business společnost

26. října 2015, 00:00 -
26. října 2015, 00:00

PRAŽSKÁ ŠACHOVÁ SPOLEČNOST Šachový vlak Vítězem turnaje v Šachovém vlaku 2015 se stal švédský velmistr Lars Karlsson, kterému trofej v podobě skleněné lokomotivy předal ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah Jiří Ješeta. Cenu za nejlepší výkon nad vlastním ratingem vyhrál Kare Gillstring. Předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha mu jako výhru předal lyže Sporten Glider 5. Šachový vlak je unikátní projekt Pražské šachové společnosti a jeho generálním partnerem jsou České dráhy. Letos vlak jel po trase Praha – Drážďany – Vratislav – Bratislava – Vídeň – Praha a na jeho palubě soutěžilo rekordních 120 šachistů z 19 zemí.

SETKÁNÍ E15 BUSINESS CAFÉ

Čeští exportéři v USA

Firmám Grund i Emco se podařilo uspět na americkém trhu. Jejich zástupci – generální ředitel firmy Grund Jiří Grund a obchodní ředitel společnosti Emco Martin Jahoda – na setkání E15 Business Café popsali své zkušenosti s Transatlantickým obchodním a investičním partnerstvím (TTIP). Aktuální stav jeho vyjednávání popsal náměstek ministra průmyslu Vladimír Bärtl. Diskuse se zúčastnili rovněž šéf představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček a ředitel Centra evropských studií VŠE Jarolím Antal. Setkání zahájila britská velvyslankyně Jan Thompsonová.

MAZARS

Italští titáni

Ve čtvrtek 24. září se v prostorách pražského art hotelu Le Palais uskutečnila vernisáž výstavy Titans, kde svá díla prezentují sochař Jiří Kaifosz a fotograf Jadran Šetlík. V rámci vernisáže byla rovněž hostům představena Mazars Italian Desk, která nově poskytuje služby italským společnostem působícím na českém trhu. Na snímku stojí (zleva) Jiří Kaifosz, Jadran Šetlík, Marie Russo (oddělení mzdového účetnictví Mazars), u mikrofonu Roberto di Cursi (vedoucí Mazars Italian Desk) a umělecký ředitel hotelu Le Palais Jose Miguel.

UNIE ZAMĚSTNAVATELSKÝCH SVAZŮ, MLADÁ FRONTA

Péče o zaměstnance se vyplatí

Ve čtvrtek 15. října se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR konala tisková konference k tématu Péče o zdraví zaměstnanců. Odborná konference, kterou uspořádala Unie zaměstnavatelských svazů ČR (UZS) s vydavatelstvím Mladá fronta, se zabývala především skutečností, že firmám se péče o zdraví zaměstnanců vyplatí. Chytré firmy vědí, že zaměstnanec, který je v dobré fyzické i psychické pohodě, pracuje lépe a je méně nemocný. Proto firmy nabízejí svým zaměstnancům cílené zdravotní programy. Na snímku je Jiří Horecký, prezident UZS ČR (vlevo) a poslanec Roman Sklenák (vpravo).

MEOPTA

MeoHub v New Yorku

Světový producent optiky, společnost Meopta, otevřela v New Yorku podnikatelský akcelerátor MeoHub, který bude pomáhat českým firmám s prosazením na americkém trhu.

Slavnostního otevření se zúčastnili majitelé Meopty, američtí investoři Paul Rausnitz (zcela vlevo) a Gerald Rausnitz (druhý zprava), místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek (druhý zleva), předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček (vpravo) a generální konzul Martin Dvořák. Za americkou stranu přijala pozvání kancelář kongresmana Zeldina. V akcelerátoru našlo místo již pět českých firem.

GRAND JOUR DE CHAMPAGNE 2015

Přehlídka šampaňského

Milovníci šampaňského si už do diářů poznamenali termín 4. až 7. listopadu, který bude zasvěcen velkolepé přehlídce šampaňského Grand Jour de Champagne 2015. Devátý ročník unikátního festivalu s sebou přináší několik novinek. Mění se dějiště tradiční pražské Champagne Exhibition, přesouvá se do noblesních prostorá barokního Buquoyského paláce, sídla francouzského velvyslanectví. Účast potvrdilo mnoho nových champagne domů. Například Roger Barnier, Deutz, Brugnon, Guy Charbaut nebo Vollereaux. Chybět nebudou ani tradiční hosté přehlídky, jako je Mailly Grand Cru, Salon/Delamotte, Fleury, Taittinger, Louis Roederer, de Venoge.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít