Grand Cru bar

26. června, 00:00 - Petr Holec
26. června, 00:00

Ani v podniku takového názvu nemusíte pít jen grand cru „Tohle je podle mě víno, za kterým by sem lidé mohli chodit. Bar by měl být odlehčený, meursaulty a další velká vína ať si lidé dávají spíš v restauraci,“ vysvětluje manažer vinotéky Grand Cru bar Jakub Čebiš, zatímco mi uvnitř podniku nalévá ryzlink z německé Falce. Suché bílé je právě akorát ovocné i minerální a především mnohem srozumitelnější a levnější než komplikovaná a drahá vína z Burgund ska včetně drahého Mersaultu.

Jak je vlastně možné, že Grand Cru bar není vítězem naší ročenky?

Zaprvé patří do gastro impéria Martina Nejedlého, spolumajitele jedné z největších firem obchodujících s vínem, takže má top vinné portfolio včetně exkluzivních alokací (super drahá vína omezené produkce a počtu pro jednotlivé země). Zadruhé přiléhá k vyhlášené restauraci Grand Cru, jejíž šéfkuchař Jan Punčochář se zde stará o domácí vinné delikatesy. Zatřetí se nešetřilo ani na interiéru, technologickém vybavení nebo someliérském servisu. Co tady může nebýt nejlepší?

Jednoduše to, že i takhle superambiciózní podnik dodnes hledá zcela jasnou a srozumitelnou tvář. Důkazem je to, že si stále pamatuji, že jedním z prvních vín, které jsem tu záhy po otevření v roce 2014 pil, byl právě burgundský Meursault. Od té doby se Grand Cru bar měnil z restaurační vinotéky v běžnou vinotéku, z ní zpátky v restaurační vinotéku a nyní chce znovu být samostatnou vinotékou, kde si klidně dáte i sklenku za 100 korun. „Vína vybíráme pocitově,“ říká Čebiš. Myslí tím, že když hostům něco zachutná, tak je nechají ochutnat i další podobná vína. I proto se sem vracejí tematické degustace, nikdy totiž není nad vlastní osvětu.

Je to vlastně ironie. Zatímco mnohé podniky se lacině snaží budit dojem luxusu, v Grand Cru baru se snaží působit neluxusně. Chtějí lidi přesvědčit, že si tu sice mohou dát hodně staré a drahé bordeaux, stejně tak ale mohou pít i zmíněný ryzlink. Česko nyní dobývá Coravin, levnější systém na otvírání a dlouhé uchovávání dražších a starších vín. Dobývá ho ale typicky po česku: v mnohých vinotékách s jeho pomocí (draze) prodávají i celkem obyčejná vína, která mají mít otevřená zcela běžně.

V Grand Cru baru vám po sklence rozlijí většinu vín. A také s nimi nemusíte pospíchat. Podnik otvírá v pět hodin a zavírá až před půlnocí. Tedy jak kdy.

„Když tady někdo bude chtít sedět do tří, tak tady bude sedět do tří,“ usmívá se mladý manažer.

Grand Cru bar ? Lodecká 4, Praha 1 ? t: 775 044 076 ? e: info@grand-cru.cz ? www.grand-cru.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít