Čeští dodavatelé energie nabízejí bonusy

07. března 2016, 00:00 - (aa)
07. března 2016, 00:00

Na ostrém konkurenčním boji dodavatelů mohou zákazníci vydělat i jinak než finančně. Řada energetických firem, především ty větší, totiž poskytuje svým zákazníkům různé bonusy a odměny

Někteří dodavatelé poskytují například svým zákazníkům bezplatnou konzultaci při výběru vhodného tarifu či distribuční sazby nebo případně také tipy na úspory energií v domácnosti. Tuto službu poskytují dále například Energie2, E. ON, Right Power Energy, RWE, ale i další.

Další bezplatnou službou – bonusem – jsou asistenční služby. Například zákazníci Pražské plynárenské mohou využít službu POMOC 24, jejímž prostřednictvím jim firma zajistí – při splnění určitých podmínek – zdarma nebo s finanční spoluúčastí opravu plynových spotřebičů, jako jsou kotle, topidla nebo ohřívače vody.

Zákazníkům ke svým cenovým produktům Pražská plynárenská dále nabízí zdarma také kartu AXA Assistance, což je program pojištění asistenčních služeb v domácnosti. V jeho rámci je zajištěno řešení havárií v domácnostech do určitého finančního limitu, v případě jeho překročení si zákazník doplatí pouze příslušnou nadlimitní část nákladů. Řešení společnost nabízí ale i v případech, kdy oprava porouchaného spotřebiče již není možná. Za zvýhodněných podmínek zajišťuje pro své zákazníky nejen plynové kotle od renomovaných výrobců, jako například Viessmann, ale i plynová topidla různých značek a typů nebo průtokové ohřívače vody.

Bonus za nového zákazníka

Kontakty jsou cenné, především když propojují nabídku a poptávku. Spokojení zákazníci doporučují své dodavatele přátelům, příbuzným, sousedům nebo spolupracovníkům. Leckde získají zákazníci finanční hotovost nebo nákupní poukázku právě tak, že zprostředkují uzavření nové smlouvy.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu? Například ČEZ (500 korun nebo tisíc korun za zprostředkování produktů ČEZ Garant Plus a ČEZ s odměnou), E. ON (program Pošlete svou energii dál! – 500 korun na nákup v supermarketech Tesco a Albert), Elimon (300 korun), ENRA Services a Fonergy (oba 500 korun formou slevy), SPP CZ (200 až tisíc korun podle spotřeby).

Slevy na produkty obchodních partnerů

Energetické společnosti nabízejí zvýhodněné produkty svých obchodních partnerů – například pojišťoven, průmyslových a dalších podniků. Doprovodné pojišťovací a asistenční služby pomohou při technických poruchách, nemoci nebo ztrátě zaměstnání.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu?

Například Bohemia Energy entity, ČEZ, E. ON, Europe Easy Energy, Gas International, Pražská plynárenská, RWE, X Energie.

Odměna za úsporu energie

Obchodníci běžně podporují spotřebu svého zboží, protože předpokládají přímou úměru mezi odbytem a tržbami. Společnost E. ON naopak odměňuje šetrnost ve spotřebě energií věrnostním programem Benefit. „Naším dlouhodobým cílem jsou úspory energií a nižší spotřeba našich odběratelů. Pokud si zákazník E. ON Benefit aktivuje, získá korunu za každou uspořenou kilowatthodinu elektřiny až do výše 1500 korun ročně, které uplatní při nákupu zboží na ekobonus.cz,“ vysvětluje Vladimír Vácha ze společnosti E. ON. Podle oslovených odborníků je E. ON zatím jedinou firmou, která takový typ odměny poskytuje.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje…
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít