Business společnost

08. června 2015, 00:00 -
08. června 2015, 00:00

NF KAPKA NADĚJE, ASEKOL Starým mobilem k záchraně života Nadační fond Kapka naděje spojil své síly s neziskovou organizací Asekol, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, a ve spolupráci se společnostmi Samsung a Shell pomohou potřebným. Na čerpacích stanicích Shell a na vybraných prodejních místech Samsungu jsou do 17. června k dispozici sběrné boxy, kam může veřejnost vhazovat staré mobilní telefony určené k recyklaci a podpořit tím zakoupení defibrilátoru pro dětské pacienty. Na snímku Vendula Svobodová, zakladatelka Kapky naděje a partnerka projektu. Informace o projektu a sběrných místech najdete na adrese www.znovuzrozeni.cz.

SOCIAL IMPACT AWARD Společensky prospěšné nápady Ve čtvrtek 28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Vyhrály nápady na podporu programátorek, nevlastních rodičů, internetové dárcovství nebo zdravé občerstvení. Porota vybrala projekty Třetí rodič, Dárcovský zip, Grand Garden, Sharygator a JAPU, ve veřejném hlasování zvítězil projekt Czechitas. Vítězné týmy si odnesly 1500 eur, poukaz na odbornou podporu (mentoring od PwC a akcelerační program s Janem Veselým), poukaz na propagační služby (Copy General) a členství v Impact Hubu Praha.

MAKRO ČR Stromy místo letáku Generální ředitel Makro ČR Guillaume Chene (vlevo) předal šek na 200 tisíc korun Jiřímu Franckovi, předsedovi správní rady Nadace Partnerství. Makro za každého zákazníka, který se přihlásí k odběru elektronického letáku místo tištěného, přispívá 20 korun na projekt Stromy místo letáků. V loňském roce se našetřilo právě 200 tisíc korun. Nadace Partnerství z nich poskytuje granty na výsadbu nových stromů. O tom, kde se nové stromy vysadí, rozhoduje veřejnost svým hlasováním pro jednotlivé přihlášené lokality. Dosud se podařilo vysadit přes 900 stromů na místech po celé České republice.

CFA SOCIETY CR, APS Diskutovali o budoucnosti penzí Debatu o budoucnosti penzijního systému v České republice uspořádala CFA Society Czech Republic ve spolupráci s Asociací penzijních společností. Na snímku jsou účastníci sympozia (zprava): Vladimír Bezděk (prezident APS), Jiří Rusnok (ČNB), moderátor Aleš Tůma (CFA Society), Aleš Prandstetter (hlavní investiční stratég ČSOB Asset Managementu), Jan D. Kabelka (generální ředitel a předseda představenstva NN Investment Partners) a Meir Statman (ekonom ze Santa Clara University, odborník na behaviorální finance).

EXPOBANK CZ Zahájení golfové sezony Golfovou sezonu zahájila Expobank CZ v berounském golfovém klubu Beroun Golf Club. Na greenu se setkali klienti banky s bankéři a strávili společně klidný den bez pracovních povinností. Součástí turnaje byla i charitativní jamka Asociace pomáhající lidem s autismem (APLA Praha), na jejíž konto byl připsán výtěžek z prodeje golfových míčků. Získané prostředky budou využity na financování odlehčovacích a respitních služeb. Na fotografii je (zleva) Magdalena Čáslavská, ředitelka APLA Praha, a Miroslav Filinger, ředitel Private Banking Expobank CZ.

SAP Digitální transformace Letošní ročník IT konference SAP Forum 2015 na téma big data nejsou jen chiméra se konal v pražském Foru Karlín. Dorazilo více než 500 odborníků, které přivítali generální ředitel SAP ČR Roman Knap (vlevo) a Franck Cohen, prezident SAP pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. Oba pánové představili hlavní téma konference – technologie měnící náš svět. Na setkání vystoupili speciální hosté: prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie profesor Jan Pirk a videotrenér české hokejové reprezentace Jan Procházka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít