Češi dodají globální standard pro Wi-Fi reklamu

20. ledna 2014, 00:00 - (js)
20. ledna 2014, 00:00

Bezdrátové sítě IT gigant Cisco Systems se po loňské akvizici Cognitive Security začal zajímat o další mladou technologickou společnost z Prahy. V případě projektu Socifi nejde o případný odkup (minimálně prozatím), ale o velmi úzkou spolupráci. Socifi vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, kterou Cisco integruje do svých bezdrátových zařízení. Pro světového síťového lídra tato spolupráce znamená rozšíření možností tradičního hardwaru, pro českou firmu zase příležitost stát se standardem a rychle expandovat.

Socifi cílí nejenom na malé podniky provozující Wi-Fi internet pro zákazníky (kavárny, restaurace a podobně), ale také na hotely, letiště, nákupní domy, konferenční centra a další prostory tohoto typu. Ty se mohou přes cloud na Socifi napojit, nabídnout internet zdarma a vydělávat na něm pomocí výměnné reklamní sítě podobné systémům od Googlu a Facebooku.

To je mimo jiné byznys, který velice zajímá operátory. Socifi je v jednání s Deutsche Telekomem, pod který spadá i český T-Mobile, a počítá také s dalšími hráči. Operátoři a internetoví poskytovatelé pak budou moci platformu zabudovat do Wi-Fi routerů, jež k internetu dodávají svým zákazníkům. Český projekt se chce díky uvolnění pravidel ohledně elektronických zařízení za letu dostat také na paluby letadel. Zájemcem o nasazení je třeba Boeing. „Naše ambice jsou velké. Nyní máme přes 100 zákazníků po celém světě a letos se chceme dostat na tisícovky,“ vzkazuje šéf Socifi Zdeněk Hornych.

Cisku se v Praze vůbec zalíbilo. Po koupi Cognitive začala firma v Česku budovat významné vývojové a výzkumné centrum zaměřené na novou generaci síťové bezpečnosti, do českého hlavního města posílá své viceprezidenty a ze spoluzakladatelů Cognitive udělala vysoce postavené osobnosti.

V rámci toho došlo také na užší spolupráci s akademickou sférou. Cisco v následujících pěti letech investuje půl milionu eur do výzkumu síťových a bezpečnostních projektů na Fakultě elektrotechniky ČVUT a výsledky bádání se bude snažit přenést do praxe.

zpět do letadel. Díky uvolnění pravidel používání elektronických zařízení za letu se chce český projekt Socifi, který vyvíjí globální platformu pro monetizaci a reklamní využití Wi-Fi sítí, dostat i na paluby letadel.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít