Dejdar Dostaldar

13. ledna 2014, 00:00 - (red)
13. ledna 2014, 00:00

Je to ale náhodička. Herec Martin Dejdar dostal, jak říkají lidé od fochu, krásnou hereckou příležitost. Tím, kdo mu ji nabídl, nebyl nikdo jiný než Besip, tedy samostatné oddělení ministerstva dopravy, které toho času vede pražský volební lídr zemanovců Zdeněk Žák. Aby skládačka zapadla, musíme doplnit, že Martin Dejdar byl jedním z mála odvážných, kdo v prezidentské volbě podporoval gurua zemanovců, Miloše Zemana.

Ve spotech pro Besip Martin Dejdar mluví o bezpečné jízdě na kole, poučeně hovoří o brzdné dráze rychle jedoucích aut a celkově dává průchod svému nespornému hereckému talentu.

Palubní deník s radostí očekává další smělé počiny umělecké úderky zemanovců.

Třeba ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi, který za SPOZ kandidoval jako jednička v Ústeckém kraji, by mohla dotace na rybníky odprezentovat Jiřina Bohdalová s Rákosníčkem, ministru pro místní rozvoj Františku Luklovi, který se chtěl do sněmovny dostat jako jednička SPOZ v Jihomoravském kraji, by zase mohl Daniel Hůlka zapět nějakou tu národní.

TAJNÉ ZEMĚTŘESENÍ Úřednická vláda nevláda ještě před svým koncem plánuje zásadní zásah do bezpečnostních složek státu. V tajném plánu je výměna šéfů tajných služeb: BIS, civilní rozvědky, Vojenského zpravodajství i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle neo? ciálních informací se měly tyto záležitosti probírat i na výjezdním zasedání kabinetu v Židlochovicích. O křeslo by se tak měli bát te? onový šéf BIS Jiří Lang, šéf rozvědky Ivo Schwarz i šéf GIBS Ivan Bílek. Po reinstalaci Petra Lessyho do křesla policejního prezidenta by to byl další fatální zásah do bezpečnostních struktur státu, který by vláda bez legitimního mandátu provedla.

Muselo by se proto inovovat rčení, že se za úřednických kabinetů nejvíc kradlo. Za tohohle se totiž rozhodně nejvíce vyhazovalo z práce.

NÁVRAT BÁCKOMANDÝRA Možný budoucí ministr vnitra Milan Chovanec chce vrátit na „Kachlík“ ducha předlistopadové Veřejné bezpečnosti. Má to kvůli prezidentovi trochu nahnuté, ale přesto se dopředu snaží. Vyjma exposlance Radima Turka známého opileckou eskapádou (Palubní deník informoval) a bývalého zneuznaného šéfa ? nanční policie Vladimíra Zimmela plánuje vnitro obsadit i šéfem bezpečnostní komise ČSSD a ředitelem úřadu Asociace krajů Radkem Polmou. Bývalý asistent poslance Cyrila Zapletala vzdal v roce 2010 kandidaturu do Poslanecké sněmovny kvůli své účasti při policejním zásahu 17. listopadu 1989 na pražské Národní třídě. Zapletalovým asistentem se stal v roce 2006. Od roku 2007 do roku 2010 působil jako jednatel a společník v marketingové agentuře Tandem Com. Když vyšla najevo jeho minulost, zareagoval na ni někdejší člen veřejnobezpečnostního báckomanda: „Stál jsem v kordonu u bývalého obchodního domu Máj. Rozhodně jsem se nezapojil do tvrdého zásahu, bití studentů.“ ODPOČINUTÝ FALBR Někdejší odborářský „taťka“ Richard Falbr (ČSSD) se rozhodl, že bude letos v květnu již potřetí kandidovat do Evropského parlamentu.

Prý se „necítí unaven nebo vyčerpán“. Od někdejšího senátora, který za deset let poslancování v EU proslul především vyzouváním bot na schůzích a náhlými záchvaty hlubokého spánku, to opravdu nepřekvapuje.

A TUHLE ZNÁTE?

Po pražských kavárnách se začíná šířit nová konspirační teorie vysvětlující pád vlády Petra Nečase. Vše mělo započít koncem loňského května, kdy se tehdejší premiér vypravil na státní návštěvu Ruska. Během ní odmítl žádost ruského prezidenta o schůzku mezi čtyřma očima, ústředním tématem mělo přitom být jednání o dostavbě Temelína. Putinova pomsta na sebe nenechala dlouho čekat. Dle již zmíněné teorie stačilo, aby agenti ruské tajné služby ukázali některým olomouckým snaživým státním zástupcům ten správný směr vyšetřování.

Pomsta byla dokonána, Nečas skončil. Teď nezbývá než si přát, aby se na státní návštěvu Ruska brzo po svém jmenování premiérem vypravil i snaživý Sobotka, a doufat, že taky neumí rusky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít