Bonul si to pohlídá

21. listopadu 2016, 00:00 - HRB
21. listopadu 2016, 00:00

Bezpečnostní služby Slovenská bezpečnostní agentura, která chce hlídat spořitelnu, znásobuje tržby

Týdeník Euro před časem psal o ambicích slovenské bezpečnostní agentury Bonul dostat se do České spořitelny, které by poskytovala svoje služby. Šance Bonulu podle posledních informací zevnitř spořitelny nejsou vůbec malé. Na Slovensku Śrma těží především z politických kontaktů. A jak se ukazuje, nevsadila na špatnou kartu. Podle posledních informací deníku Sme se zisky společnosti Bonul dvojnásobně zvýšily.

„Až poslední účetní závěrka strážní služby Bonul ukázala, jak hodně se daří firmě, na jejíž večírky chodí předseda Smeru a�premiér Robert Fico,“ napsal deník.

Společnost střeží například Slovenskou poštu, pobočky Sociální pojišťovny nebo sklady Správy státních hmotných rezerv. V loňském roce za svoje služby Bonul dostal podle deníku Sme přibližně 50 milionů eur, což je dvojnásobek proti roku 2013. „Takovýto růst firmy se jistě nedá označit za běžný,“ řekl deníku Sme Peter Kunder z nevládní Aliancie Fair­play.

Nejznámějším skokanem v tržbách je na Slovensku však stále Śrma lékaře a maséra Pavla Kostky. Díky výhodným smlouvám se státní pojišťovnou dokázala v letech 2012 až 2014 zvýšit tržby desetinásobně. Bonul dosud nevysvětlil, jak se mu podařilo dosáhnout vysokého nárůstu tržeb a zisků v tak krátkém čase. S novináři dlouhodobě nekomunikuje.

Bezpečnostní agentura Bonul se pyšní mnoha vlivnými klienty, a nyní chce tedy získat i Českou spořitelnu. Generální ředitel spořitelny Tomáš Salomon má s Bonulem bohaté zkušenosti z doby, kdy působil v čele představenstva slovenské Poštovní banky a v představenstvu Slovenské spořitelny.

Bonul provázejí podezření z úzkých vazeb na přední slovenské politiky a důstojníky bezpečnostních složek. A také spekulace, že řadu velkých zakázek agentura získala jenom díky nim. V České republice už tu jeden podobný případ byl, Vít Bárta to s Věcmi veřejnými a bezpečnostní agenturou ABL dotáhl až do vlády.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít