Čtyři do mariáše

11. března 2013, 00:00 - (red)
11. března 2013, 00:00

PaluBní deník KAREL SE MÁ Přibyl nám zas jeden dolarový miliardář.

Díky Karlu Komárkovi mladšímu tak máme v prestižním žebříčku časopisu Forbes už čtyři zástupce. Palubní deník gratuluje.

Škoda jen, že už od prvního zářezu, když se v roce 2006 mezi elitu boháčů probojoval Petr Kellner, je zřejmé, že počty amerických redaktorů moc nesedí. Boháčů z tohoto nerozlišitelného středoevropského prostoru si dokážou všimnout, až když se o nich hodně mluví a píše v zahraničí.

Komárkovi se průlom do žebříčku povedl zřejmě díky rozsáhlým aktivitám v Rusku – nákup obřího ropného terminálu a úzká spolupráce s plynárenským obrem Gazprom. A sponzoring KHL jistě nebyl na škodu. O tom, že jmění převyšující miliardu dolarů shromáždil Komárek už dřív, pochybuje málokdo. Podobně to bylo před lety s Kellnerem. Andrej Babiš zase s ohledem na žebříček špatně načasoval svou multimiliardovou investici v Německu. Jistě by se odhad jeho majetku, který Forbes vyčísluje na dvě miliardy dolarů, blížil spíše realitě nějakého trojnásobku a více. A poslední z českých reprezentantů Zdeněk Bakala? Ten se vyšvihl do žebříčku díky úspěšnému uvedení své důlní společnosti na burzu. Kdo zná české podnikatelské prostředí, sotva uvěří tomu, že má více peněz než Komárek nebo třeba byznysmeni, jichž si zatím v americkém časopisu nevšimli – Pavel Tykač, Radovan Vítek či Marek Dospiva. Nejužitečnější informace redaktorů Forbesu tak je, že Karel Komárek má v Americe dům nedaleko rezidence Céline Dion.

HLAVNĚ NEŠKRÁBAT „Evropský parlament nepřijme menší rozpočet EU.“ Těmito slovy zahájil už před rokem předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz konferenci na vysoké úrovni o dlouhodobém finančním výhledu EU na léta 2014 až 2020. Tedy o střednědobém výhledu v objemu 957 miliard eur, pro nějž se premiérovi Petrovi Nečasovi povedlo – pod hrozbou veta – získat z eurofondů přihození 900 milionů eur (22,7 miliardy korun) a který je skromnější než ten předešlý.

Naplní se Schulzova slova? Času není nazbyt: plénum EP bude hlasovat tuto středu. „Považujeme za svou povinnost se na Vás obrátit a sdílet s Vámi postoj vlády ČR v této, pro občany ČR a Evropské unie naprosto zásadní věci,“ začíná dopis klíčových vládních úřadů českým europoslancům. Jeho verzi má Palubní deník k dispozici a vláda v něm žádá poslance o pomoc při odvrácení hrozby, že se znovu otevře vyjednávání o podobě rozpočtu. „Přejeme Vám správné rozhodnutí nad touto zásadní otázkou a zůstáváme plně k Vaší dispozici pro další spolupráci,“ končí list. Palubní deník se k tomuto přání přidává a těší se na eurofondových 20,5 miliardy eur (přes půl bilionu korun). S touto částkou je totiž spojena možná už poslední šance se blýsknout, jak šikovně umíme peníze z EU zašantročit, což jsme v minulém období předvedli hned několikrát. Takže prosíme opravdu nic neotvírat…

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku…
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít