Funkce pro JUDr. Pryže

26. srpna 2013, 00:00 - (red)
26. srpna 2013, 00:00

palubní deník Šéf pražského městského soudu Jan Sváček má prostě smůlu. Jmenování ústavním soudcem mu ani napodruhé nevyšlo, navzdory silné podpoře prezidenta Miloše Zemana. Navíc druhé hlasování o jeho kandidatuře dopadlo mnohem hůře, než justiční insideři předpokládali.

Známý pražský bonviván, člen Lions klubu a vůbec veselý kumpán Sváček ovšem může celkem klidně spát. Nevyšel sice Ústavní soud, ale podle zdrojů Palubního deníku z justičních kruhů se v tichosti připravuje jeho přestup na místo místopředsedy pražského vrchního soudu. Za co? Nejspíš za zásluhy a celoživotní práci. Zkušený justiční matador Sváček totiž nemá potíž přátelsky promluvit tu s tím, tu s oním soudcem, který právě řeší případ, po němž je aktuální politická poptávka. Česká justice přece komunikativní soudce potřebuje, zvláště ty, které kolegové kvůli flexibilitě občas titulují doktor Pryž.

Chlemtá jako Babák Poklidný večer v jedné z nejmenovaných pražských restaurací narušila minulé úterý skupinka notně podroušených lidí vedená poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. „To jsme jim to dali, jak jsme tu zasr… sněmovnu rozpustili,“ vyřvával na celou hospodu poslanec notně povzbuzovaný svými příznivci, přepadávaje střídavě dopředu a dozadu.

O poslancově podroušenosti svědčí i to, že po návratu z toalety několikrát omylem usedl ke zcela jinému stolu. Od každého z nich byl přitom poměrně neurvale vykázán. Někteří svědci dokonce hovoří o tom, že se minimálně dva hosté pokusili poslance nasměrovat na jeho místo lehkým kopancem směřujícím do zadních partií těla. Zda byl některý z těchto pokusů úspěšný, se Palubnímu deníku nepodařilo ověřit. Jisté je pouze to, že se Babákova parta uklidnila teprve s příchodem několika vyzývavě oděných slečen. Mezitím se mezi ostatními hosty restaurace vžilo heslo „Chlemtá jako Babák“.

Poslanec Věcí veřejných má s podobnými akcemi své zkušenosti. Při jedné z nich dokonce přišel o pár zubů. Tentokrát v tak velkém nebezpečí nebyl, po úterním dobrodružství si maximálně bude muset dávat pozor při dosednutí na židli.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít