business společnost

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

MLADÁ FRONTA Budoucnost českého exportu Polsko je nejbližší exotický trh. Tamější obchodní atmosféra je totiž oproti Česku překvapivě odlišná. Zaznělo to na konferenci Budoucnost českého exportu, již zorganizovalo vydavatelství Mladá fronta na konci května v Ostravě. „Poláci jsou velmi dobří obchodníci, lepší než my Češi,“ uvedl Adam Milata, výkonný ředitel rodinné firmy Fortemix. Zároveň ale podotkl, že Poláci zase na Češích oceňují systematičnost. „Ta jim chybí, zejména ve východních regionech Polska,“ říká podnikatel. Právě východ Polska, který je méně rozvinutý než zbytek země, představuje nyní pro české dodavatele příležitost.

IZA Cena práce Profesor Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity ve státě New York (vpravo) převzal 4. června v Bonnu Cenu IZA za rok 2015. Tuto cenu, která je nejvýznamnějším vědeckým oceněním na světě na poli ekonomie práce, uděluje Institute for the Study of Labor (IZA) sídlící v německém Bonnu. Jan Švejnar ocenění převzal z rukou ředitele IZA profesora Klause F. Zimmermanna (vlevo). Institut IZA ocenil vědeckou práci Jana Švejnara věnovanou tématům ekonomie práce, ekonomického rozvoje a přechodu od socialistické k tržní ekonomice.

KKCG REAL ESTATE Top rezidence První domy z developerského projektu KKCG Real Estate top’rezidence vyrůstají v pražském Šáreckém údolí. U příležitosti dokončení základové desky domů řady A proběhl slavnostní poklep základního kamene, kterého se zúčastnili (zleva) Martin Plechata, výkonný ředitel firmy Casta, Patrik Skála, technický ředitel KKCG Real Estate, architekti Jaroslav Šafer a Oldřich Hájek, autoři projektu, a Petr Pujman, generální ředitel KKCG Real Estate. Projekt prémiového bydlení nabídne ve dvou fázích 50 nadstandardně vybavených nízkoenergetických domů, park s designovou klubovnou a alejemi vzrostlých stromů.

ACCA Rizika genderové nerovnosti Asociace certifikovaných účetních (ACCA) uspořádala pro své členky Ladies Business Breakfast na téma diverzity. Diskusní dopoledne zahájila Alexandra Chin, zástupkyně prezidenta ACCA. Upozornila na problematiku genderové nerovnosti ve firmách jako na opravdové riziko pro byznys. HR specialistka a zakladatelka projektu Minerva21 Rostya Gordon Smith apelovala na všechny zúčastněné, aby se aktivně zasazovaly o podporu žen, které chtějí být úspěšné v profesním i soukromém životě. Na fotografii (zleva): Rostya Gordon Smith, Alexandra Chin a Kateřina Benešová (ředitelka ACCA pro ČR, SR a Maďarsko).

EY, ADASTRA Kavárna s integrací Ve středu 3. června byl symbolicky položen základní kámen nově vznikající kavárny Adastra v Podskalské ulici v Praze. Otevření kavárny připravuje nezisková organizace Zajíček na koni, která tak splní svým klientům, handicapovaným pracovníkům, sen zapojit se do pracovního procesu. Rekonstrukci slavnostně zahájili (zleva): Jan Červinka, generální ředitel společnosti Adastra, Eliška Zemanová, předsedkyně sociální komise MČ Praha 2, Magdalena Souček, vedoucí partnerka společnosti EY v ČR a ve střední a jihovýchodní Evropě, Michael Grundler, radní MČ Praha 2, a Markéta Šulcová, ředitelka společnosti Zajíček na koni.

FERMAT, HSBC Uspěli díky akvizici V prvním ročníku projektu HSBC International Business Awards zaměřeného na podporu domácích firem, které se rozhodly uspět na zahraničních trzích, zvítězila v kategorii Mezinárodní inovace strojírenská společnost Fermat, tuzemský výrobce vodorovných vyvrtávaček. Společnost měla v projektu úspěch díky své letošní akvizici americké firmy Lucas Precision, bývalého tradičního výrobce vodorovných vyvrtávaček v USA, který v 90. letech ukončil výrobu kvůli ekonomické krizi. Od generálního ředitele HSBC pro ČR Michaela Hordleyho převzal cenu finanční ředitel skupiny Fermat Tomáš Slavík (vpravo).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Odstupné při odchodu z práce? 9 věcí, na které se každý ptá
Senátní výbor podpořil větší práva vlastníků bytů vůči neplatičům
Jak dlouho pracují Evropané na stát?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Tři virtuálové si chtěli nadále účtovat roamingové poplatky v EU
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít