business

16. května 2016, 00:00 -
16. května 2016, 00:00

RUDOLF JELÍNEK Vladimír Darebník výkonný ředitel Do pozice výkonného ředitele a prokuristy společnosti Rudolf Jelínek, tradičního českého výrobce ovocných destilátů, nastoupil k 1. květnu 2016 Vladimír Darebník. Bude zodpovědný za celkový chod firmy, její řízení a rozvoj v České republice. Dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Pavel Dvořáček se nyní zaměří na řízení celé skupiny Rudolf Jelinek Group SE.

Vladimír Darebník do společnosti přichází z pozice provozního ředitele a člena představenstva společnosti Jan Becher OE Karlovarská Becherovka, kde působil od roku 2007. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, Fakultu potravinářské a biochemické technologie. Po studiu působil ve vrcholném managementu několika společností v potravinářském průmyslu v České republice a také v Rusku. Je rovněž viceprezidentem Unie výrobců a dovozců lihovin.

Zásadním důvodem je pro mě především to, že se vracím takřka do svého rodného kraje, kam mě to jednoduše táhne. V posledních několika letech jsem rekonstruoval dům po rodičích a nyní cítím, že nastal čas na definitivní změnu a návrat ke kořenům,“ uvedl Darebník, který podle svých slov vizovickou likérku dobře zná.

1

CMS Tomáš Pavelka * právník Monika Mareková * právnička Pavel Dřímal * právník Pavel Kocián * právník Pražská advokátní kancelář CMS rozšířila svůj tým o dva nové právníky, Tomáše Pavelku a Moniku Marekovou. Oba nastoupili do týmu Commercial, Regulatory and Disputes, který se zaměřuje na oblast obchodního práva, požadavků regulačních orgánů a vedení sporů.

Tomáš Pavelka (29) absolvoval studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2013 získal titul LL. M. v oblasti evropského práva na Univerzitě v Cambridge. Do kanceláře nastupuje jako advokátní koncipient. Dva roky pracoval pro českou kancelář se sídlem v Praze a jeho primárním zaměřením u advokátní kanceláře CMS bude poradenství klientům v oblasti evropského práva.

Monika Mareková (28) absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a v roce 2014 získala titul magister juris na Oxfordské univerzitě. Dva roky pracovala pro velkou mezinárodní právní kancelář působící v Praze a také na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. V kanceláři CMS se bude jako advokátní koncipientka zaměřovat především na poradenství klientům v otázkách insolvenčního práva, soudních sporů, evropského práva, kriminality bílých límečků a lidských práv.

Firma dále posílila svůj tým o Pavla Dřímala a Pavla Kociána.

Pavel Dřímal (28), který působil u kanceláře CMS jako advokátní koncipient, úspěšně složil advokátní zkoušku. Nyní je právníkem v týmu pro oblast korporátního práva a specializuje se zejména na oblast energetiky, výroby a těžkého průmyslu. I nadále bude poskytovat klientům poradenství v transakčních otázkách a otázkách požadavků regulačních orgánů, zahrnujících také řešení běžných obchodních záležitostí v České republice. Pavel Kocián (26) v březnu 2016 úspěšně dokončil studia na Univerzitě Karlově. Pro kancelář CMS pracuje již po dva roky a nyní nastoupí jako advokátní koncipient v týmu Corporate.

2

AMI COMMUNICATIONS Hana Fialková * managing director Od 1. května působí v nové funkci v AMI Communications Hana Fialková (dříve Kovaříková). V pozici managing director bude mít na starost řízení několika týmů PR specialistů.

Agendu před ní vedla Eva Sroka, která AMI opustila na konci března.

Hana Fialková se v oblasti PR a médií pohybuje téměř deset let. Do AMI Communications přišla z PR agentury AC&C Public Relations v roce 2012. Začínala jako account manager v týmu consumer marketing a zároveň participovala na klientech z oblasti nových technologií. Po třech letech povýšila na account directora týmu ICT. V nové funkci má na starost řízení a koordinaci PR týmů korporátní a krizové komunikace, zdravotnictví, consumer marketingu, ICT a AMI Digital. Pro tyto týmy zároveň zastřešuje interní a externí komunikaci.

Vystudovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor angličtina a němčina pro hospodářskou obchodní sféru, a poté mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě v Praze. Během svých studií absolvovala stáž na Univerzitě Johannese Gutenberga v Mohuči. Mezi její zájmy patří sociální sítě, filmy, knihy, kultura a sport.

3

DNS David Zeman * business development manager Pozici business development managera v divizi IBM & Lenovo bude nově od května zastávat David Zeman. Divize tak pokračuje v rozšiřování zkušeného týmu pro podporu obchodních partnerů a jejich zákazníků. Zeman posledních šest let působil ve společnosti IBM, v pozicích IDR alliance manager, business analytics channel sales for central region a poslední rok a půl zastával pozici channel sales leadera. Jeho novým úkolem bude podpora obchodních partnerů DNS v získávání nových obchodních příležitostí a upevňování vztahů se stávajícími zákazníky. David Zeman je ženatý, má jedno dítě a volný čas tráví nejraději vytrvalostním během a se svou rodinou.

4

MONDELEZ CZECH REPUBLIC Gabriela Bechynská * corporate & government a airs manager Gabriela Bechynská nastupuje do společnosti Mondelez Czech Republic do pozice corporate & government a° airs manager. Jejím úkolem bude řízení externí i interní komunikace a budování vztahů se státní správou na celostátní

FOTO * archiv / PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

i regionální úrovni. Bude mít na starost také spolupráci s agenturami na českém a slovenském trhu. Bechynská dosud pracovala jako mluvčí a specialistka public relations v Grantové agentuře ČR. Předtím čtrnáct let působila v PR agentuře Donath Business & Media. Mezi její hlavní klienty zde patřil například řetězec supermarketů Billa, u kterého čtyři roky zastávala pozici externí tiskové mluvčí. Již druhým rokem je Gabriela Bechynská místopředsedkyní profesní organizace PR Klub.

5

BŘÍZA & TRUBAČ Markéta Kořínková * právnička Markéta Kořínková působila před zahájením spolupráce s advokátní kanceláří Bříza & Trubač více než sedm let v přední české advokátní kanceláři. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rok strávila v Management Center Innsbruck v Rakousku. Ve své praxi se specializuje na oblast řešení sporů a zaměřuje se především na zastupování klientů v občansko a obchodně právních sporech před soudy České republiky, včetně zastupování klientů před soudy rozhodčími. Markéta Kořínková zastupovala klienty také v řadě nekalo soutěžních sporů, ve sporech o vymáhání práv z duševního vlastnictví a ve sporech ze závazkových vztahů. V oblasti restrukturalizace a insolvence se pak zaměřuje především na komplexní poradenství v otázkách souvisejících s úpadkem, se zastupováním věřitelů i dlužníků v insolvenčním řízení a v incidenčních sporech.

6

COMPUGROUP MEDICAL Dan Navrátil * ředitel divize nemocničních informačních systémů Novým ředitelem divize nemocničních informačních systémů společnosti CompuGroup Medical (CGM) v České a Slovenské republice byl jmenován Dan Navrátil. Nahrazuje tak Petra uráně, který v této pozici působil pět let.

Dan Navrátil se pohybuje v oblasti zdravotní péče již 25 let. Do CGM přichází z Nemocnice Boskovice, kde působil tři roky jako jednatel. Předtím nabýval zkušenosti jako jednatel společnosti Medipol, která je zaměřena na poradenství v oblasti strategického řízení zdravotnických zařízení, provádění analýz pro zdravotnický management, restrukturalizace a optimalizace zdravotní péče.

V nové pracovní roli bude jeho základním posláním především upevnění pozice CGM u stávajících zákazníků a další rozvoj divize nemocničních informačních systémů.

NAROZENINY 16. KVíTNA Rostislav Čáp (49) člen dozorčí rady: Veolia ČR Roman Havlík (49) ředitel a člen představenstva: Pivovar Svijany 17. KVíTNA Libor Bosák (51) generální ředitel a předseda představenstva: ČSOB Leasing; prezident: IFLA Dagmar Dubecká řídící partnerka a jednatelka: Kocián Balaštík, advokátní kancelář Miroslav Pelcman (59) místopředseda dozorčí rady: United Energy Petr Šaštinský (49) ředitel a jednatel: Provident Financial 18. KVíTNA Petr Cingr (48) generální ředitel a předseda představenstva: Lovochemie; místopředseda představenstva: Agrofert Přemysl Sobotka (72) místopředseda Senátu Parlamentu ČR 19. KVíTNA Petr Kozel (53) generální ředitel a předseda představenstva: Dachser CR Robert Macek (45) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Explosia Petr Novotný (50) managing partner: Ršdl & Partner, advokáti Radoslav (41) ředitel: Diners Club CS 20. KVíTNA Petr Kellner (52) zakladatel a majoritní akcionář: PPF Milan Rada (53) ředitel lidských zdrojů a informatiky a člen představenstva: Ferona 21. KVíTNA Martin Grigar (55) předseda představenstva: AutoCont Holding Pavel Krtek (46) generální ředitel a předseda představenstva: České dráhy Oldřich Perutka (55) předseda představenstva: ČSOB Property fund Michal Reiter (52) výkonný ředitel divize silniční stavitelství a prokurista: Skanska Damir Špoljarič (28) jednatel: VSHosting 22. KVíTNA Mojmír Čapka (70) majitel a předseda představenstva: Brisk Tábor Petr Marijczuk (45) EVP a jednatel: Benteler Automotive NEE Karla Šlechtová ministryně pro místní rozvoj Ladislav Zeman (38) ředitel a člen představenstva: Otis

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít