Čtyři do mariáše

11. března 2013, 00:00 - (red)
11. března 2013, 00:00

PaluBní deník KAREL SE MÁ Přibyl nám zas jeden dolarový miliardář.

Díky Karlu Komárkovi mladšímu tak máme v prestižním žebříčku časopisu Forbes už čtyři zástupce. Palubní deník gratuluje.

Škoda jen, že už od prvního zářezu, když se v roce 2006 mezi elitu boháčů probojoval Petr Kellner, je zřejmé, že počty amerických redaktorů moc nesedí. Boháčů z tohoto nerozlišitelného středoevropského prostoru si dokážou všimnout, až když se o nich hodně mluví a píše v zahraničí.

Komárkovi se průlom do žebříčku povedl zřejmě díky rozsáhlým aktivitám v Rusku – nákup obřího ropného terminálu a úzká spolupráce s plynárenským obrem Gazprom. A sponzoring KHL jistě nebyl na škodu. O tom, že jmění převyšující miliardu dolarů shromáždil Komárek už dřív, pochybuje málokdo. Podobně to bylo před lety s Kellnerem. Andrej Babiš zase s ohledem na žebříček špatně načasoval svou multimiliardovou investici v Německu. Jistě by se odhad jeho majetku, který Forbes vyčísluje na dvě miliardy dolarů, blížil spíše realitě nějakého trojnásobku a více. A poslední z českých reprezentantů Zdeněk Bakala? Ten se vyšvihl do žebříčku díky úspěšnému uvedení své důlní společnosti na burzu. Kdo zná české podnikatelské prostředí, sotva uvěří tomu, že má více peněz než Komárek nebo třeba byznysmeni, jichž si zatím v americkém časopisu nevšimli – Pavel Tykač, Radovan Vítek či Marek Dospiva. Nejužitečnější informace redaktorů Forbesu tak je, že Karel Komárek má v Americe dům nedaleko rezidence Céline Dion.

HLAVNĚ NEŠKRÁBAT „Evropský parlament nepřijme menší rozpočet EU.“ Těmito slovy zahájil už před rokem předseda Evropského parlamentu (EP) Martin Schulz konferenci na vysoké úrovni o dlouhodobém finančním výhledu EU na léta 2014 až 2020. Tedy o střednědobém výhledu v objemu 957 miliard eur, pro nějž se premiérovi Petrovi Nečasovi povedlo – pod hrozbou veta – získat z eurofondů přihození 900 milionů eur (22,7 miliardy korun) a který je skromnější než ten předešlý.

Naplní se Schulzova slova? Času není nazbyt: plénum EP bude hlasovat tuto středu. „Považujeme za svou povinnost se na Vás obrátit a sdílet s Vámi postoj vlády ČR v této, pro občany ČR a Evropské unie naprosto zásadní věci,“ začíná dopis klíčových vládních úřadů českým europoslancům. Jeho verzi má Palubní deník k dispozici a vláda v něm žádá poslance o pomoc při odvrácení hrozby, že se znovu otevře vyjednávání o podobě rozpočtu. „Přejeme Vám správné rozhodnutí nad touto zásadní otázkou a zůstáváme plně k Vaší dispozici pro další spolupráci,“ končí list. Palubní deník se k tomuto přání přidává a těší se na eurofondových 20,5 miliardy eur (přes půl bilionu korun). S touto částkou je totiž spojena možná už poslední šance se blýsknout, jak šikovně umíme peníze z EU zašantročit, což jsme v minulém období předvedli hned několikrát. Takže prosíme opravdu nic neotvírat…

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
YotaPhone 3: Rusové znovu přidali e-ink displej na záda telefonu
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít