Čeští dodavatelé energie nabízejí bonusy

07. března, 00:00 - (aa)
07. března, 00:00

Na ostrém konkurenčním boji dodavatelů mohou zákazníci vydělat i jinak než finančně. Řada energetických firem, především ty větší, totiž poskytuje svým zákazníkům různé bonusy a odměny

Někteří dodavatelé poskytují například svým zákazníkům bezplatnou konzultaci při výběru vhodného tarifu či distribuční sazby nebo případně také tipy na úspory energií v domácnosti. Tuto službu poskytují dále například Energie2, E. ON, Right Power Energy, RWE, ale i další.

Další bezplatnou službou – bonusem – jsou asistenční služby. Například zákazníci Pražské plynárenské mohou využít službu POMOC 24, jejímž prostřednictvím jim firma zajistí – při splnění určitých podmínek – zdarma nebo s finanční spoluúčastí opravu plynových spotřebičů, jako jsou kotle, topidla nebo ohřívače vody.

Zákazníkům ke svým cenovým produktům Pražská plynárenská dále nabízí zdarma také kartu AXA Assistance, což je program pojištění asistenčních služeb v domácnosti. V jeho rámci je zajištěno řešení havárií v domácnostech do určitého finančního limitu, v případě jeho překročení si zákazník doplatí pouze příslušnou nadlimitní část nákladů. Řešení společnost nabízí ale i v případech, kdy oprava porouchaného spotřebiče již není možná. Za zvýhodněných podmínek zajišťuje pro své zákazníky nejen plynové kotle od renomovaných výrobců, jako například Viessmann, ale i plynová topidla různých značek a typů nebo průtokové ohřívače vody.

Bonus za nového zákazníka

Kontakty jsou cenné, především když propojují nabídku a poptávku. Spokojení zákazníci doporučují své dodavatele přátelům, příbuzným, sousedům nebo spolupracovníkům. Leckde získají zákazníci finanční hotovost nebo nákupní poukázku právě tak, že zprostředkují uzavření nové smlouvy.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu? Například ČEZ (500 korun nebo tisíc korun za zprostředkování produktů ČEZ Garant Plus a ČEZ s odměnou), E. ON (program Pošlete svou energii dál! – 500 korun na nákup v supermarketech Tesco a Albert), Elimon (300 korun), ENRA Services a Fonergy (oba 500 korun formou slevy), SPP CZ (200 až tisíc korun podle spotřeby).

Slevy na produkty obchodních partnerů

Energetické společnosti nabízejí zvýhodněné produkty svých obchodních partnerů – například pojišťoven, průmyslových a dalších podniků. Doprovodné pojišťovací a asistenční služby pomohou při technických poruchách, nemoci nebo ztrátě zaměstnání.

Kteří dodavatelé poskytují tuto odměnu?

Například Bohemia Energy entity, ČEZ, E. ON, Europe Easy Energy, Gas International, Pražská plynárenská, RWE, X Energie.

Odměna za úsporu energie

Obchodníci běžně podporují spotřebu svého zboží, protože předpokládají přímou úměru mezi odbytem a tržbami. Společnost E. ON naopak odměňuje šetrnost ve spotřebě energií věrnostním programem Benefit. „Naším dlouhodobým cílem jsou úspory energií a nižší spotřeba našich odběratelů. Pokud si zákazník E. ON Benefit aktivuje, získá korunu za každou uspořenou kilowatthodinu elektřiny až do výše 1500 korun ročně, které uplatní při nákupu zboží na ekobonus.cz,“ vysvětluje Vladimír Vácha ze společnosti E. ON. Podle oslovených odborníků je E. ON zatím jedinou firmou, která takový typ odměny poskytuje.

Mohlo by vás zajímat

rejdařův sen. Takto by měl podle plánů Ředitelství vodních cest vypadat úsek Labe pod Děčínem, který je poslední neregulovanou částí řeky od soutoku s Vltavou.

Nekonečný příběh děčínského jezu. Připomínky má Brusel

 Dálnice v ČR - ilustrační foto

Dálniční síť se napřesrok rozroste o 15,6 kilometru

ilustrační foto

Průzkum: Lokální producenti a pěstitelé jsou stále více „in“

Ilustrační foto

Soumrak obnovitelných zdrojů? ERÚ s jejich podporou nepočítá

Praha  Vizualizace okolí Negrelliho viaduktu

Architekti namalovali budoucnost Negrelliho viaduktu

Komerční sdělení
 Omega Pharma logo

PharmDr. Michal Krejsta, MBA: Omega Pharma – alfou je pro nás etické a silné partnerství!

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

  • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a nejraději bych…

  • František Stárek: Už jsem si myslel, že budu v klidu

  • Karolína Topolová: Dovoz ojetých aut se nevyplatí

  • Alexandra Kala: Sleva je u mě zakázané slovo

  • Radka Dohnalová: Lídři by měli rozvíjet své talenty a…

  • Václav Cílek: Vyhnuli jsme se Kurdistánu

  • Petr Lávička: České maso bývá předražené

  • Michal Horáček: Jen já a lidi

Hry pro příležitostné hráče