business

26. října 2015, 00:00 -
26. října 2015, 00:00

EDULIOS Martin Skalický ředitel Skupina Cimex jmenovala Martina Skalického ředitelem svého nového nemovitostního fondu Edulios. Martin Skalický se trhu s komerčními nemovitostmi intenzivně věnuje již od jeho formování po roce 1989. Od roku 1993 působil v britské poradenské firmě Cushman & Wakefield (dříve Healey & Baker). Několik let byl činný v zahraničí. Pro společnost ING Real Estate Investment Asset Management řídil portfolio komerčních nemovitostí ve Varšavě a ve Štětíně. Od roku 2007 pracoval Martin Skalický pro Reico investiční společnost České spořitelny. Z pozice investičního ředitele se aktivně podílel na tvorbě portfolia nemovitostí, od roku 2012 zodpovídal za řízení celého fondu jako předseda představenstva a generální ředitel. Skalický je od roku 2006 členem Royal Institution of Charteres Surveyors a držitelem titulu MRICS. Vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Je ženatý a má dceru. Mezi jeho koníčky patří cestování a sport, ve volném čase se věnuje také včelaření. l DIMENSION DATA Petr Bulička • obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti Dimension Data Czech Republic se 1. října stal Petr Bulička.

V Dimension Data se zaměří na vyhledávání nových obchodních příležitostí a budování vztahů s klíčovými klienty s důrazem na jejich potřeby v oblastech IT poradenství, IT služeb, řízení IT projektů, outsourcingu a cloudových služeb. Petr Bulička má více než 15 let zkušeností s vedením obchodních týmů v IT společnostech.

Působil jako obchodní ředitel ve firmách Geac (SI/ERP) či Indra. Pracoval také ve firmě Siebel Systems, ve které až do její akvizice společností Oracle prodával CRM řešení největším zákazníkům v rámci regionu CEE. Od roku 2008 měl na starost obchodní tým divize enterprise services ve společnosti Hewlett-Packard. Od roku 2013 se věnoval vlastnímu podnikání. Petr Bulička vystudoval informační technologie na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Svůj volný čas dělí mezi svoji rodinu a koníčky, ke kterým patří cestování, golf a praktická střelba (IPSC).

CHEP ČR A SR Jan Kočárek • generální ředitel Společnost Chep působící v oblasti pronájmu palet jmenovala Jana Kočárka novým generálním ředitelem pro Českou republiku a Slovensko. Jan Kočárek absolvoval v roce 1996 ČVUT v Praze v oboru technika životního prostředí. Po studiích nastoupil do společnosti 3M, kde zastával řadu pozic v oblasti obchodu a marketingu. Nejdéle zde působil ve funkci country business leadera a vedl obchodní aktivity 3M v České republice v oblasti zdravotnictví a spotřebního zboží. Kočárek je ženatý, má tři děti. Mezi jeho záliby patří veslování, cyklistika, četba a architektura dvacátého století. 3 AXA INVESTIČNÍ SPOLEČNOST Robert Mareš • chief investment officer Ladislav Možný • vedoucí úseku strategie Peter Wright • předseda auditního výboru Ve společnosti AXA dochází k posílení v personální oblasti a ke změně manažerské struktury. Robert Mareš se stává chief investment officerem v AXA v České republice a na Slovensku.

Do funkce vedoucího úseku strategie a firemního rozvoje pro ČR a SR nastupuje Ladislav Možný. S cílem posílit kontrolní procesy a udržitelnost jmenovala AXA v České a Slovenské republice Petera Wrighta externím a nezávislým předsedou auditního výboru. Nový chief investment officer Robert Mareš (41) je zkušeným odborníkem, který disponuje patnáctiletou praxí v oblasti financí a pojišťovnictví. Více než deset let působil v pojišťovně Allianz a v Allianz penzijní společnosti, v letech 2009 až 2012 byl členem představenstva Allianz penzijního fondu za oblast financí a investic. V minulosti byl také manažerem pro oblast financí a finančního řízení ve společnosti T-Mobile. Profesní kariéru zahájil ve firmě Deloitte. Robert Mareš je absolventem pražské VŠE, je ženatý a má dvě dcery. Ladislav Možný (48) ve společnosti AXA zastává pozici vedoucího strategického plánování.

Jeho dosavadní profesní kariéra je spojena především s mobilním operátorem T-Mobile, v jehož službách působil od roku 1999. V marketingovém oddělení společnosti byl postupně zodpovědný za cenovou politiku a strategii, za budování vztahů se zákazníky (CRM) a poté za celý marketingový mix pro firemní segment. Předtím pracoval pro holding Unipetrol. Vystudoval ČVUT a VŠE. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině, sportu a přípravě disertační práce.

Peter Wright (51) má více než 25 let zkušeností v oblasti finančních služeb a pojišťovnictví.

Nejvýznamnější část svého pracovního života strávil ve společnosti Deloitte, kde do konce roku 2014 vedl sekci zaměřenou na pojištění pro Evropu, Střední východ a Afriku, v Praze byl v čele finančních služeb společnosti. Peter Wright vystudoval management na University of Aston v Birminghamu. V současné době žije s manželkou a dvěma potomky v Praze. 4 METLIFE Tereza Kůželová • communication executive Marketingový a komunikační tým pojišťovny MetLife posílila ve funkci communication executive Tereza Kůželová. Na starost bude mít interní a externí komunikaci společnosti včetně sociálních sítí, CSR projektů a pořádání akcí.

Tereza Kůželová přichází z PR agentury Best Communications, kde se téměř dva roky věnovala klientům z oblasti financí, služeb a zábavy. Předtím tři roky působila v AMI Communications.

Kůželová vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů VŠE v Praze, obor mezinárodní obchod s vedlejší specializací marketing. 5 KPMG Legal Martin Hrdlík • counsel Advokátní kancelář KPMG Legal povýšila Martina Hrdlíka (37) do pozice counsel. Hrdlík se i nadále bude zaměřovat hlavně na korporátní právo, transakce, regulatorní problematiku a pracovní právo. Martin Hrdlík je advokát s více než desetiletou praxí, v kanceláři KPMG Legal působí prakticky od jejího vzniku. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti soudního a rozhodčího řízení včetně mezinárodních arbitráží. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a pravidelně se věnuje přednáškové a publikační činnosti. Volný čas rád tráví se svou rodinou nebo sportem, zejména jízdou na koni. 6 SIEMENS ČR Matteo Scaravelli • ředitel korporátní komunikace Matteo Scaravelli převzal pozici ředitele korporátní komunikace ve společnosti Siemens Česká republika. Ve své nové funkci bude mimo jiné zodpovědný za komunikaci výročí 125 let Siemensu v ČR. Jens Wulf, který měl korporátní komunikaci ve firmě dosud na starost, a to navíc k vedení oddělení Siemens Business Development, bude i nadále vést oddělení Business Development.

Matteo Scaravelli (44) se přesunul do České republiky z arabského Abú Dhabí, kde byl zodpovědný za komunikaci Siemensu na Středním východě. Za 16 let působení v oblasti komunikace zastřešoval Scaravelli různé projekty, včetně globálních komunikačních aktivit.

Matteo Scaravelli studoval politické vědy a mezinárodní vztahy na různých univerzitách v USA, Německu, Francii a Itálii, kde promoval v roce 1996. Je držitelem titulu MBA z Technické univerzity v Mnichově. Je ženatý a má jedno dítě. Architektura, fotografování a historie patří mezi jeho hlavní zájmy, společně s láskou ke gastronomii. 7 NN Rostislav Trávníček • ředitel marketingu a komunikace Do funkce ředitele marketingu a komunikace NN pojišťovny a penzijní společnosti nastoupil počátkem října Rostislav Trávníček.

V nové pozici bude mít na starost marketing, výzkum trhu a také externí a interní komunikaci. Rostislav Trávníček má v oblasti marketingu a komunikace přes 20 let zkušeností. Profesní kariéru zahájil jako marketingový manažer v Investiční a poštovní bance, poté působil jako ředitel marketingu Banky Haná. Od roku 1998 až do letošního léta působil v řídících pozicích v Českomoravské stavební spořitelně.

Trávníček je absolventem Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně, dále studoval na Katolické univerzitě v belgickém Leuvenu. Mezi jeho zájmy patří cyklistika, cestování a turistika.

NAROZENINY

26. ŘÍJNA Jiří Hlavenka (51) jednatel: SkyPicker.com 27. ŘÍJNA Miroslav Lukšík (65) ředitel a předseda dozorčí rady: Pozemní stavitelství Zlín; místopředseda představenstva: Krajská hospodářská komora Zlínského kraje 28. ŘÍJNA David Kimr (41) ředitel a předseda představenstva: Unicorn Universe Pavel Knorr (45) managing partner a společník: XXL Entertainment Vlastimil Pavlíček (52) obchodní ředitel pro ČR a SR a prokurista: Air Products Michaela Žemličková ředitelka a místopředsedkyně správní rady: Nadace ČEZ 29. ŘÍJNA Eduard Česnek (45) jednatel: Galexum CZ Pavel Juříček (59) generální ředitel a předseda představenstva: Brano Group Martin Roman (46) předseda správní rady: PORG – gymnázium a základní škola; společník: Touzimsky Airlines, Touzimsky IT 30. ŘÍJNA Ivo Dubš (70) předseda představenstva: Demonta Trade SE 31. ŘÍJNA Ivan Bauer (62) generální ředitel a předseda představenstva: PP 53 Josef Běláč (50) výkonný ředitel: Alvel Pavel Kolář (53) člen představenstva: Sellier & Bellot Karel Komárek (66) jednatel: Smart Brain Michal Truxa (38) provozní a IT ředitel, místopředseda představenstva: Respect 1. LISTOPADU Jan Bachura (42) ředitel divize finance & services a prokurista: OMV ČR Jan Horký (60) člen dozorčí rady: Mivep Jiří Imrýšek (46) předseda rady jednatelů: Stock PlzeňBožkov Miroslav Vobora (68) místopředseda představenstva: Korado Pavel Ziecina (35) generální ředitel a prokurista: Wikov Sázavan

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít