Disciplína musí bejt

29. července 2013, 00:00 - (red)
29. července 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Čáru přes rozpočet udělal Miroslav Kalousek řadě svých spolustraníků z TOP 09, když jim zakázal jakoukoli spolupráci s vládou Jiřího Rusnoka. Někteří z nich to nesou dost těžce. Například exministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová si s novým šéfem resortu Františkem Koníčkem dohodla, že si ji nechá jako náměstkyni místo Pavla Čáslavy, který proto dostal kopačky spolu s nekompromisně odvolaným náměstkem Petrem Krůčkem a bleskurychle popraveným šéfem Fondu dalšího vzdělávání Janem Vitulou. Jenže pak přišla Kalouskova umravňovací nakládačka, nejprve obecně vůči všem, kdo by se chtěli vzpouzet zákazu spolupráce. A pak si speciálně Müllerovou nekorunovaný šéf topáků navrch pozval na kobereček a na něm se exministryně dozvěděla, že se asi zbláznila, když si dohodla takový džob s úhlavním nepřítelem. Kartáč to musel být náramný, protože se Müllerová podle zdrojů Palubního deníku po schůzce málem zhroutila. Disciplinovaně však poslechla a Koníčkovi nezbylo než poprosit Čáslavu, aby se do křesla vrátil.

TAKOVÁ JINÁ OKURKA Letošní léto nelze nazvat novinářskou okurkovou sezonou. Kauza Nagygate na nás vykukuje každý den snad ze všech periodik vyjma Praktické ženy. Palubní deník v této souvislosti zaregistroval několik událostí, které by neměly zapadnout. Například schůzka nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a končícího ministra spravedlnos­ spravedlnosti Pavla Blažka.

Podle informací Palubního deníku oba slovutní právníci neřešili pouze kauzu premiérovy milenky, ale i její možné dopady na Zemanovu funkci nejvyššího státního ža­ žalobce.

Stranou dění zatím zůstává plánované pokračování monstrakce Iva Ištvana. Lobbisté, kmotři a další výtečníci by měli být lapeni díky mimořádně výhodným investicím do solárních elektráren. V této souvislosti zachytil Palubní deník zprávu, že když se o plánované razii a o tom, že by do ní měl spadnout i jeho obchodní přítel, dozvěděl jeden bývalý nejmenovaný vysoce postavený politik, nelenil a řádně pár esemeskami popudil šéfa Útvaru pro odhalování

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít