business lidé a podniky

07. září 2015, 00:00 -
07. září 2015, 00:00

1 LBM Wojciech Janiak • výkonný ředitel Vedení společnosti Luxury Brand Management (LBM), která se zabývá prodejem luxusních šperků, hodinek a módy, převzal od 1. září Wojciech Janiak (36). Pod jeho vedením se společnost zaměří na rozvoj a rozšíření portfolia značek, které zastřešuje skupina LBM. Zároveň bude pokračovat v dlouhodobém strategickém cíli, jímž je neustálé zvyšování péče o klienta a poskytování prvotřídního servisu ve všech buticích. V pozici CEO LBM Janiak nahradí Martinu Matouškovou, která v posledních dvou letech vedla konsolidaci společnosti a integraci jednotlivých značek do skupiny LBM.

Wojciech Janiak dříve působil ve společnosti Sephora, kde od roku 2013 pracoval jako general manager pro Českou republiku. V minulosti pracoval také jako ředitel pro retailové operace společnosti Humanic a v letech 2008 až 2010 jako provozní ředitel a člen představenstva společnosti Euro-Apteka.

Vystudoval strategický a provozní management na univerzitě v Lodži a následně získal titul MBA na French Institute of Management ve Varšavě. Mluví anglicky, česky a polsky.

2 KUEHNE + NAGEL CZECH REPUBLIC Vojtěch Ráb • vedoucí obchodu a marketingu Lenka Křivancová • manažerka marketingu Švýcarská logistická společnost Kuehne + Nagel oznámila jmenování Vojtěcha Rába do funkce vedoucího obchodu a marketingu pro Českou republiku. Vojtěch Ráb má dlouholeté obchodní zkušenosti z oblasti mezinárodní nákladní přepravy a logistických řešení včetně business developmentu. Ve firmě Kuehne + Nagel se zaměří na strategický rozvoj obchodu a další rozvíjení vztahů s obchodními partnery a zákazníky včetně jejich podpory během řízení celého dodavatelského řetězce.

Novou marketingovou manažerkou firmy Kuehne + Nagel pro Českou republiku byla jmenována Lenka Křivancová. Po studiu na Masarykově univerzitě sbírala patnáct let marketingové a PR zkušenosti u mezinárodních korporací v segmentech strojírenství, médií a investic. Křivancová bude ve firmě Kuehne + Nagel zodpovědná za B2B marketing a korporátní i produktovou komunikaci s důrazem na globální strategické projekty.

3 SBERBANK CZ Richard Paulík • ředitel divize Petr Vodenka • specialista na strukturované financování Vedení divize korporátního bankovnictví a strukturovaného financování ve Sberbank CZ převzal od července Richard Paulík (41).

Do divize spadají také bankovní služby pro finanční instituce, veřejný sektor a řízení úvěrových analýz. Do týmu Richarda Paulíka přichází specialista na strukturované financování Petr Vodenka (37).

Richard Paulík do Sberbank přináší dlouholeté zkušenosti z oboru korporátního a investičního bankovnictví, a to zejména z oblastí korporátních transakcí, investic soukromého kapitálu a dluhových kapitálových trhů.

Kariéru zahájil ve skupině ING v Bratislavě v týmu korporátního a investičního bankovnictví.

Během následujících patnácti let pracoval v řídících funkcích institucí, jako jsou Commerzbank, společnost Dexia a skupina PPF, kde působil do roku 2011 jako ředitel strukturovaného financování. Naposledy se ve společnosti BNP Paribas zaměřoval na velké korporace a zodpovídal za rozvoj prodejní strategie.

Paulík je absolventem Katz Graduate School of Business při University of Pittsburgh v USA a Ekonomické univerzity v Bratislavě, hovoří anglicky a německy. Mezi jeho záliby patří sport, cestování, potápění a horská turistika.

V srpnu se k týmu Richarda Paulíka připojil také Petr Vodenka, který povede oddělení zaměřené na strukturované financování. Jeho činnost se soustředí na oblasti financování akvizic, leveraged finance, syndikované úvěry a další strukturované produkty, včetně lokálních kapitálových trhů, a to napříč klientskými segmenty corporate a SME. Vodenka má v těchto oblastech 12 let relevantních zkušeností a do Sberbank přichází z Citibank.

4 CHANNEL CROSSINGS Robert Chalupecký • director of studies Robert Chalupecký (40) od léta vede tým metodiků a senior učitelů v jazykové škole Channel Crossings. Bude zodpovědný za kompletní metodiku výuky jazykové školy, kontrolu kvality lektorského týmu, nastavování procesů jazykové výuky u firemních klientů a za sledování a implementaci nových trendů v oblasti jazyků a vzdělávání (e-learning, blended learning, výuka přes tablety apod.).

Robert Chalupecký působí v jazykové sféře již od roku 1996. Vystudoval anglistiku a amerikanistiku na FF UK v Praze, ve volném čase se učí čínsky.

5 CBRE Sebastian Kovačič • industrial real estate consultant CBRE posiluje svoji pozici na industriálním trhu a expanduje na Moravu, kde otevírá svoji pobočku. Region Moravy bude mít na starost Sebastian Kovačič. Oblast jižní Moravy je specifi cká a lokální pokrytí a perfektní znalost tamního trhu jsou pro zákazníky klíčové. Sebastian Kovačič přichází do CBRE do pozice industrial real estate consultant s bohatými zkušenostmi šéfa regionálních poboček, například ve společnostech Skanska či Klimakom. Kromě vedení poboček či řízení externího obchodu měl na starost také marketingové a obchodní aktivity podniků a zodpovědnost za klíčové zákazníky.

Kovačič je absolventem Stavební fakulty Slovenské technické univerzity v oboru technické zařízení budov a zajímavé poznatky získal rovněž při studijním pobytu na Dánské technické univerzitě. Ve volném čase se věnuje speleologii a běhání.

6 INSPIRO SOLUTIONS Jaroslav Slavičínský • senior social media manager Jaroslav Slavičínský nastoupil do digitální agentury Inspiro Solutions. V agentuře, která se v rámci skupiny Kindred Group zaměřuje na propojení digitálu, sociálních médií a PR, se nově v pozici senior social media manager stará o značku Huawei a další agenturní klienty.

Slavičínský přichází z agentury Leo Burnett, kde řídil aktivity značky Samsung v sociálních médiích v ČR a na Slovensku. V minulosti spoluzaložil startup AskYou, se kterým se účastnil historicky prvního běhu byznys akcelerátoru StartupYard. V rámci svého působení na volné noze byl také zodpovědný za marketing mezinárodní konference WebExpo.

7 ROBERTNEMEC. COM Tereza Prostřední • konzultantka Zuzana Maňáková • projektová manažerka Většinu v digitální a marketingové agentuře RobertNemec.com tvoří ženy. Nejnovější posilou jsou konzultantka Tereza Prostřední a projektová manažerka Zuzana Maňáková.

Tereza Prostřední působila původně v britské digitální agentuře Upstream. Díky výborné znalosti angličtiny pracuje zhruba z poloviny pro britského klienta agentury a časem se bude orientovat i na americké klienty firmy RobertNemec.com. Kromě Mendelovy univerzity studovala na univerzitách ve Vídni a Madridu.

Zuzana Maňáková přišla z mezinárodní firmy Dixons Carphone, kde měla na starost tým pro direct sales pro Velkou Británii a Irsko. Její prací bylo kontrolovat, zlepšovat a zrychlovat stávající procesy v týmu. V agentuře RobertNemec.com bude řídit projekty pro klienty z oblasti FMCG, fashion a farmacie.

NAROZENINY

7. ZáŘÍ Jiří Antoš (43) člen představenstva odpovědný za retailové bankovnictví: Sberbank CZ Petr Dvořák (51) generální ředitel: Česká televize Petr Knap (44) vedoucí partner pro veřejný sektor: EY František Menclík (72) předseda představenstva: Korado 8. ZáŘÍ Zdeněk Voharčík (64) CEO: GrECo JLT Czech Republic 9. ZáŘÍ Jaromír Jágr (75) místopředseda představenstva: Eurogas, Energie – stavební a báňská Milan Křístek (46) člen dozorčí rady: České dráhy Radek Novotný (51) generální ředitel a jednatel: Whirlpool CR 10. ZáŘÍ Jiří Ferenc (47) předseda představenstva: Fermat Group Jozef Piga (59) předseda představenstva: Omnipol Jan Raab (36) jednatel: Capsa.cz 11. ZáŘÍ Stéphane Corbet (46) generální ředitel a předseda představenstva: Komerční pojišťovna Zdeněk Kaufmann (44) managing partner: Amrop; člen představenstva: Dr. Kaufmann & Partner Miloš Vránek (47) člen představenstva: Renocar 12. ZáŘÍ Petr Bodnár (61) jednatel: Body International Garments Kamil Čermák (45) výkonný ředitel a jednatel: BM Management Jan Mrázek (54) prezident: Adastra Group 13. ZáŘÍ Jonathan P. Hallett (45) výkonný ředitel a jednatel: Cushman & Wakefield ČR a SR Zdeněk Kovář (52) jednatel: Honeywell Aerospace Olomouc Kateřina Reiblová ředitelka HR a regionálního rozvoje a členka představenstva: Respect Roman Schiff er (51) generální ředitel a jednatel: OEZ

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít