Firmy potřebují podporovat v růstu

24. března 2014, 00:00 - Luboš Markvart
24. března 2014, 00:00

Očekávají od svých dodavatelů to, co samy zákazníkům poskytují Manažeři i majitelé firem se shodují, že úspěšné podnikání je závislé na několika pilířích. Mezi nejvýznamnější patří bezesporu snaha poskytovat kvalitní produkty a služby a plnit přání svých zákazníků.

Právě toto s sebou přináší nutnost umět sladit nejen všechny zaměstnance, ale také své dodavatele a obchodní partnery do jednoho fungujícího organismu. I s tím může pomoci telekomunikační operátor. S řešením Vodafone OneNet se chod firmy výrazně zjednodušuje a zpřehledňuje. Propojuje telekomunikační a ICT služby do jednoho celku. Za všechno navíc firma platí jedinou fakturou.

Toto telekomunikační řešení pro velké i menší firmy obsahuje nejen mobilní a pevné volání, pevné datové připojení, mobilní internet a služby M2M, ale také celou řadu novinek z oblasti ICT. Všechny služby je možné nastavit podle individuálních potřeb dané firmy.

OneNet není jen soubor praktických služeb, ale Vodafone si stojí za tím, že se s ním zákazníci budou cítit příjemně a bude se jim jednoduše spolupracovat. Hlavně proto Vodafone vybudoval OneNet centrum, unikátní prostor, kde se zákazníci interaktivní formou seznámí s OneNet řešením. Sami si tu mohou otestovat, jak by konkrétní služby fungovaly v jejich firmě. Samozřejmostí v komunikaci s firmami je také individuální péče a podpora. Stačí, aby zákazník zavolal svému osobnímu konzultantovi, a ten se postará o všechno, co je potřeba. „V případě jakéhokoli problému mohu jen zvednout telefon a 24 hodin 7 dní v ty´dnu je nám k dispozici zákaznická linka Vodafonu, a v pracovní době dokonce náš vlastní konzultant,“ potvrzuje Jozef Horák z Kolkovny. A pokud si ve firmě chtějí vše spravovat sami, mají vždy k dispozici OneNet samoobsluhu, a to jak v internetové, tak v mobilní verzi. Obě nabízejí možnost úpravy účtů na jednom místě, nastavení služeb, přehled o všech číslech, která firma vlastní, a třeba i možnost zablokování ztracené nebo ukradené SIM karty. Kvalitní datové připojení je základ Bez pevného datového připojení si už žádná firma neumí představit svoji existenci. Spolehlivé a rychlé připojení k internetu je klíčové jak pro datovou komunikaci a propojení poboček firmy, tak pro pevné hlasové služby a jakékoli další nadstavbové a ICT produkty. V rámci OneNet řešení Vodafone nabízí několik různých technologií, přičemž nezáleží na tom, jaká technologie bude použita, stejná kvalita a dostupnost služby jsou vždy garantovány. Samozřejmostí je nepřetržitý monitoring sítě a dohled nad funkčností připojení. Dojde-li v ojedinělých případech k výpadku, je zaručeno jeho okamžité vyřešení a zákazník tak většinou potíže ani nezaznamená.

Martin Domanský, majitel úspěšného rodinného podniku, autosalonu Domanský, popisuje konkrétní výhody OneNet datového připojení pro svou společnost: „Vyhovuje mi, že už si nemusím dělat starosti se selháváním datových spojení, které jsem dříve řešil. V současné chvíli všechna spojení spolehlivě běží. Díky tomu jsme mohli spojit servery informačního systému umístěné v různych pobočkách na jedno místo.

Snížily se nám tak náklady na samotné servery i manuální práce spojená s přenášením údajů z jednotlivých poboček.“ Motorem firmy je efektivita Základem nabídky hlasových služeb OneNetu je Virtuální telefonní ústředna. Vytváří prostředí pro pevné i mobilní telefony a odpadá díky ní nutnost mít vlastní pevnou ústřednu. Tu totiž nahradí funkce virtuální ústředny, jako je přivítání zákazníka na lince, které se postará o to, aby někdo ze zaměstnanců hovor přijal. „Zákazník se k nám v první řadě musí okamžitě dovolat. Nechce slyšet plechovou asistentku na obecném čísle pevné linky, ale kompetentního zaměstnance. Proto máme tzv. zlaté číslo, tedy virtuální číslo, kam zákazník zavolá a automaticky je přesměrován na právě volného zaměstnance. Nemusím si tak dělat starosti s tím, že by nám kvůli obsazené lince unikaly obchody,“ popisuje své zkušenosti s OneNetem Martin Domanský. Ten si také uvědomuje, že hlavní úspora výdajů spočívá právě ve spojení služeb pod jednoho poskytovatele. Toto řešení mu navíc pomáhá nahrazovat telefonní ústředny a ušetřit tak vysoké náklady za jejich provoz.

Další užitečnou funkcí pro manažery, kteří často cestují do zahraničí a na služební cestě chtějí přijímat hovory třeba jen od vybraných kolegů, je filtrování příchozích hovorů v roamingu až na úroveň jednotlivých čísel. Ostatní hovory se odpojí nebo lze nastavit pravidlo přesměrování na asistentku či zástupce. Pokud nechcete ani to, může se automaticky přehrát hlasová zpráva s informací o služební cestě a datu návratu. Všichni, kdo občas doma zapomenou telefon a nechtějí se vracet, velmi ocení možnost si přes OneNet samoobsluhu pohodlně nastavit přesměrování na pevnou linku nebo na kolegu.

Ani malé firmy nezůstávají pozadu I menší firma nebo samostatný podnikatel má za cíl nejen nabízet zajímavé produkty nebo služby, ale především mít spokojené zákazníky. Ti poskytují další reference, k firmě se vracejí a pomáhají tím v jejím dalším rozvoji. V menších firmách může být kvůli nízkému počtu zaměstnanců občas složité okamžitě obsloužit po telefonu všechny žádosti zákazníků a k tomu vyřídit objednávky od dodavatelů nebo jiné administrativní záležitosti. Asistentky a pracovníci jednotlivých oddělení nemusejí být vždy přímo u hlavního kontaktního telefonu a zákazník pak slyší jen nepříjemný vyzváněcí tón. Pokud se mu to stane vícekrát, je téměř jisté, že se obrátí na konkurenci. Jak v takovém případě tedy skloubit mnoho požadavků s malým počtem zaměstnanců a jedním nebo dvěma hlavními telefonními čísly?

Vodafone pomáhá růst v podnikání malým firmám právě tím, že jim nabízí služby, které takovou situaci pomohou vyřešit. Vodafone OneNet pro malé a střední firmy přinese podnikatelům nejen výhodný balíček mobilních služeb, mobilního i pevného připojení, pevné linky či nepřetržité péče. Zároveň nabízí možnost přesměrování kontaktního telefonního čísla na více mobilních telefonů. V praxi to pak vypadá tak, že každý zaměstnanec má své vlastní telefonní číslo a mobilní telefon, ale zákazník vždy vytáčí jen jedno číslo. Ve chvíli, kdy chce zákazník například poptat zboží u zaměstnance, který je nemocný, automaticky je přesměrován na jeho zástupce. Stejně tak lze využít přesměrování po skončení pracovní doby recepce nebo během dovolené některého z pracovníků. Podnikatel sám nastaví prioritu, na kterém čísle hovor zazvoní poprvé. Postupně může být hovor přesměrován až na deset různých čísel. Nikdy se tak nestane, že by bylo obsazeno a zákazník či dodavatel se nedovolal.

Současně má firma k dispozici i hlasovou schránku s přesměrováním nahrávky vzkazu do e-mailu v audioformátu.

Schránka poslouží v případě, že hovor i přes přesměrování zaměstnanci nemohou vyřídit. V takovém případě se zákazníkovi přehraje hlášení o důvodu nedostupnosti včetně informace o jiném kontaktu. Situace, kdy je potřeba využít hlasovou schránku, může nastat například během celofiremního školení.

Všechny změny v přesměrování si podnikatelé sami nastaví snadno v internetové OneNet samoobsluze a některá nejpoužívanější nastavení i v mobilní samoobsluze.

Díky tomu se vždy mohou okamžitě přizpůsobit aktuálním potřebám své firmy. l

„Vyhovuje mi, že už si nemusím dělat starosti se selháváním datových spojení,“ popisuje výhody OneNetu pro svou společnost Martin Domanský.

O autorovi| Luboš Markvart, senior manažer firemního segmentu ve Vodafonu

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít