Business

11. ledna 2016, 00:00 -
11. ledna 2016, 00:00

1 CZECH FACILITY Zita Horešovská • provozní ředitelka Výraznou osobnost na tuzemském trhu facility managementu do svého vedení získala společnost Czech facility. Do pozice provozní ředitelky a členky představenstva firmy nastoupila Zita Horešovská. Do její kompetence budou patřit vztahy s klienty, provozní řízení area managerů a dodavatelů nebo personální otázky. K prioritám nové provozní ředitelky patří i hlubší spolupráce s oborovými sdruženími a asociacemi.

Zita Horešovská posledních pět let působila jako ředitelka divize facility managementu v akciové společnosti ROSSY service. Předtím zastávala pozici property and asset managerky v developerské a investorské společnosti Europolis Real Estate Asset Management a pozici technické ředitelky v Top Hotelu Praha.

Horešovská je absolventkou Fakulty stavební na ČVUT v Praze, kde vystudovala obor podnikání a řízení ve stavebnictví. Je vdaná a má dvě děti. Ve volném čase ráda čte, v zimě lyžuje, a pokud je to možné, tak se vždy těší na odreagování v klidném prostředí golfových areálů.

2

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Pavel Vraný • partner Jan Šturm • partner Ivo Šimeček • seniorní advokát Martin Strnad • seniorní advokát Lenka Gachová • seniorní advokátka Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners vybrala ze svých řad zkušené právníky, kteří s účinností od 1. ledna 2016 povýšili. Novým partnerem se stal Pavel Vraný a Jan Šturm. Na místa seniorních advokátů se posunuli Ivo Šimeček, Martin Strnad a Lenka Gachová.

Nový partner kanceláře Pavel Vraný, který bude primárně zodpovědný za další rozvoj korporátního byznysu, se zaměřuje především na oblast korporátního práva, fúzí, akvizic a prodejů společností, na bankovnictví, finance a kapitálové trhy a dále také na různé komplexní projekty v oblasti nemovitostí a stavebního práva. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners je od roku 2012, předtím pracoval téměř deset let v advokátní kanceláři Baker & McKenzie.

Jan Šturm, jenž bude spoluzodpovídat za řízení a rozvoj litigačního a restrukturalizačního týmu, se specializuje na soudní, správní a rozhodčí řízení a dále na vyjednávání obchodních smluvních vztahů a obchodní právo. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners působí od roku 2014, předtím pracoval téměř jedenáct let v advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges.

Nový seniorní advokát Ivo Šimeček se zaměřuje na právo hospodářské soutěže, obchodní právo, právo veřejných podpor a veřejných zakázek. Do advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners nastoupil v roce 2011.

Martin Strnad je specialistou na právo informačních technologií, duševního vlastnictví a telekomunikací, zdravotnictví a dále na právo obchodních společností, akvizic a prodeje společností. V kanceláři Havel, Holásek & Partners je od roku 2006.

Lenka Gachová je specialistkou na právo hospodářské soutěže, právo veřejné podpory a právo veřejných zakázek. Věnuje se právnímu poradenství v oblasti kartelů, zneužití dominance a soutěžněprávního posuzování fúzí, akvizic a veřejné podpory. V brněnské pobočce Havel, Holásek & Partners pracuje od roku 2010. 3

DÁMEJÍDLO. CZ Jan Matějů • výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem společnosti DámeJídlo. cz je od ledna Jan Matějů. Přichází z Pivovarů Staropramen a ve firmě DámeJídlo. cz nahrazuje Lukáše Uhla, který posílí management globálního majitele firmy.

V Pivovarech Staropramen měl Jan Matějů jako ředitel oddělení commercial excellence na starost sjednocení a rozvoj veškerých komerčních aktivit firmy napříč obchodními kanály. Předtím pracoval jako marketing manager pro společnost Telefónica.

Stávající ředitel Lukáš Uhl byl povýšen do vedení globálního majitele Delivery Hero.

V nové pozici bude mít na starost logistiku a fungující český model bude aplikovat na dalších evropských trzích.

4

INOUTIC Petra Schneeweiss • marketingová manažerka Do společnosti Inoutic, evropského výrobce PVC okenních profilů a terasových systémů, nastoupila nová posila. Do pozice marketingové manažerky byla jmenována Petra Schneeweiss.

Petra Schneeweiss je ve společnosti Inoutic zodpovědná za koordinaci marketingových aktivit nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Maďarsku. Do jejích kompetencí spadá podpora prodeje stávajících i nových produktů, příprava a realizace reklamních kampaní včetně koordinace všech komunikačních aktivit značky na uvedených trzích.

Před příchodem do podniku působila jako marketingová manažerka ve společnosti Electrolux a věnovala se i svým soukromým projektům. Petra Schneeweiss vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. K jejím zálibám patří rodina a tříletý syn, ráda také sportuje a poznává nová místa.

5

ČESKÁ SPOŘITELNA Daniela Pešková • členka představenstva Pavel Kráčmar • člen představenstva Do nejvyššího vedení České spořitelny přijdou dva noví manažeři. Členkou představenstva se stane současná ředitelka pobočkové sítě a externího prodeje Daniela Pešková, která bude po Tomáši Salomonovi zodpovědná za retailové bankovnictví. Ke změně dojde také v pozici dalšího člena představenstva zodpovědného za korporátní byznys, nově se této role ujme Pavel Kráčmar. Nahradí tak Daniela Helera. Obě změny ještě podléhají schválení České národní banky.

Daniela Pešková přišla do České spořitelny koncem roku 2007 vést provoz banky pro drobnou klientelu, v roce 2012 už vedla celý provoz banky. Od ledna 2015 je ředitelkou pobočkové sítě a distribuce. V bankách působila na manažerských postech již dříve. V letech 2004 až 2007 ve slovenské Tatra bance, od roku 1998 až do 2003 pak v různých vedoucích rolích v GE Capital a GE Money. Vystudovala pražskou VŠE.

Pavel Kráčmar je ve finanční skupině České spořitelny od června 2000, kdy se stal šéfem Investiční společnosti České spořitelny. V bance prošel více manažerskými funkcemi, v letech 2001 až 2006 řídil obchodování na finančních trzích, od roku 2007 do června 2010 vedl řízení bilance banky a do současnosti byl ředitelem retailových investic finančních trhů. Před Českou spořitelnou působil v GE Capital Bank, České národní bance či Geoindustria Laboratories. Je absolventem pražské ČVUT.

6

BUREAU VERITAS Simon Palupčík • ředitel divize Inspekční a certifikační společnost Bureau Veritas má nového ředitele divize IVS (kontrolní periodické služby, BOZP, požární ochrana a ekologie). Od ledna 2016 do funkce nastoupil Simon Palupčík, který bude zodpovědný za veškeré provozní, technické, finanční a obchodní činnosti uvedené divize, její řízení, vedení pracovníků a komunikaci s klienty. Reportovat bude generálnímu řediteli Jakubu Kejvalovi.

Simon Palupčík vystudoval Fakultu strojní na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě a dále pak Sheffield Hallam University (MBA). Od roku 2003 působí na manažerských postech v oblasti poskytování služeb certifikace, inspekce a testování. V rámci své profesní kariéry pracoval mimo jiné v Českém institutu pro akreditaci, Technickém a zkušebním ústavu stavebním Praha, SGS Czech Republic a TÜV SÜD Czech, kde dosud zastřešoval zejména obchodní a rozvojové aktivity divize industry & real estate jako business development manager.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít