CISCO

31. srpna 2015, 00:00 -
31. srpna 2015, 00:00

Jaroslav Gergič head of engineering Vedení inženýrského týmu bojujícího proti počítačové kriminalitě v pražském R&D centru firmy Cisco se ujal Jaroslav Gergič (39). Jeho úkolem je mimo jiné zajistit efektivní komunikaci mezi vědeckým a inženýrským týmem a rozvíjet mladé talenty. Jeho cílem ve funkci head of engineering výzkumného a vývojového centra pro kyberbezpečnost Cisco bude řídit vývoj softwaru a koordinovat vývojové programy.

Jaroslav Gergič působí v oboru informačních technologií už více než 20 let. Do společnosti Cisco přichází z firmy GoodData, kde pracoval od roku 2008, naposledy jako generální ředitel její dceřiné společnosti v České republice. V průběhu předchozí profesní kariéry pracoval například v podniku Ariba (nyní součást SAP) nebo IBM Watson Research.

Gergič získal doktorský titul na Karlově univerzitě v Praze v oboru softwarové systémy. Je ženatý a má tři děti. Hovoří plynně anglicky a česky, mezi jeho záliby patří fotografie a chytrá mobilní zařízení.

1

Orea Hotels and Resorts generální ředitel • Colin Stanley Tuzemský hotelový řetězec Orea Hotels and Resorts má nového generálního ředitele. Je jím Colin Stanley (45), který má bohaté zkušenosti v oblasti hotelnictví. Bude zodpovědný za řízení všech šestnácti hotelů spadajících do sítě Orea. Mezi nejznámější objekty této sítě patří například pražský hotel Pyramida, Resort Horal ve Špindlerově Mlýně, Spa Hotel Bohemia v Mariánských Lázních nebo brněnský hotel Voroněž.

Před příchodem do Orea Hotels and Resorts působil Colin Stanley 17 let ve společnosti Marriott, kde vystřídal osm různých vrcholných manažerských pozic a podílel se na otevření tří hotelů včetně JW Marriott v Bukurešti nebo na Mallorce. Působil i v České republice v rámci hotelů Renaissance Prague, Marriott Executive Apartments, Prague Marriott Hotel a Courtyard by Marriott Flora.

Colin Stanley je původem z Velké Británie, kde vystudoval stavební inženýrství, ale nikdy v tomto oboru nepůsobil. Je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří především lední a in-line hokej.

2

ORBIT Pavel Šebera • finanční ředitel Do pozice finančního ředitele společnosti Orbit nastoupil 1. srpna Pavel Šebera. Přináší zkušenosti ze svých předchozích působišť. V LMC se mimo jiné podílel na prodeji společnosti strategickému investorovi Alma Media Oy, působil také ve firmě RM Gastro. Šebera má praxi v řízení financí firem, umí si vytvářet silný partnerský tým a v dlouhodobém horizontu jej také spravovat a motivovat v oblastech, jako je marketing, HR a IT. Dokáže se rychle učit a přicházet se strategickým přehledem a plány.

3

CZECHTRADE Petr Slowik • vedoucí kanceláře Michal Holas • vedoucí kanceláře Dvě zahraniční kanceláře agentury CzechTrade mají nové vedení. Vedoucím kanceláře v Jekatěrinburgu se v červenci stal Petr Slowik, tým zahraniční kanceláře v Šanghaji posílil Michal Holas.

Petr Slowik zahájil kariéru v Českém centru ve Stockholmu. V agentuře CzechTrade měl zpočátku na starost organizaci zahraničních veletrhů a obchodních misí, a to převážně v Rusku a v zemích SNS. Vystudoval mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě v Praze a studoval také na univerzitách ve Švédsku a v Rusku. Hovoří plynně rusky, anglicky a švédsky. Ve volném čase se rád věnuje potápění, běhání a četbě.

Michal Holas po studiích absolvoval stáž v misi ČR při OSN v New Yorku. Posléze se na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR věnoval podpoře zahraničního obchodu a regulaci vnitřního trhu EU. Před nástupem do CzechTradu v Šanghaji vedl právní oddělení investiční a developerské skupiny Horizon Holding. Je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde rovněž studoval Fakultu sociálních studií a Fakultu ekonomicko-správní. Michal Holas je vášnivým basketbalistou a cestovatelem. Mezi jeho koníčky patří mezikulturní komunikace, asijská filozofie, mezinárodní právo a studium cizích jazyků.

4

EY Lucie Říhová • partnerka Tomáš Kafka • partner Společnost EY jmenovala nové partnery v České republice. V daňovém oddělení byla do této funkce povýšena Lucie Říhová, v oddělení investigativních služeb a řešení sporů Tomáš Kafka.

Lucie Říhová (35) je zkušenou daňovou poradkyní v daňovém oddělení EY v České republice.

Zaměřuje se zejména na oblast daní z příjmů právnických osob a mezinárodní daňové strukturování. Zastupuje klienty v daňových řízeních a kontrolách. Poskytuje také poradenství týkající se investičních pobídek, výzkumu a vývoje a dotačních programů z evropských fondů. Mezi její klienty patří české i mezinárodní firmy z oblasti technologií a vývoje softwaru, výrobní společnosti, zejména výrobci potravin a nápojů.

Říhová do společnosti EY nastoupila v roce 2004, daňovou problematikou se ale zabývá již od roku 2002. Vystudovala VŠE v Praze, kde získala titul Ph. D. v oboru financí. Mezi její koníčky patří cestování a střelba.

Tomáš Kafka (36) má bohaté zkušenosti s vyšetřováním hospodářské kriminality, včetně prevence, odhalování a vyšetřování podvodů a korupce. Zaměřuje se např. na kriminalitu bílých límečků, korupci v oblasti veřejných zakázek a dotací z prostředků EU či národních programů. Podílel se na zavádění programů zaměřených na prevenci podvodů a korupce ve veřejném sektoru i v nadnárodních společnostech z oblasti energetiky, výrobního průmyslu, farmacie a zdravotnické techniky.

Do společnosti EY nastoupil v roce 2002, předtím pracoval v oddělení auditu firmy Arthur Andersen. Vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií při Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Kafka je certifikovaným účetním znalcem (ACCA) a také FCCA (zasloužilý člen ACCA). Kromě rodiny věnuje svůj volný čas hlavně florbalu.

5

T-MOBILE Anna Hroudová • specialistka PR Novou členkou PR oddělení společnosti T-Mobile se od 1. srpna stala Anna Hroudová. Specializuje se na oblast B2B, a to jak pro média, tak v oblasti odborných konferencí a seminářů. Přichází ze společnosti Pram Consulting, kde od roku 2008 pracovala pro řadu nejen ICT klientů (Microsoft, Ericsson, SES Astra, Lasvit, Topshop). Předtím působila jako project executive v TSN Aisa a v agentuře Point, kde mohla zúročit své vzdělání v oblasti sociologie. Magisterská studia na

sociálních věd v oboru sociologie dokončila v roce 2007.

Hroudová má dvě děti (čtyři a pět let), a pokud čas dovolí, věnuje se sportu, zejména lyžování a cyklistice, četbě a modernímu umění.

6

LEXUM Věra Kalandrová • primářka Věra Kalandrová nastupuje na oční klinice Lexum v Brně do funkce primářky se zodpovědností za provozní řízení a koordinaci kliniky. Věra Kalandrová je zkušenou oftalmoložkou s více než dvacetiletou praxí a s více než dvaceti tisíci realizovaných očních operací. Na začátku své kariéry působila Věra Kalandrová jako odborná asistentka Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno na katedře anatomie a posléze na katedře farmakologie.

V roce 1995 nastoupila na oční oddělení Nemocnice s poliklinikou Koliště Brno, následně působila v očním oddělení Vojenské nemocnice Brno. V letech 2008 až 2015 byla primářkou Oční kliniky NeoVize.

Věra Kalandrová se specializuje především na mikroincizní operace šedého zákalu a korekci vysokých a komplikovaných dioptrických vad nitroočními čočkami všech typů.

Věnuje se také laserovým operacím dioptrických vad nejmodernějšími metodami, léčbě keratokonu, dále plastickým operacím víček a jiným extraokulárním výkonům.

Je členkou České lékařské komory, České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, České oftalmologické společnosti, České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie a Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ESCRS). V roce 2011 získala titul Žena regionu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít