Gao Den

26. června, 00:00 - Klára Donathová
26. června, 00:00

Výborná vietnamská kuchyně, která dokáže přilákat hosty až do Stodůlek

Vhodná lokalita je při otevírání nové restaurace jistě podstatným rozhodovacím kritériem. Otevřít restauraci ve věžáku v pražských Stodůlkách vyžadovalo buď velkou dávku odvahy, nebo šílenství. Přesto už Gao Den tři roky funguje na stejném místě a bez rezervace si tam téměř nesednete. V čem je jeho kouzlo? V dobré zábavné vietnamské kuchyni za velmi příznivé ceny, v příjemném interiéru, který ho významně odlišuje od běžných vietnamských bister, a v mladé sympatické obsluze.

Kouzlu tohoto podniku podléhá čím dál tím více lidí, přesto mě překvapilo, že volných míst bylo v restauraci na tomto specifickém místě pomálu i ve všední den v době oběda. Ale vlastně se nebylo čemu divit, ve Stodůlkách je Gao Den jasnou volbou. Vědí to místní i ti, co se do okolních kanceláří přemisťují za prací.

Restaurace patří dvěma bratrům s vietnamskými kořeny, kteří se rozhodli představit Čechům vietnamskou kuchyni v moderním a poctivém pojetí.

Ke skvělému jídlu ovšem přidali i líbivý vzdušný interiér, kam můžete vzít obchodního partnera i starší tetičku a oba budou spokojeni. Khanh Ta má na starost kuchyni, Giang Ta zase obsluhu. Obojí šlape jako na drátkách. Obsluhu tu tvoří zpravidla velmi mladí lidé, na kterých je vidět, že je práce baví. Často tu narazím na nové tváře, ale téměř vždy jsem byla s obsluhou spokojené.

S jídlem jsem byla spokojená vždy, bez výjimky.

Samozřejmě můžete při výběru vsadit na mnohokrát vyzkoušené položky jídelního lístku, jako jsou krásně křupavé, ale nemastné smažené závitky nem ran, vit quay čili křupavá kachní prsa v lehce nasládlé červené kari omáčce s miskou bílé rýže, nebo si dát stále populárnější vietnamskou bagetu banh mi s náplní dle denní nabídky. Bageta bude domácí, pečená na místě a náplň dobře vyladěná včetně čerstvých bylinek a nakládané zeleniny.

Můžete také porovnat pho bo, které si dáte v kterémkoli vietnamském bistru, s tím, které vaří Khanh Ta. To místní je o něco sladší, porce je tak akorát velká, aby se dala sníst, a způsob servírování velmi kultivovaný. Nemusíte se ale bát otestovat novinky, které se střídají na lístku vloženém do stálého menu, pravděpodobnost, že sáhnete vedle, je opravdu malá.

K pití tu mají mimo jiné domácí limonády a ledový čaj s ovocem a na závěr vám obsluha nabídne tradiční vietnamskou překapávanou kávu se sladkým kondenzovaným mlékem.

Gao Den ? Rezidence Prague Towers

Tlumačovská 2766/26a, Praha 5 – Stodůlky

? t: 775 054 445 ? e: info@gaoden.cz ? www.gaoden.cz ? šéfkuchař: Khanh Ta

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Technologie
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít