Čerstvé maso v Čepru

04. března 2013, 00:00 - (plh)
04. března 2013, 00:00

Politika Byznys s politickými trafikami ve státních firmách se v minulém týdnu opět rozjel. Tentokrát se v hledáčku politických investorů ocitl státní podnik Čepro, do jehož dozorčí rady byli jmenováni dva noví členové. Prvním z nich je Jiří Neumann, ředitel střední školy zaměřené na gastronomii a blízký spolupracovník Karolíny Peake. Ještě zajímavější je osobnost Zdeňka Blažka (dole na snímku), bývalého blízkého spolupracovníka Martina Kuby z jihočeské ODS.

Blažek už v jižních Čechách prošel úctyhodnou řadou funkcí ve veřejných firmách.

První z nich byla počátkem devadesátých let Jihočeská plynárenská, následně byl v roce 2006 dosazen do postu generálního ředitele v českobudějovické teplárně. Jeho působení v městském podniku s tržbami okolo miliardy korun by se přitom dalo označit přinejmenším za kontroverzní. Těsně před Blažkovým odchodem před dvěma lety poslalo město, které je většinovým vlastníkem teplárny, do podniku forenzní audit. Na základě několika investičních akcí, jež podnik uskutečnil, padlo také několik žalob.

Poslední žalobu podalo před dvěma týdny nové představenstvo pro náhradu škody ve výši 100 milionů korun za nevýhodnou rekultivaci odkaliště ve Starých Hodějovicích. V té souvislosti je vhodné podotknout, že Zdeněk Blažek působí právě ve Starých Hodějovicích už roky jako starosta a zároveň v téže obci donedávna vedl realitní kancelář Blažek reality. Před svým odchodem z teplárny také udělil zlaté padáky sobě a svým nejbližším podřízeným v celkové výši jedenáct milionů korun. „Nejsem si vědom, že já nebo bývalé představenstvo by přijalo jakékoliv rozhodnutí, které by mělo negativní vliv na hospodaření teplárny,“ řekl týdeníku Euro Blažek.

Kromě kariéry v teplárně se může Blažek pyšnit řadou dalších funkcí. Je například vrcholným manažerem a předsedou představenstva hokejového klubu HC Mountfield, členem dozorčí rady fotbalového klubu SK Dynamo, stejný post si drží i v Jihočeských nemocnicích. „Moje angažování ve veřejných funkcích se výrazně nezměnilo. Funkci starosty obce vykonávám již šesté volební období a vždy jsem tuto funkci vykonával jako neuvolněný. Jsem přesvědčen, že i přesto, že jsem generálním manažerem hokejového klubu, stíhám všechna svá angažmá jak časově, tak obsahově celkem v pohodě,“ myslí si Blažek.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít