Disciplína musí bejt

29. července 2013, 00:00 - (red)
29. července 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Čáru přes rozpočet udělal Miroslav Kalousek řadě svých spolustraníků z TOP 09, když jim zakázal jakoukoli spolupráci s vládou Jiřího Rusnoka. Někteří z nich to nesou dost těžce. Například exministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová si s novým šéfem resortu Františkem Koníčkem dohodla, že si ji nechá jako náměstkyni místo Pavla Čáslavy, který proto dostal kopačky spolu s nekompromisně odvolaným náměstkem Petrem Krůčkem a bleskurychle popraveným šéfem Fondu dalšího vzdělávání Janem Vitulou. Jenže pak přišla Kalouskova umravňovací nakládačka, nejprve obecně vůči všem, kdo by se chtěli vzpouzet zákazu spolupráce. A pak si speciálně Müllerovou nekorunovaný šéf topáků navrch pozval na kobereček a na něm se exministryně dozvěděla, že se asi zbláznila, když si dohodla takový džob s úhlavním nepřítelem. Kartáč to musel být náramný, protože se Müllerová podle zdrojů Palubního deníku po schůzce málem zhroutila. Disciplinovaně však poslechla a Koníčkovi nezbylo než poprosit Čáslavu, aby se do křesla vrátil.

TAKOVÁ JINÁ OKURKA Letošní léto nelze nazvat novinářskou okurkovou sezonou. Kauza Nagygate na nás vykukuje každý den snad ze všech periodik vyjma Praktické ženy. Palubní deník v této souvislosti zaregistroval několik událostí, které by neměly zapadnout. Například schůzka nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a končícího ministra spravedlnos­ spravedlnosti Pavla Blažka.

Podle informací Palubního deníku oba slovutní právníci neřešili pouze kauzu premiérovy milenky, ale i její možné dopady na Zemanovu funkci nejvyššího státního ža­ žalobce.

Stranou dění zatím zůstává plánované pokračování monstrakce Iva Ištvana. Lobbisté, kmotři a další výtečníci by měli být lapeni díky mimořádně výhodným investicím do solárních elektráren. V této souvislosti zachytil Palubní deník zprávu, že když se o plánované razii a o tom, že by do ní měl spadnout i jeho obchodní přítel, dozvěděl jeden bývalý nejmenovaný vysoce postavený politik, nelenil a řádně pár esemeskami popudil šéfa Útvaru pro odhalování

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít