Dejdar Dostaldar

13. ledna 2014, 00:00 - (red)
13. ledna 2014, 00:00

Je to ale náhodička. Herec Martin Dejdar dostal, jak říkají lidé od fochu, krásnou hereckou příležitost. Tím, kdo mu ji nabídl, nebyl nikdo jiný než Besip, tedy samostatné oddělení ministerstva dopravy, které toho času vede pražský volební lídr zemanovců Zdeněk Žák. Aby skládačka zapadla, musíme doplnit, že Martin Dejdar byl jedním z mála odvážných, kdo v prezidentské volbě podporoval gurua zemanovců, Miloše Zemana.

Ve spotech pro Besip Martin Dejdar mluví o bezpečné jízdě na kole, poučeně hovoří o brzdné dráze rychle jedoucích aut a celkově dává průchod svému nespornému hereckému talentu.

Palubní deník s radostí očekává další smělé počiny umělecké úderky zemanovců.

Třeba ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi, který za SPOZ kandidoval jako jednička v Ústeckém kraji, by mohla dotace na rybníky odprezentovat Jiřina Bohdalová s Rákosníčkem, ministru pro místní rozvoj Františku Luklovi, který se chtěl do sněmovny dostat jako jednička SPOZ v Jihomoravském kraji, by zase mohl Daniel Hůlka zapět nějakou tu národní.

TAJNÉ ZEMĚTŘESENÍ Úřednická vláda nevláda ještě před svým koncem plánuje zásadní zásah do bezpečnostních složek státu. V tajném plánu je výměna šéfů tajných služeb: BIS, civilní rozvědky, Vojenského zpravodajství i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle neo? ciálních informací se měly tyto záležitosti probírat i na výjezdním zasedání kabinetu v Židlochovicích. O křeslo by se tak měli bát te? onový šéf BIS Jiří Lang, šéf rozvědky Ivo Schwarz i šéf GIBS Ivan Bílek. Po reinstalaci Petra Lessyho do křesla policejního prezidenta by to byl další fatální zásah do bezpečnostních struktur státu, který by vláda bez legitimního mandátu provedla.

Muselo by se proto inovovat rčení, že se za úřednických kabinetů nejvíc kradlo. Za tohohle se totiž rozhodně nejvíce vyhazovalo z práce.

NÁVRAT BÁCKOMANDÝRA Možný budoucí ministr vnitra Milan Chovanec chce vrátit na „Kachlík“ ducha předlistopadové Veřejné bezpečnosti. Má to kvůli prezidentovi trochu nahnuté, ale přesto se dopředu snaží. Vyjma exposlance Radima Turka známého opileckou eskapádou (Palubní deník informoval) a bývalého zneuznaného šéfa ? nanční policie Vladimíra Zimmela plánuje vnitro obsadit i šéfem bezpečnostní komise ČSSD a ředitelem úřadu Asociace krajů Radkem Polmou. Bývalý asistent poslance Cyrila Zapletala vzdal v roce 2010 kandidaturu do Poslanecké sněmovny kvůli své účasti při policejním zásahu 17. listopadu 1989 na pražské Národní třídě. Zapletalovým asistentem se stal v roce 2006. Od roku 2007 do roku 2010 působil jako jednatel a společník v marketingové agentuře Tandem Com. Když vyšla najevo jeho minulost, zareagoval na ni někdejší člen veřejnobezpečnostního báckomanda: „Stál jsem v kordonu u bývalého obchodního domu Máj. Rozhodně jsem se nezapojil do tvrdého zásahu, bití studentů.“ ODPOČINUTÝ FALBR Někdejší odborářský „taťka“ Richard Falbr (ČSSD) se rozhodl, že bude letos v květnu již potřetí kandidovat do Evropského parlamentu.

Prý se „necítí unaven nebo vyčerpán“. Od někdejšího senátora, který za deset let poslancování v EU proslul především vyzouváním bot na schůzích a náhlými záchvaty hlubokého spánku, to opravdu nepřekvapuje.

A TUHLE ZNÁTE?

Po pražských kavárnách se začíná šířit nová konspirační teorie vysvětlující pád vlády Petra Nečase. Vše mělo započít koncem loňského května, kdy se tehdejší premiér vypravil na státní návštěvu Ruska. Během ní odmítl žádost ruského prezidenta o schůzku mezi čtyřma očima, ústředním tématem mělo přitom být jednání o dostavbě Temelína. Putinova pomsta na sebe nenechala dlouho čekat. Dle již zmíněné teorie stačilo, aby agenti ruské tajné služby ukázali některým olomouckým snaživým státním zástupcům ten správný směr vyšetřování.

Pomsta byla dokonána, Nečas skončil. Teď nezbývá než si přát, aby se na státní návštěvu Ruska brzo po svém jmenování premiérem vypravil i snaživý Sobotka, a doufat, že taky neumí rusky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít