Firma dnes už žádné servery nepotřebuje

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

Servery lze jednoduše nahradit službami – jednorázové náklady a odpisy se tak promění v paušální poplatek

Pokud se nějaké firmě v minulosti dařilo, nemohlo trvat dlouho, než si pořídila vlastní server. Nejdříve třeba poštovní, poté server pro účetní systém, následně třeba i nějaký procesní systém. Dnes už se všechny organizace obejdou bez vlastních serverů. Nejenže díky tomu odpadnou stále ještě poměrně vysoké pořizovací náklady, ale zejména starosti s údržbou serverů a jejich zabezpečením. Služby dříve zajišťované prostřednictvím vlastních serverů lze totiž dnes velmi jednoduše koupit. Společnost Telefónica má s jejich provozem velké zkušenosti a počty spokojených zákazníky postupně přibývají.

Obrovskou předností cloudových služeb od O2 je skutečnost, že zatímco vybudování vlastního datového centra je finančně a organizačně velmi náročný projekt, za cloudové služby se platí pouze fixní měsíční poplatek, a tím odpadají i odpisy. Měsíční poplatek zároveň dává firmám volné ruce a umožňuje jim velmi operativně reagovat na aktuální potřeby, které v oblasti kapacity serverů a objemu dat na uložištích vyvstanou.

Služby si pochvalují i klienti. Manažer datového oddělení agentury Ogilvy One Milan Hajíček po spuštění služby uvedl: „Obrovským přínosem pro nás je škálovatelnost. V oblasti práce s širokou veřejností nikdy nelze předvídat, co se stane a zda třeba ze dne na den poptávka náhle výrazně nevzroste. Možnost rychle rozšířit kapacitu úložiště nebo výkon serveru je pro nás opravdu klíčová.“ Firma díky službě O2 Cloud ušetřila zhruba 80 procent na nákladech.

Ocenění a certifikáty předních dodavatelů technologií Telefónica Czech Republic získala v říjnu 2012 ocenění pro nejlepší partnery společnosti Cisco, předního světového dodavatele síťových technologií. Ocenění Partner of the Year 2012 for Managed Services potvrzuje významnou roli společnosti Telefónica na českém trhu v této oblasti. „Letos jsme podstatně rozšířili nabídku služeb založených na Managed Hostingu a u zákazníků s cloudovými službami i virtuálními servery a desktopy slavíme velký úspěch.

Na českém trhu jsme v oblasti cloudových služeb jedním z největších dodavatelů,“ vysvětluje Vít Šubert, ředitel pro Informační a komunikační technologie (ICT) společnosti Telefónica.

Jako první firma v zemích východní Evropy získala Telefónica také certifikaci VMware vCloud Powered Services. „Cloud computing je jednoznačně hybnou silou dnešního světa informačních technologií. Firmám i jejím zaměstnancům přináší jednoznačné a měřitelné benefity v podobě efektivnější správy, vyšší flexibility a masivní úspory nákladů. Zájem o tento model ostatně potvrzují naše výzkumy – vyplývá z nich, že třetina firem v České republice reálně zvažuje model cloud computingu využít. Zákazníci tak svůj pohled na využívání IT služeb opravdu postupně mění a potřebují partnery, na které se mohou spolehnout,“ říká Michal Stachník, regionální ředitel VMware pro Českou a Slovenskou republiku.

„Snažíme se klientům nabízet takové služby, aby mohli starosti o IT infrastrukturu přenechat nám a mohli se soustředit na svou hlavní činnost,“ doplňuje Vít Šubert.

Hlavní přednosti služeb O2 Cloud • spolehlivost (hardware je umístěn v nejmodernějších datových centrech s úrovní bezpečnosti Tier III) • jednoduchá správa (nastavení a ovládání probíhá prostřednictvím webového portálu O2 Cloud) • rychlost (služby je možné aktivovat prakticky ihned) • vysoká kapacita (v případě potřeby je možné okamžitě navýšit výpočetní či datovou kapacitu) • podpora (nonstop odborná podpora pro všechny zákazníky) • cena (cloudové služby O2 zpřístupňují IT infrastrukturu firmám, které na ně zatím neměly finanční prostředky, a zlevňuje ji pro firmy, které zatím provozovaly vlastní řešení)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít