Funkce pro JUDr. Pryže

26. srpna 2013, 00:00 - (red)
26. srpna 2013, 00:00

palubní deník Šéf pražského městského soudu Jan Sváček má prostě smůlu. Jmenování ústavním soudcem mu ani napodruhé nevyšlo, navzdory silné podpoře prezidenta Miloše Zemana. Navíc druhé hlasování o jeho kandidatuře dopadlo mnohem hůře, než justiční insideři předpokládali.

Známý pražský bonviván, člen Lions klubu a vůbec veselý kumpán Sváček ovšem může celkem klidně spát. Nevyšel sice Ústavní soud, ale podle zdrojů Palubního deníku z justičních kruhů se v tichosti připravuje jeho přestup na místo místopředsedy pražského vrchního soudu. Za co? Nejspíš za zásluhy a celoživotní práci. Zkušený justiční matador Sváček totiž nemá potíž přátelsky promluvit tu s tím, tu s oním soudcem, který právě řeší případ, po němž je aktuální politická poptávka. Česká justice přece komunikativní soudce potřebuje, zvláště ty, které kolegové kvůli flexibilitě občas titulují doktor Pryž.

Chlemtá jako Babák Poklidný večer v jedné z nejmenovaných pražských restaurací narušila minulé úterý skupinka notně podroušených lidí vedená poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. „To jsme jim to dali, jak jsme tu zasr… sněmovnu rozpustili,“ vyřvával na celou hospodu poslanec notně povzbuzovaný svými příznivci, přepadávaje střídavě dopředu a dozadu.

O poslancově podroušenosti svědčí i to, že po návratu z toalety několikrát omylem usedl ke zcela jinému stolu. Od každého z nich byl přitom poměrně neurvale vykázán. Někteří svědci dokonce hovoří o tom, že se minimálně dva hosté pokusili poslance nasměrovat na jeho místo lehkým kopancem směřujícím do zadních partií těla. Zda byl některý z těchto pokusů úspěšný, se Palubnímu deníku nepodařilo ověřit. Jisté je pouze to, že se Babákova parta uklidnila teprve s příchodem několika vyzývavě oděných slečen. Mezitím se mezi ostatními hosty restaurace vžilo heslo „Chlemtá jako Babák“.

Poslanec Věcí veřejných má s podobnými akcemi své zkušenosti. Při jedné z nich dokonce přišel o pár zubů. Tentokrát v tak velkém nebezpečí nebyl, po úterním dobrodružství si maximálně bude muset dávat pozor při dosednutí na židli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilní zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít