Další obžalovaný z loupeže 150 milionů korun se vrací

05. srpna 2013, 00:00 - (pto)
05. srpna 2013, 00:00

Kriminalita Bývalý zaměstnanec bezpečnostní agentury Antonín Saleta (na snímku), který je obžalovaný za podíl na uloupení 154 milionů korun ze služební dodávky a skrýval se ve Venezuele, by se měl v krátké době vrátit do Česka. Venezuelský nejvyšší soud sice o jeho vydání rozhodl už loni v srpnu, následné řízení se však zadrhlo kvůli politickému napětí, jež souviselo s onemocněním a později úmrtím prezidenta Huga Cháveze. Po roce se konečně podařilo splnit všechny formality a čeští policisté si mohou Saletu převzít a dopravit do Prahy.

„Termín realizace je již sjednán, a vydání by tak neměly bránit žádné překážky,“ řekl týdeníku Euro Jakub Pastuszek, který vede mezinárodní trestní odbor na ministerstvu spravedlnosti. Přesné datum transportu ministerstvo ani policie neprozradily s odvoláním na bezpečnostní důvody.

Loupež se odehrála v září 2002 na pražské Evropské třídě. Gangsteři převlečení za policisty donutili posádku, aby jim opancéřovaný vůz agentury G4S otevřela, poté s autem odjeli k nádrži Jiviny, kde sebrali převážené peníze. Ty se dosud nenašly. Za přepadení byli souzeni Tomáš Půta a František Hajn. Loni jim městský soud uložil vysoké tresty, po odvolání ale letos v květnu vyvázli s osvobozujícími rozsudky, které jsou pravomocné.

V minulosti soud zprostil viny také Maroše Šuleje, jehož s Půtou spojuje kauza Berdychova gangu. Saletův případ bude soud projednávat zvlášť. Podle kriminalistů Saleta spolupracoval s pachateli, když jako manažer bezpečnostní agentury dosadil do posádky řidiče, jenž neměl klást odpor. Zřejmě se také postaral o to, že přidělený vůz neměl v pořádku bezpečnostní systémy.

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče