Češi dodají globální standard pro Wi-Fi reklamu

20. ledna 2014, 00:00 - (js)
20. ledna 2014, 00:00

Bezdrátové sítě IT gigant Cisco Systems se po loňské akvizici Cognitive Security začal zajímat o další mladou technologickou společnost z Prahy. V případě projektu Socifi nejde o případný odkup (minimálně prozatím), ale o velmi úzkou spolupráci. Socifi vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, kterou Cisco integruje do svých bezdrátových zařízení. Pro světového síťového lídra tato spolupráce znamená rozšíření možností tradičního hardwaru, pro českou firmu zase příležitost stát se standardem a rychle expandovat.

Socifi cílí nejenom na malé podniky provozující Wi-Fi internet pro zákazníky (kavárny, restaurace a podobně), ale také na hotely, letiště, nákupní domy, konferenční centra a další prostory tohoto typu. Ty se mohou přes cloud na Socifi napojit, nabídnout internet zdarma a vydělávat na něm pomocí výměnné reklamní sítě podobné systémům od Googlu a Facebooku.

To je mimo jiné byznys, který velice zajímá operátory. Socifi je v jednání s Deutsche Telekomem, pod který spadá i český T-Mobile, a počítá také s dalšími hráči. Operátoři a internetoví poskytovatelé pak budou moci platformu zabudovat do Wi-Fi routerů, jež k internetu dodávají svým zákazníkům. Český projekt se chce díky uvolnění pravidel ohledně elektronických zařízení za letu dostat také na paluby letadel. Zájemcem o nasazení je třeba Boeing. „Naše ambice jsou velké. Nyní máme přes 100 zákazníků po celém světě a letos se chceme dostat na tisícovky,“ vzkazuje šéf Socifi Zdeněk Hornych.

Cisku se v Praze vůbec zalíbilo. Po koupi Cognitive začala firma v Česku budovat významné vývojové a výzkumné centrum zaměřené na novou generaci síťové bezpečnosti, do českého hlavního města posílá své viceprezidenty a ze spoluzakladatelů Cognitive udělala vysoce postavené osobnosti.

V rámci toho došlo také na užší spolupráci s akademickou sférou. Cisco v následujících pěti letech investuje půl milionu eur do výzkumu síťových a bezpečnostních projektů na Fakultě elektrotechniky ČVUT a výsledky bádání se bude snažit přenést do praxe.

zpět do letadel. Díky uvolnění pravidel používání elektronických zařízení za letu se chce český projekt Socifi, který vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, dostat i na paluby letadel.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít