BUSINESS SPOLEČNOST

02. listopadu 2015, 00:00 -
02. listopadu 2015, 00:00

BOHEMIA ENERGY Jdi do klubu Společnost Bohemia Energy, dodavatel elektřiny a plynu v České republice, prodloužila od září letošního roku spolupráci s Českou asociací streetwork o další dva roky. Až do druhé poloviny roku 2017 tak bude hlavním partnerem unikátní platformy Streetwork online (www.jdidoklubu.cz), která pomáhá dětem v ohrožení prostřednictvím internetu.

Bohemia Energy podpoří projekt částkou téměř 2,4 milionu korun. Na snímku z předání podpory je Jiří Písařík, jednatel společnosti Bohemia Energy, a Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork.

STŘEDOČESKÉ MUZEUM

Příběhy české přírody

Na zámku v Roztokách u Prahy probíhá výstava Příběhy české přírody. Výstava fotografií nabízí výjimečné pohledy na českou krajinu prostřednictvím děl amatérských i předních českých profesionálních fotografů. Na výstavě jsou k vidění mimo jiné snímky českého fotografa Ondřeje Prosického (na snímku). Zahájení výstavy v polovině října byl přítomen také její kurátor Pavel Radosta, ředitelka Středočeského muzea Zita Suchánková a místostarosta Roztok Tomáš Novotný. Série fotopříběhů z české přírody je k vidění do 17. prosince 2015.

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

Z lásky k dětem

Úspěšně skončila celostátní charitativní iniciativa Českého červeného kříže (ČČK) a společností Procter & Gamble (P&G) a Kaufland. Jedno procento z ceny vybraných výrobků značek P&G prodaných od 27. srpna do 7. října v obchodech Kaufland směřovalo na konto ČČK. Naspořený milion je určen především k podpoře rodin a matek s malými dětmi v azylových domech. Na snímku z předání šeku jsou (zprava): Michael Šperl, tiskový mluvčí Kauflandu, Miroslava Jirůtková, vedoucí programového oddělení Úřadu ČČK, ambasadorka projektu Lucie Křížková a Petr Bena, obchodní ředitel společnosti Procter & Gamble.

NF APOLENA

Pro šetrnější endoskopii

Lékaři oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu Apolena deset špičkových laparoskopických nástrojů v hodnotě 150 tisíc korun. Darované technologie budou využity zejména při operacích onkologických pacientek a lékařům umožní provést operace šetrněji. Za necelé dva roky získala klinika od Apoleny dary za více než půl milionu korun. Dar zástupcům kliniky Davidu Kuželovi (vlevo) a Michalu Márovi (vpravo) předala předsedkyně správní rady fondu Petra Horáková Krištofová.

TECHNOLOGICKÁ AGENTURA ČR

Ceny za originalitu

Ve čtvrtek 22. října byly předány ceny Technologické agentury České republiky (TA ČR) za nejlepší projekty v aplikovaném výzkumu. Slavnostního galavečera v nové budově Národního muzea se zúčastnili členové vlády, parlamentu, výzkumné i akademické obce, mezi nimi Rut Bízková, předsedkyně TA ČR, premiér české vlády Bohuslav Sobotka a eurokomisařka Věra Jourová. Hodnotící komise Technologické agentury vybrala z 21 soutěžních projektů čtyři vítězné, jejichž autoři si odnesli originální artefakt uměleckého ředitele skláren Moser Lukáše Jabůrka.

SYNER

Stavba roku

Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví v rámci soutěže Stavba roku 2015 si odnesla třinecká multifunkční Werk Arena, pod jejíž realizací je podepsána dodavatelská společnost Syner. Soutěž organizuje ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 13. října u příležitosti Dnů stavitelství a architektury. Do soutěže se letos přihlásilo rekordních 72 staveb. Na fotografii jsou jednatel společnosti Syner Robert Špott (uprostřed) a autoři arény, architekti Milan Šuráň (vlevo) a Antonín Buchta (vpravo).

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít