Funkce pro JUDr. Pryže

26. srpna 2013, 00:00 - (red)
26. srpna 2013, 00:00

palubní deník Šéf pražského městského soudu Jan Sváček má prostě smůlu. Jmenování ústavním soudcem mu ani napodruhé nevyšlo, navzdory silné podpoře prezidenta Miloše Zemana. Navíc druhé hlasování o jeho kandidatuře dopadlo mnohem hůře, než justiční insideři předpokládali.

Známý pražský bonviván, člen Lions klubu a vůbec veselý kumpán Sváček ovšem může celkem klidně spát. Nevyšel sice Ústavní soud, ale podle zdrojů Palubního deníku z justičních kruhů se v tichosti připravuje jeho přestup na místo místopředsedy pražského vrchního soudu. Za co? Nejspíš za zásluhy a celoživotní práci. Zkušený justiční matador Sváček totiž nemá potíž přátelsky promluvit tu s tím, tu s oním soudcem, který právě řeší případ, po němž je aktuální politická poptávka. Česká justice přece komunikativní soudce potřebuje, zvláště ty, které kolegové kvůli flexibilitě občas titulují doktor Pryž.

Chlemtá jako Babák Poklidný večer v jedné z nejmenovaných pražských restaurací narušila minulé úterý skupinka notně podroušených lidí vedená poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. „To jsme jim to dali, jak jsme tu zasr… sněmovnu rozpustili,“ vyřvával na celou hospodu poslanec notně povzbuzovaný svými příznivci, přepadávaje střídavě dopředu a dozadu.

O poslancově podroušenosti svědčí i to, že po návratu z toalety několikrát omylem usedl ke zcela jinému stolu. Od každého z nich byl přitom poměrně neurvale vykázán. Někteří svědci dokonce hovoří o tom, že se minimálně dva hosté pokusili poslance nasměrovat na jeho místo lehkým kopancem směřujícím do zadních partií těla. Zda byl některý z těchto pokusů úspěšný, se Palubnímu deníku nepodařilo ověřit. Jisté je pouze to, že se Babákova parta uklidnila teprve s příchodem několika vyzývavě oděných slečen. Mezitím se mezi ostatními hosty restaurace vžilo heslo „Chlemtá jako Babák“.

Poslanec Věcí veřejných má s podobnými akcemi své zkušenosti. Při jedné z nich dokonce přišel o pár zubů. Tentokrát v tak velkém nebezpečí nebyl, po úterním dobrodružství si maximálně bude muset dávat pozor při dosednutí na židli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Auta
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní…
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off-roady
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Technologie
Paměti DDR5 by se mohly objevovat už od roku 2019. Takt až 6,4 GHz, VRM na modulech?
Takhle bude vypadat retro ThinkPad. Lenovo jej nabídne k 25. výročí
Windows Store bude zřejmě přejmenován na Microsoft Store
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít