Čeští dodavatelé energie nabízejí bonusy

07. března 2016, 00:00 - (aa)
07. března 2016, 00:00

Na ostrém konkurenčním boji dodavatelů mohou zákazníci vydělat i jinak než finančně. Řada energetických firem, především ty větší, totiž poskytuje svým zákazníkům různé bonusy a odměny

Někteří dodavatelé poskytují například svým zákazníkům bezplatnou konzultaci při výběru vhodného tarifu či distribuční sazby nebo případně také tipy na úspory energií v domácnosti. Tuto službu poskytují dále například Energie2, E. ON, Right Power Energy, RWE, ale i další.

Další bezplatnou službou – bonusem – jsou asistenční služby. Například zákazníci Pražské plynárenské mohou využít službu POMOC 24, jejímž prostřednictvím jim firma zajistí – při splnění určitých podmínek – zdarma nebo s finanční spoluúčastí opravu plynových spotřebičů, jako jsou kotle, topidla nebo ohřívače vody.

Zákazníkům ke svým cenovým produktům Pražská plynárenská dále nabízí zdarma také kartu AXA Assistance, což je program pojištění asistenčních služeb v domácnosti. V jeho rámci je zajištěno řešení havárií v domácnostech do určitého finančního limitu, v případě jeho překročení si zákazník doplatí pouze příslušnou nadlimitní část nákladů. Řešení společnost nabízí ale i v případech, kdy oprava porouchaného spotřebiče již není možná. Za zvýhodněných podmínek zajišťuje pro své zákazníky nejen plynové kotle od renomovaných výrobců, jako například Viessmann, ale i plynová topidla různých značek a typů nebo průtokové ohřívače vody.

Bonus za nového zákazníka

Kontakty jsou cenné, především když propojují nabídku a poptávku. Spokojení zákazníci doporučují své dodavatele přátelům, příbuzným, sousedům nebo spolupracovníkům. Leckde získají zákazníci finanční hotovost nebo nákupní poukázku právě tak, že zprostředkují uzavření nové smlouvy.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu? Například ČEZ (500 korun nebo tisíc korun za zprostředkování produktů ČEZ Garant Plus a ČEZ s odměnou), E. ON (program Pošlete svou energii dál! – 500 korun na nákup v supermarketech Tesco a Albert), Elimon (300 korun), ENRA Services a Fonergy (oba 500 korun formou slevy), SPP CZ (200 až tisíc korun podle spotřeby).

Slevy na produkty obchodních partnerů

Energetické společnosti nabízejí zvýhodněné produkty svých obchodních partnerů – například pojišťoven, průmyslových a dalších podniků. Doprovodné pojišťovací a asistenční služby pomohou při technických poruchách, nemoci nebo ztrátě zaměstnání.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu?

Například Bohemia Energy entity, ČEZ, E. ON, Europe Easy Energy, Gas International, Pražská plynárenská, RWE, X Energie.

Odměna za úsporu energie

Obchodníci běžně podporují spotřebu svého zboží, protože předpokládají přímou úměru mezi odbytem a tržbami. Společnost E. ON naopak odměňuje šetrnost ve spotřebě energií věrnostním programem Benefit. „Naším dlouhodobým cílem jsou úspory energií a nižší spotřeba našich odběratelů. Pokud si zákazník E. ON Benefit aktivuje, získá korunu za každou uspořenou kilowatthodinu elektřiny až do výše 1500 korun ročně, které uplatní při nákupu zboží na ekobonus.cz,“ vysvětluje Vladimír Vácha ze společnosti E. ON. Podle oslovených odborníků je E. ON zatím jedinou firmou, která takový typ odměny poskytuje.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít