Firma dnes už žádné servery nepotřebuje

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

Servery lze jednoduše nahradit službami – jednorázové náklady a odpisy se tak promění v paušální poplatek

Pokud se nějaké firmě v minulosti dařilo, nemohlo trvat dlouho, než si pořídila vlastní server. Nejdříve třeba poštovní, poté server pro účetní systém, následně třeba i nějaký procesní systém. Dnes už se všechny organizace obejdou bez vlastních serverů. Nejenže díky tomu odpadnou stále ještě poměrně vysoké pořizovací náklady, ale zejména starosti s údržbou serverů a jejich zabezpečením. Služby dříve zajišťované prostřednictvím vlastních serverů lze totiž dnes velmi jednoduše koupit. Společnost Telefónica má s jejich provozem velké zkušenosti a počty spokojených zákazníky postupně přibývají.

Obrovskou předností cloudových služeb od O2 je skutečnost, že zatímco vybudování vlastního datového centra je finančně a organizačně velmi náročný projekt, za cloudové služby se platí pouze fixní měsíční poplatek, a tím odpadají i odpisy. Měsíční poplatek zároveň dává firmám volné ruce a umožňuje jim velmi operativně reagovat na aktuální potřeby, které v oblasti kapacity serverů a objemu dat na uložištích vyvstanou.

Služby si pochvalují i klienti. Manažer datového oddělení agentury Ogilvy One Milan Hajíček po spuštění služby uvedl: „Obrovským přínosem pro nás je škálovatelnost. V oblasti práce s širokou veřejností nikdy nelze předvídat, co se stane a zda třeba ze dne na den poptávka náhle výrazně nevzroste. Možnost rychle rozšířit kapacitu úložiště nebo výkon serveru je pro nás opravdu klíčová.“ Firma díky službě O2 Cloud ušetřila zhruba 80 procent na nákladech.

Ocenění a certifikáty předních dodavatelů technologií Telefónica Czech Republic získala v říjnu 2012 ocenění pro nejlepší partnery společnosti Cisco, předního světového dodavatele síťových technologií. Ocenění Partner of the Year 2012 for Managed Services potvrzuje významnou roli společnosti Telefónica na českém trhu v této oblasti. „Letos jsme podstatně rozšířili nabídku služeb založených na Managed Hostingu a u zákazníků s cloudovými službami i virtuálními servery a desktopy slavíme velký úspěch.

Na českém trhu jsme v oblasti cloudových služeb jedním z největších dodavatelů,“ vysvětluje Vít Šubert, ředitel pro Informační a komunikační technologie (ICT) společnosti Telefónica.

Jako první firma v zemích východní Evropy získala Telefónica také certifikaci VMware vCloud Powered Services. „Cloud computing je jednoznačně hybnou silou dnešního světa informačních technologií. Firmám i jejím zaměstnancům přináší jednoznačné a měřitelné benefity v podobě efektivnější správy, vyšší flexibility a masivní úspory nákladů. Zájem o tento model ostatně potvrzují naše výzkumy – vyplývá z nich, že třetina firem v České republice reálně zvažuje model cloud computingu využít. Zákazníci tak svůj pohled na využívání IT služeb opravdu postupně mění a potřebují partnery, na které se mohou spolehnout,“ říká Michal Stachník, regionální ředitel VMware pro Českou a Slovenskou republiku.

„Snažíme se klientům nabízet takové služby, aby mohli starosti o IT infrastrukturu přenechat nám a mohli se soustředit na svou hlavní činnost,“ doplňuje Vít Šubert.

Hlavní přednosti služeb O2 Cloud • spolehlivost (hardware je umístěn v nejmodernějších datových centrech s úrovní bezpečnosti Tier III) • jednoduchá správa (nastavení a ovládání probíhá prostřednictvím webového portálu O2 Cloud) • rychlost (služby je možné aktivovat prakticky ihned) • vysoká kapacita (v případě potřeby je možné okamžitě navýšit výpočetní či datovou kapacitu) • podpora (nonstop odborná podpora pro všechny zákazníky) • cena (cloudové služby O2 zpřístupňují IT infrastrukturu firmám, které na ně zatím neměly finanční prostředky, a zlevňuje ji pro firmy, které zatím provozovaly vlastní řešení)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít