenou se zadáváním ze strany veřejného sektoru. Právníci zadávací řízení připravují či kontrolují, pomáhají společnostem při realizaci jejich operačních programů či získávání prostředků. Jsou také mnohdy partnerem státu při tvorbě nové legislativy.

O autorovi| Josef Hlavička, partner

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít