Business společnost

08. června 2015, 00:00 -
08. června 2015, 00:00

NF KAPKA NADĚJE, ASEKOL Starým mobilem k záchraně života Nadační fond Kapka naděje spojil své síly s neziskovou organizací Asekol, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, a ve spolupráci se společnostmi Samsung a Shell pomohou potřebným. Na čerpacích stanicích Shell a na vybraných prodejních místech Samsungu jsou do 17. června k dispozici sběrné boxy, kam může veřejnost vhazovat staré mobilní telefony určené k recyklaci a podpořit tím zakoupení defibrilátoru pro dětské pacienty. Na snímku Vendula Svobodová, zakladatelka Kapky naděje a partnerka projektu. Informace o projektu a sběrných místech najdete na adrese www.znovuzrozeni.cz.

SOCIAL IMPACT AWARD Společensky prospěšné nápady Ve čtvrtek 28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Vyhrály nápady na podporu programátorek, nevlastních rodičů, internetové dárcovství nebo zdravé občerstvení. Porota vybrala projekty Třetí rodič, Dárcovský zip, Grand Garden, Sharygator a JAPU, ve veřejném hlasování zvítězil projekt Czechitas. Vítězné týmy si odnesly 1500 eur, poukaz na odbornou podporu (mentoring od PwC a akcelerační program s Janem Veselým), poukaz na propagační služby (Copy General) a členství v Impact Hubu Praha.

MAKRO ČR Stromy místo letáku Generální ředitel Makro ČR Guillaume Chene (vlevo) předal šek na 200 tisíc korun Jiřímu Franckovi, předsedovi správní rady Nadace Partnerství. Makro za každého zákazníka, který se přihlásí k odběru elektronického letáku místo tištěného, přispívá 20 korun na projekt Stromy místo letáků. V loňském roce se našetřilo právě 200 tisíc korun. Nadace Partnerství z nich poskytuje granty na výsadbu nových stromů. O tom, kde se nové stromy vysadí, rozhoduje veřejnost svým hlasováním pro jednotlivé přihlášené lokality. Dosud se podařilo vysadit přes 900 stromů na místech po celé České republice.

CFA SOCIETY CR, APS Diskutovali o budoucnosti penzí Debatu o budoucnosti penzijního systému v České republice uspořádala CFA Society Czech Republic ve spolupráci s Asociací penzijních společností. Na snímku jsou účastníci sympozia (zprava): Vladimír Bezděk (prezident APS), Jiří Rusnok (ČNB), moderátor Aleš Tůma (CFA Society), Aleš Prandstetter (hlavní investiční stratég ČSOB Asset Managementu), Jan D. Kabelka (generální ředitel a předseda představenstva NN Investment Partners) a Meir Statman (ekonom ze Santa Clara University, odborník na behaviorální finance).

EXPOBANK CZ Zahájení golfové sezony Golfovou sezonu zahájila Expobank CZ v berounském golfovém klubu Beroun Golf Club. Na greenu se setkali klienti banky s bankéři a strávili společně klidný den bez pracovních povinností. Součástí turnaje byla i charitativní jamka Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA Praha), na jejíž konto byl připsán výtěžek z prodeje golfových míčků. Získané prostředky budou využity na financování odlehčovacích a respitních služeb. Na fotografii je (zleva) Magdalena Čáslavská, ředitelka APLA Praha, a Miroslav Filinger, ředitel Private Banking Expobank CZ.

SAP Digitální transformace Letošní ročník IT konference SAP Forum 2015 na téma big data nejsou jen chiméra se konal v pražském Foru Karlín. Dorazilo více než 500 odborníků, které přivítali generální ředitel SAP ČR Roman Knap (vlevo) a Franck Cohen, prezident SAP pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. Oba pánové představili hlavní téma konference – technologie měnící náš svět. Na setkání vystoupili speciální hosté: prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie profesor Jan Pirk a videotrenér české hokejové reprezentace Jan Procházka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se…
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život
Technologie
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Sedm dopravních značek, které řidiči nejčastěji ignorují nebo chápou špatně
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít