Guláš se šesti

01. září 2014, 00:00 - PAVEL PĺRAL
01. září 2014, 00:00

Jediným smyslem Czech Specials bylo utratit miliardu a přihrát kamarádům nějaký ten kšeft

O tom, že pokus státní agentury Czech­ Turism prodávat turistům Česko pomocí výdobytků české kuchyně musí zkrachovat, nemohlo být pochyb od samého zrodu této prazvláštní myšlenky. A nejen proto, že dokonce i někteří věhlasní televizní šéf kuchaři tradiční českou kuchyní v podobě svíčkové a knedlíků hluboce pohrdají.

Skutečností je, že úroveň gastronomie je u nás značně nevyrovnaná a je přitom jedno, zda se v restauraci vaří česky, italsky, nebo mexicky. Prostě solidní standard je mimo hlavní město poměrně nestandardní záležitostí a za dobrou venkovskou restaurací se táhnou obvykle lokální znalci z dalekého okolí a s překvapením zjišťují, jak chutná kulajda z opravdových hub a čerstvého kopru, protože v běžné hospodě na náměstí ji mohou ochutnat jen od Knorru či Vitany. Situace se sice zlepšuje, ale než se bude čím chlubit turistům, sežere kůrovec ještě pořádný kus Šumavy. Nakonec i pražští pamětníci vědí dobře, kolik let trvalo, než v Praze vyrostlo větší množství opravdu slušných a pár opravdu špičkových podniků.

Je to dáno především kupní silou českého obyvatelstva, protože turisté i v Praze uživí hospodu jen na velmi exponovaném místě typu Staroměstského náměstí. A jestliže podmínkou prodejnosti je na většině území Česka menu s polévkou a dezertem do osmdesáti korun, tak o žádném opravdovém Czech Specials ani žádném jiném poctivém jídle nelze uvažovat, protože na takové marži se na slušného kuchaře a zaplacení nájmu vydělat nedá a musí se vařit z pytlíku.

Ale především, i kdyby v nejšpinavější putyce v Sokolově vařil kančí se šípkovou nějaký český Paul Bocuse, musela by tahle akce skončit fiaskem, když ji organizují ministerští úředníci s hoteliérskou asociací od stolu a jejím cílem není ani tak propagovat Českou republiku, jako vykázat činnost a utratit jeden a půl miliardy vyčleněné na podporu incomingové turistiky. Samozřejmě způsobem, při němž si vybraní účastnící státem financovaného projektu mohou pomoci k nějaké koruně, když už se ti turisté tolik třesou na guláš se šesti knedlíky z prášku.

I kdyby v nejšpinavější putyce v Sokolově vařil kančí se šípkovou nějaký český Paul Bocuse, musela by tahle akce v úřednické režii skončit fiaskem.

O autorovi| PAVEL PĺRAL, paralp@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít