ČEZ do zeleného

26. května 2014, 00:00 - (red)
26. května 2014, 00:00

Už jen měsíc zbývá do valné hromady ČEZ, po níž zřejmě, alespoň podle představ šéfa hnutí ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše, nezůstane v nejvýznamnější české firmě kámen na kameni. Do čela dozorčí rady míří zřejmě už nezadržitelně generální ředitel Agrofertu Zbyněk Průša. Podle informací Palubního deníku je jeho úkolem od hlavního akcionáře ČEZ i Agrofertu v jedné osobě dosáhnout co nejrychleji výměny výkonného managementu firmy.

Když bůh dá a zabere kampaň agrofertích Lidových novin proti Danielu Benešovi, bude nepsaná koaliční dohoda o personální stabilitě v ČEZ spláchnuta do toalety a firma bude mít nového šéfa ještě do švestek. Samozřejmě Agrofertu a ANO blízkého.

A oranžové logo zezelená do korporátních barev Babišova impéria. A nejspíš skončí i boj firmy s nesmyslnými dotacemi do alternativních zdrojů, zejména bioplynek, které mohou být pro budoucí sestřičky ČEZ v holdingu Agrofert opět docela dobrým byznysem. Samozřejmě až projdou návrhy dalšího zaměstnance Agrofertu, poslance Faltýnka, na obnovu státní podpory bioplynu.

Kombinace je to skvělá, protože si navíc manažer Agrofertu v pozici šéfa resortu životního prostředí, ministr Brabec, udělá oko u agrofertově zelených iniciativ. Prostě když se za Romana nakupovaly za miliardy soláry, tak co by se za Průši nekupovaly bioplynky? Lidé tu dražší elektřinu přece rádi zaplatí, když nás volí, ne?

Ze špiona akademikem Kauza Nagygate řádně zamíchala životy zatím stále podezřelých, obviněných a neodsouzených aktérů. Mezi ty, na které dopadla personální sekera honicích psů Roberta Šlachty a Iva Ištvana s nejtvrdší razancí, patří především bývalí příslušníci Vojenského zpravodajství.

Šéf odboru vnitřní bezpečnosti Jan Pohůnek skončil na úřadě práce a s puncem nezákonného sledovače, či snad dokonce sabotážníka nemůže sehnat zaměstnání.

Ondřej Páleník na tom není o moc lépe. To o generála a posledního šéfa tajné služby Milana Kovandu se generálská elita postarala lépe. Stal se novým přednášejícím na Univerzitě obrany v Brně.

Mezi uniformovanými majory a podplukovníky se jeho dvouhvězdičková uniforma musí rozhodně vyjímat. Při výuce může jistě stavět na zkušenostech z boje, z Afghánistánu, ve vedení rozvědky dlouho nepobyl, a zpravodajských zkušeností má tak pomálu. Otázkou tedy je, nakolik jeho vzpomínky obohatí zelené studenty nebo proč ho vlastně „bratři ve zbrani“ do brněnského Rohlíku, jak se univerzitě přezdívá, angažovali. Každopádně je pro obranyschopnost země dobré, že projevili odvahu. Alespoň tím, že dali ostouzenému generálovi trafiku, což je podle našich současných návladních evidentně trestný čin. Politický mimozemšťan Málokdo si na něj už dnes vzpomene, ale byly časy, kdy byl 29letý muž jménem Pavel Dobeš ministrem dopravy. Patřil do partaje Víta Bárty, posléze Karolíny Peake. A stejně jako oni zmizel v politickém propadlišti. Dnes se živí zakázkami kolem vesmírných technologií, po politice se mu ale zastesklo. V čase příprav na podzimní pražské komunální volby chtěl kandidovat za hnutí ANO Andreje Babiše. Jeho lanařem byl Jan Kasl, který zná Dobeše ještě z dob svého i Dobešova působení v SNK-ED.

Jenže zatímco s Kaslem se Andrej Babiš po dlouhém vyjednávání na kandidatuře dohodl, Dobeše striktně odmítl. Je to smůla. Ale třeba budou jiné volby, vzniknou zase jiné strany nebo se najde něco na nějaké vzdálené planetě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít