Cyrrus pohotově reaguje na aktuální investiční prostředí

24. října 2016, 00:00 -
24. října 2016, 00:00

Společnost nabízí příležitost k dosažení atraktivního výnosu bez měnového rizika

Významný obchodník s cennými papíry na českém trhu, společnost Cyrrus, pohotově reaguje na prostředí nízkých úrokových sazeb novým investičním produktem.

„Jedná se o certifikát participující na výkonnosti koše dividendových akcií, se zajištěním do české měny,“ říká hlavní investiční stratég Marek Hatlapatka.

* Letos v lednu jste přišli s tuzemskou novinkou, když jste klientům nabídli certifikát participující na výkonnosti koše dividendových akcií, se zajištěním do české měny. Jak jeho spuštění po devíti měsících existence hodnotíte?

Jde o jednoznačný úspěch jak z pohledu zájmu klientů, tak i z pohledu dosavadní výkonnosti, která prozatím překonává výkonnost akciového trhu. Protože zájem o Cyrrus Dividend Index CZK výrazně překonal naše očekávání, bylo nám záhy jasné, že chceme klientům nabídnout ještě atraktivnější produkt. Na něm jsme v poslední době intenzivně pracovali a jsme přesvědčeni, že výsledek stojí za to.

* Narážíte na Cyrrus Active Index CZK, který jste spustili během října. Jaké jsou jeho základní parametry a klíčové odlišnosti od Cyrrus Dividend Indexu CZK?

Záměrem bylo vytvořit aktivně řízené portfolio, které bude investovat do různých tříd aktiv, od dluhopisových a akciových ETF přes akcie až po komodity či měny.

Základ budou tvořit dynamičtější akcie, které vybíráme sofistikovanými metodami s důrazem na potenciální růst. V indexu můžeme investovat na růst i pokles, a pružně tak reagovat na aktuální podmínky na trhu. Portfolio je pochopitelně rovněž měnově zajištěno do české koruny a na rozdíl od „jedničky“ není časově omezeno (nemá žádnou splatnost).

* Pro jaký typ klienta je nový produkt podle vás vhodný?

Vytvořili jsme produkt, který bude aktivně řízený, dobře diverzifikovaný a především růstově zaměřený. Je tedy určen poměrně širokému spektru investorů, především však těm, kteří nyní na českém trhu a v prostředí nulových úrokových sazeb postrádají příležitosti k dosažení atraktivního výnosu bez měnového rizika. Produkt může být také vhodnou nadstavbou pro klienty, kteří již mají zainvestováno do certifikátu zaměřeného na dividendy.

Pokud se chcete dozvědět o tomto investičním certifikátu více, kontaktujte nás na infolince 800 297 787.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít