Funkce pro JUDr. Pryže

26. srpna 2013, 00:00 - (red)
26. srpna 2013, 00:00

palubní deník Šéf pražského městského soudu Jan Sváček má prostě smůlu. Jmenování ústavním soudcem mu ani napodruhé nevyšlo, navzdory silné podpoře prezidenta Miloše Zemana. Navíc druhé hlasování o jeho kandidatuře dopadlo mnohem hůře, než justiční insideři předpokládali.

Známý pražský bonviván, člen Lions klubu a vůbec veselý kumpán Sváček ovšem může celkem klidně spát. Nevyšel sice Ústavní soud, ale podle zdrojů Palubního deníku z justičních kruhů se v tichosti připravuje jeho přestup na místo místopředsedy pražského vrchního soudu. Za co? Nejspíš za zásluhy a celoživotní práci. Zkušený justiční matador Sváček totiž nemá potíž přátelsky promluvit tu s tím, tu s oním soudcem, který právě řeší případ, po němž je aktuální politická poptávka. Česká justice přece komunikativní soudce potřebuje, zvláště ty, které kolegové kvůli flexibilitě občas titulují doktor Pryž.

Chlemtá jako Babák Poklidný večer v jedné z nejmenovaných pražských restaurací narušila minulé úterý skupinka notně podroušených lidí vedená poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. „To jsme jim to dali, jak jsme tu zasr… sněmovnu rozpustili,“ vyřvával na celou hospodu poslanec notně povzbuzovaný svými příznivci, přepadávaje střídavě dopředu a dozadu.

O poslancově podroušenosti svědčí i to, že po návratu z toalety několikrát omylem usedl ke zcela jinému stolu. Od každého z nich byl přitom poměrně neurvale vykázán. Někteří svědci dokonce hovoří o tom, že se minimálně dva hosté pokusili poslance nasměrovat na jeho místo lehkým kopancem směřujícím do zadních partií těla. Zda byl některý z těchto pokusů úspěšný, se Palubnímu deníku nepodařilo ověřit. Jisté je pouze to, že se Babákova parta uklidnila teprve s příchodem několika vyzývavě oděných slečen. Mezitím se mezi ostatními hosty restaurace vžilo heslo „Chlemtá jako Babák“.

Poslanec Věcí veřejných má s podobnými akcemi své zkušenosti. Při jedné z nich dokonce přišel o pár zubů. Tentokrát v tak velkém nebezpečí nebyl, po úterním dobrodružství si maximálně bude muset dávat pozor při dosednutí na židli.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít