Čerstvé maso v Čepru

04. března 2013, 00:00 - (plh)
04. března 2013, 00:00

Politika Byznys s politickými trafikami ve státních firmách se v minulém týdnu opět rozjel. Tentokrát se v hledáčku politických investorů ocitl státní podnik Čepro, do jehož dozorčí rady byli jmenováni dva noví členové. Prvním z nich je Jiří Neumann, ředitel střední školy zaměřené na gastronomii a blízký spolupracovník Karolíny Peake. Ještě zajímavější je osobnost Zdeňka Blažka (dole na snímku), bývalého blízkého spolupracovníka Martina Kuby z jihočeské ODS.

Blažek už v jižních Čechách prošel úctyhodnou řadou funkcí ve veřejných firmách.

První z nich byla počátkem devadesátých let Jihočeská plynárenská, následně byl v roce 2006 dosazen do postu generálního ředitele v českobudějovické teplárně. Jeho působení v městském podniku s tržbami okolo miliardy korun by se přitom dalo označit přinejmenším za kontroverzní. Těsně před Blažkovým odchodem před dvěma lety poslalo město, které je většinovým vlastníkem teplárny, do podniku forenzní audit. Na základě několika investičních akcí, jež podnik uskutečnil, padlo také několik žalob.

Poslední žalobu podalo před dvěma týdny nové představenstvo pro náhradu škody ve výši 100 milionů korun za nevýhodnou rekultivaci odkaliště ve Starých Hodějovicích. V té souvislosti je vhodné podotknout, že Zdeněk Blažek působí právě ve Starých Hodějovicích už roky jako starosta a zároveň v téže obci donedávna vedl realitní kancelář Blažek reality. Před svým odchodem z teplárny také udělil zlaté padáky sobě a svým nejbližším podřízeným v celkové výši jedenáct milionů korun. „Nejsem si vědom, že já nebo bývalé představenstvo by přijalo jakékoliv rozhodnutí, které by mělo negativní vliv na hospodaření teplárny,“ řekl týdeníku Euro Blažek.

Kromě kariéry v teplárně se může Blažek pyšnit řadou dalších funkcí. Je například vrcholným manažerem a předsedou představenstva hokejového klubu HC Mountfield, členem dozorčí rady fotbalového klubu SK Dynamo, stejný post si drží i v Jihočeských nemocnicích. „Moje angažování ve veřejných funkcích se výrazně nezměnilo. Funkci starosty obce vykonávám již šesté volební období a vždy jsem tuto funkci vykonával jako neuvolněný. Jsem přesvědčen, že i přesto, že jsem generálním manažerem hokejového klubu, stíhám všechna svá angažmá jak časově, tak obsahově celkem v pohodě,“ myslí si Blažek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít