business lidé a podniky

27. července 2015, 00:00 -
27. července 2015, 00:00

Roland Berger Strategy Consultants Philip Staehelin managing partner Philip Staehelin je novým managing partnerem pražské kanceláře společnosti Roland Berger. Jeho dosavadní profesní dráha je spojena s různými pozicemi ve světě poradenství, telekomunikací a financí. Čtyři roky zastával pozici generálního ředitele poskytovatele tankovacích karet a služeb monitoringu firemních vozidel ve střední a východní Evropě. Má bohaté zkušenosti v oblasti korporátní strategie a strategie růstu, jakož i v oblasti produktové a prodejní strategie a technologií, zejména v telekomunikacích, alternativních platebních systémech a telematice. Philip Staehelin stál u zrodu několika firem a byl prvním strategickým portfoliovým ředitelem (executive in residence) v nejstarším akcelerátoru pro startupy ve střední a východní Evropě. Více než 20 let působí v Praze a na českém trhu, ale rovněž vedl poradenské projekty po celém světě. Staehelin získal titul MBA na Insead (Francie) a titul BA v ekonomii na University of Colorado (USA). V uplynulých letech působil kromě funkcí v představenstvech řady firem též v rolích člena správní rady Transparency International či člena dozorčí rady kabelové společnosti Nej TV.

1 SWECO HYDROPROJEKT Milan Moravec • generální ředitel a předseda představenstva Vedení projektové a konzultační firmy Sweco Hydroprojekt se ujal Milan Moravec, který byl jmenován jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Firma působící v oblasti vodního hospodářství zaměstnává 228 lidí. Jedním z hlavních cílů Milana Moravce v nové funkci je zlepšit spolupráci v rámci mateřské skupiny, aplikovat nové trendy v projekční a konzultační činnosti a udržet ekonomickou stabilitu podniku. Ve společnosti Sweco Hydroprojekt začínal Milan Moravec v roce 2003 v zahraničním oddělení, následně se stal ředitelem divize hydrotechniky, ekologie a odpadního hospodářství. Řídil projekty v oblasti protipovodňové ochrany například pro Zálezlice či Terezín. Dále vedl v oblasti hydrotechniky a hydroenergetiky projekty v Iráku, Pákistánu, Afghánistánu nebo Kyrgyzstánu.

2 ŠKODA TRANSPORATATION Jan Černý • finanční ředitel Novým finančním ředitelem skupiny Škoda Transportation se stal od července Jan Černý, který nahradil Marka Kýhose. Černý pracuje ve skupině od roku 2012 a nyní bude zodpovídat především za strategické řízení financí skupiny.

Jan Černý pochází z Liberce. Na Gettysburg College v Pensylvánii vystudoval bakalářský obor ekonomie. Magisterský titul v oboru finanční ekonomie získal na prestižní University of Oxford. V roce 2012 nastoupil do Škody Transportation jako finanční specialista. Po úzké spolupráci s top managementem na projektech optimalizace vnitřních procesů společnosti, skupinového reportingu a vyjednávání možných akvizic se v roce 2014 stal ekonomickým ředitelem skupiny.

3 ČESKÁ SPOŘITELNA Klára Gajdušková • ředitelka sociální banky Česká spořitelna startuje projekt sociální banky pro všechny, pro které jsou klasické bankovní služby a poradenství těžko dosažitelné nebo zcela nedostupné. Vítězem tendru na jejího šéfa se stala Klára Gajdušková, která se své role ujme v září 2015. Gajdušková mnoho let vedla projekty ze sociální oblasti a veškerou společensky odpovědnou činnost banky. Pod jejíma rukama vznikla v roce 2000 profesionálně fungující firemní komunikace, velké úsilí vložila také do řízení reputace banky, společenské odpovědnosti firmy a dvou velkých nadací – je předsedkyní správní rady Nadace České spořitelny a místopředsedkyní Nadace Depositum Bonum. Projekt sociální banky je pro ni další zajímavou výzvou. Klára Gajdušková před příchodem do České spořitelny pracovala v médiích, od roku 1993 byla redaktorkou České tiskové agentury, od roku 1995 působila v agentuře Thomson Reuters. Studovala angličtinu a politologii na Filozofické fakultě UK, andragogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského a psychologii na La Salle University ve Filadelfi i. Nový manažer komunikace České spořitelny se v současné chvíli hledá.

4 EKOSPOL Martin Čermák • zástupce ředitele nákupu nemovitostí Adéla Marečková • asistentka generálního ředitele Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, došlo s účinností od 1. července 2015 ke dvěma personálním změnám. Zástupcem ředitele sektoru nákupu nemovitostí byl jmenován Martin Čermák a asistentkou generálního ředitele Adéla Marečková. Martin Čermák (29) vystudoval VŠE v Praze a magisterský obor sustainable urban management na univerzitě ve švédském Malmö. Do Ekospolu nastoupil v červnu 2014. Předtím pobýval ve Švédsku, kde se věnoval oblasti rozvoje městské infrastruktury, především rozvoji sociokulturních vztahů se zaměřením na cyklistiku. Ve volném čase se věnuje cestování, poznávání neobvyklých míst a cyklistice. Adéla Marečková (25) vystudovala Karlovu univerzitu v Praze. Do společnosti Ekospol nastoupila v dubnu 2015. Předtím působila jako asistentka marketingového oddělení ve farmaceutické firmě Pfi er. Pracovní zkušenosti získávala také jako koordinátorka zahraničních programů pro mladé ve Švýcarsku, Kanadě a USA. Mezi její záliby patří cestování, filmy, hudba a sport.

5 ANNONCE Vendula Tomšů • vedoucí obchodní sítě Vendula Tomšů se na začátku června vrátila do řad Annonce. Přišla po téměř roce a půl ve vydavatelství Mafra, kde pracovala jako inzertní poradkyně deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Tomšů působila v Annonci již v minulosti. Nejdříve nastoupila na místo operátorky a písařky, poté zastávala post zástupkyně vedoucí pobočky, odkud povýšila do řad obchodního týmu. Pro Annonci pracovala více než deset let. Díky svým předchozím pracovním zkušenostem získává Vendula Tomšů nyní v této společnosti, která provozuje web Annonce. cz a vydává celostátní inzertní noviny, post vedoucí obchodní sítě a bude mít na starost vedení obchodního týmu a rozvoj obchodní sítě.

6 AMI COMMuNICATIONS Šimon Slavík • account manager Šimon Slavík povýšil ze své stávající pozice account executive na account managera v týmu financí a služeb agentury AMI Communications. Jeho hlavním úkolem je pečovat o svěřené portfolio klientů. Kromě klientů z finančního sektoru bude pomáhat s komunikací i Vysoké škole obchodní, společnosti Asekol či Ceně Jindřicha Chalupeckého. Šimon Slavík se v oboru PR pohybuje pátým rokem. Svou dosavadní kariéru strávil v AMI Communications, kam nastoupil v roce 2011. Vyzkoušel si práci v nejrůznějších pozicích a zkušenosti získal díky spolupráci s klienty převážně z finančního a korporátního sektoru (KPMG, Havel, Holásek & Partners, Atradius a další). PR však zajišťoval i klientům z oblasti průmyslu, kultury či sportu. Šimon Slavík hovoří plynně anglicky a umí pasivně francouzsky. Je velkým milovníkem kultury ve všech jejích podobách, především se zajímá o film, literaturu, výtvarné umění a divadlo. Ve volném čase se aktivně věnuje fotografování, turistice či literární tvorbě.

7 PROLOgIS Martin Baláž • ředitel pro výstavbu a pronájem Martin Baláž byl povýšen na ředitele pro výstavbu a pronájem společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. Bude dohlížet na nájemní aktivity a výstavbu v obou zemích, se zaměřením na Slovensko. I nadále bude podporovat investiční projekty společnosti a nájemní činnost v jejích stávajících distribučních parcích. Před nástupem do Prologisu v roce 2014 působil Martin Baláž jako associate partner ve společnosti Cushman & Wakefield, kde byl šéfem oddělení pro průmyslové a maloobchodní sklady na Slovensku a vedoucím oddělení průmyslových nemovitostí v České republice. Titul MBA v oboru stavebnictví a nemovitostí získal na College of Estate Management v Readingu ve Velké Británii.

NAROZENINY

27. ČERVENCE Boris Čuchran (49) operations, IT a firemní bankovnictví a člen představenstva: Expobank CZ Heidrun Irschik-Hadjieff generální ředitelka a jednatelka: Novartis Jiří Malúš (62) předseda představenstva: Etagra Group David Mansfeld (45) jednatel: JNJ Global Business Services Václav Špeta (63) ekonomický ředitel a člen představenstva: Prominecon CZ 28. ČERVENCE Vladimír Dohnal (75) předseda představenstva: Top Hotels Group Bernd Stützer (65) jednatel: Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) Věra Výtvarová vedoucí partnerka auditorských služeb a jednatelka: PricewaterhouseCoopers 29. ČERVENCE Tomáš Halousek (43) finanční ředitel: Synlab Jiří Hlavatý (67) statutární ředitel a člen správní rady: Juta Philip Holemans (45) CFO a člen představenstva: GE Money Bank Vít Luštinec (40) finanční ředitel a jednatel: Teva Czech Industries David Plch (42) řídící partner: White & Case (Europe) Jindřich Trupl (48) partner: TPA Horwath 30. ČERVENCE Pavel Staněk (42) prezident: Česká asociace věřitelů 31. ČERVENCE Vladimír Dlouhý (62) prezident: Hospodářská komora ČR Zdeněk Jirásek (65) člen dozorčí rady: Česká spořitelna Jana Tonová finanční a správní ředitelka a členka představenstva: Albatros Media 1. SRPNA Miloš Čermák (47) jednatel: Next Big 2. SRPNA Miroslav Kubricht (41) business director CE NSP: Nike Nikolay Rozhok (37) CEO a jednatel: Mayzus Financial Services Pavel Vingrálek (59) generální ředitel a předseda správní rady: Gumárny Zubří

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít