business

05. října 2015, 00:00 -
05. října 2015, 00:00

1 EDWARDS VACUUM Pavel Šustek • country leader Do čela vedení české pobočky britské společnosti Edwards Vacuum byl jmenován Pavel Šustek. Ve firmě, která je předním vývojářem a výrobcem vakuových zařízení, řešení na snížení emisí a souvisejících služeb, bude působit v roli country leadera. Jeho cílem je udržet ekonomickou stabilitu firmy.

Pavel Šustek (43) vystudoval obor mikroelektrotechnika a technologie na Vysokém učení technickém v Brně. Na začátku své kariéry působil v auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers. Poté pracoval jako finanční ředitel v brněnské pobočce FEI Company. V brněnském sídle společnosti Edwards působí od roku 2009, kdy bylo jeho hlavním úkolem vytvoření a rozvoj finančního centra sdílených služeb.

2

KNIGHT FRANK Ryan Wray • ředitel oddělení capital markets & RICS valuation Stuart Bloomfield • ředitel oddělení capital markets Lukáš Kalina • senior consultant Společnost Knight Frank do svých řad přivítala tři seniorské a vedoucí pracovníky a posílila jimi své oddělení capital markets. Všichni noví odborníci přicházejí z oddělení capital markets společnosti DTZ, kde se podíleli na významných transakcích v České republice a na Slovensku.

Ryan Wray nastupuje jako ředitel oddělení capital markets & RICS valuation. Má bohaté zkušenosti s poradenstvím při prodeji nebo akvizici nemovitostí a investičních příležitostí. Před příchodem do firmy Knight Frank působil v DTZ jako ředitel oddělení capital markets. Vystudoval management komerčních nemovitostí a je členem Královského institutu diplomovaných znalců (RICS).

Stuart Bloomfield se ve společnosti Knight Frank stává ředitelem oddělení capital markets. Na českém a slovenském trhu komerčních nemovitostí působí již 15 let. Získal zkušenosti nejen na lokálním, ale i na středoevropském realitním trhu. Bloomfield je od roku 2001 členem Královského institutu diplomovaných znalců (RICS).

Lukáš Kalina bude ve společnosti Knight Frank zastávat pozici senior consultant. Zkušenosti získával především v Aareal Bank, kde pracoval sedm let jako senior relationship manager v rámci regionu střední a východní Evropy.

3

COLLIERS INTERNATIONAL Petr Zaoral • ředitel průmyslového oddělení Společnost Colliers International jmenovala do funkce ředitele průmyslového oddělení Petra Zaorala.

Petr Zaoral (43) povede prodejní a marketingový tým a bude dohlížet na všechna divizní plánování a obchodní aktivity oddělení. Bude rozvíjet vztahy s klíčovými klienty působícími v leteckém, automobilovém, výrobním a farmaceutickém odvětví. Rovněž bude zodpovědný za odborné vedení svého týmu a zajištění kvality služeb. Před nástupem do Colliers International pracoval Zaoral jako obchodní a marketingový ředitel logistické společnosti Gefco, kde byl zodpovědný za obchodní rozvoj všech poskytovaných služeb a za marketingové aktivity.

Dále zastával vedoucí pozice ve společnostech CEVA Freight, CH Robinson a DHL Express.

Petr Zaoral studoval technickou školu se zaměřením na letecké inženýrství v Praze a také Mercury International Sales Academy.

4

PnS Filip Poštulka • ředitel marketingu Ředitelem marketingu společnosti PNS se stal Filip Poštulka. V této funkci bude zodpovědný za korporátní komunikaci a marketingovou komunikaci nových i stávajících projektů.

Během své profesní dráhy se dlouhodobě věnoval poradenské činnosti v oblasti marketingové komunikace a public relations pro klienty z oblasti bankovnictví, logistiky, rychloobrátkového zboží, médií atd. V letech 2010 až 2014 působil jako vedoucí marketingu, komunikace a jako tiskový mluvčí v mediálním domě Sanoma Media Praha, působil také jako reportér týdeníku Euro. Ve společnosti Search Force se věnoval vyhledávání manažerů z oblasti marketingu.

Filip Poštulka přes deset let přednáší o médiích, marketingu a PR na Karlově univerzitě. Absolvoval studium na katedře masové komunikace Fakulty sociálních věd UK. Vystudoval zde také historii.

5

MaZaRS Ivo Žilka • senior daňový konzultant Daňové oddělení Mazars rozšiřuje svůj kvalifi kovaný tým v oblasti převodních cen. Jeho novým členem v pozici senior daňový konzultant je odborník na tuto problematiku Ivo Žilka, který se v minulosti v rámci své praxe v jedné ze středně velkých nadnárodních poradenských společností podílel na řadě projektů z této oblasti. Převážnou část projektů tvořila příprava dokumentací k převodním cenám pro různé typy vnitroskupinových transakcí v širokém spektru podnikatelských činností, příprava analýz a hodnocení rizik v oblasti převodních cen a účast v daňových kontrolách na straně klientů. Ivo Žilka rovněž asistoval při žádostech o závazná posouzení či návrzích na optimalizace uplatňovaných modelů a obchodních struktur.

Žilka je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické a hovoří česky a anglicky.

6

ČSOB POJiŠŤOVna Tereza Matějková • ředitelka lidských zdrojů Tereza Matějková vede od 1. října v ČSOB Pojišťovně odbor lidských zdrojů. V této pozici nahradila Pavla Ullricha, který ve společnosti skončil po vzájemné dohodě k 30. září.

Tereza Matějková (36) přichází do ČSOB Pojišťovny z banky ČSOB. Dříve pracovala v agentuře CzechInvest, kde se nejprve věnovala zahraničním investorům přicházejícím do České republiky a poté nastoupila do pozice HR manažera. Další zkušenosti z oblasti HR získala jako business partner ve společnosti GlaxoSmithKline. V roce 2008 nastoupila do ČSOB, kde zastávala funkci manažera útvaru rozvoj kariéry a posledních pět let působila jako výkonná manažerka útvaru vzdělávání a rozvoj. V této roli byla zodpovědná za strategii rozvoje zaměstnanců společnosti, zavádění nových vzdělávacích metod a zároveň spolurozhodovala o strategickém směřování celého útvaru řízení lidských zdrojů v bance. Od října 2014 do května letošního roku byla pověřená řízením útvaru HR a měla plnou zodpovědnost za nastavení jeho priorit a strategie.

7

RaiFFEiSEn STaVEBnÍ SPOŘiTELna Michal Noha • produktový ředitel Michal Noha (32) se od září stal novým produktovým ředitelem Raiff eisen stavební spořitelny (RSTS). Ve funkci vystřídal Karla Pavlíka, který se po téměř deseti letech v RSTS rozhodl opustit finanční sektor. Michal Noha je v Raiff eisen stavební spořitelně nově zodpovědný za vedení odboru podpory prodeje, produktový management stavebního spoření a úvěrů pro fyzické a právnické osoby či správu a další rozvoj odbytových informačních systémů. Do RSTS nastoupil po fúzi s Hypo stavební spořitelnou v roce 2008 jako referent oddělení controllingu a v předchozích čtyřech letech zde působil jako vedoucí oddělení odbytových informačních systémů.

Michal Noha vystudoval Fakultu ekonomickou Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Hovoří anglicky a mezi jeho koníčky patří šachy, florbal a in-line brusle.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít