Čerstvé maso v Čepru

04. března 2013, 00:00 - (plh)
04. března 2013, 00:00

Politika Byznys s politickými trafikami ve státních firmách se v minulém týdnu opět rozjel. Tentokrát se v hledáčku politických investorů ocitl státní podnik Čepro, do jehož dozorčí rady byli jmenováni dva noví členové. Prvním z nich je Jiří Neumann, ředitel střední školy zaměřené na gastronomii a blízký spolupracovník Karolíny Peake. Ještě zajímavější je osobnost Zdeňka Blažka (dole na snímku), bývalého blízkého spolupracovníka Martina Kuby z jihočeské ODS.

Blažek už v jižních Čechách prošel úctyhodnou řadou funkcí ve veřejných firmách.

První z nich byla počátkem devadesátých let Jihočeská plynárenská, následně byl v roce 2006 dosazen do postu generálního ředitele v českobudějovické teplárně. Jeho působení v městském podniku s tržbami okolo miliardy korun by se přitom dalo označit přinejmenším za kontroverzní. Těsně před Blažkovým odchodem před dvěma lety poslalo město, které je většinovým vlastníkem teplárny, do podniku forenzní audit. Na základě několika investičních akcí, jež podnik uskutečnil, padlo také několik žalob.

Poslední žalobu podalo před dvěma týdny nové představenstvo pro náhradu škody ve výši 100 milionů korun za nevýhodnou rekultivaci odkaliště ve Starých Hodějovicích. V té souvislosti je vhodné podotknout, že Zdeněk Blažek působí právě ve Starých Hodějovicích už roky jako starosta a zároveň v téže obci donedávna vedl realitní kancelář Blažek reality. Před svým odchodem z teplárny také udělil zlaté padáky sobě a svým nejbližším podřízeným v celkové výši jedenáct milionů korun. „Nejsem si vědom, že já nebo bývalé představenstvo by přijalo jakékoliv rozhodnutí, které by mělo negativní vliv na hospodaření teplárny,“ řekl týdeníku Euro Blažek.

Kromě kariéry v teplárně se může Blažek pyšnit řadou dalších funkcí. Je například vrcholným manažerem a předsedou představenstva hokejového klubu HC Mountfield, členem dozorčí rady fotbalového klubu SK Dynamo, stejný post si drží i v Jihočeských nemocnicích. „Moje angažování ve veřejných funkcích se výrazně nezměnilo. Funkci starosty obce vykonávám již šesté volební období a vždy jsem tuto funkci vykonával jako neuvolněný. Jsem přesvědčen, že i přesto, že jsem generálním manažerem hokejového klubu, stíhám všechna svá angažmá jak časově, tak obsahově celkem v pohodě,“ myslí si Blažek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Technologie
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít