Boček ochranitel

11. listopadu 2013, 00:00 - (red)
11. listopadu 2013, 00:00

Palubní deník Opakované nezdary tandemu policisty Roberta Šlachty a vrchního státního zástupce Iva Ištvana musejí být pro obě mediální hvězdy letošního roku frustrující. Všechny jejich konstrukce o politických padouších se jim rozplývají a čert ví, jestli se na první strany ještě někdy protlačí. Pokusit by se o to měli v nejbližších dnech, neboť podle očekávání obviní z korupce poslaneckých kolegů expremiéra Petra Nečase.

Jenže štěstí přeje připraveným. Podle informací Palubního deníku bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, který je stále stíhaný kvůli napomáhání korupčnímu jednání mezi Janou Nagyovou a třemi exposlanci, udělal osudovou chybu, když navštívil nedávno svou oblíbenou staroměstskou vinárnu. Připletl se tam totiž do konfliktu číšníka s italským občanem bydlícím nad vinárnou. Ačkoli se snažil spor uklidnit a pomoci příteli číšníkovi dobrým slovem, nakonec při hádce padlo více než pár facek. Na služebně v nedaleké Bartolomějské ulici ho posléze přivítal kriminalista přátelskou větou: „Ale pane Boček, že vy jste chtěl zase někomu pomáhat?“ Nakonec je z toho podezření na trestný čin výtržnictví. A na vrchním státním zastupitelství si mohou mnout ruce, že z téhle polízanice ptáčka Bočka Nejvyšší soud nevyseká a bude z toho aspoň pokuta za rušení nočního klidu.

Klot vydělává Kšeftovat s úřady je dnes nejlepší byznys. Zvlášť když máte v Praze nemovitost, kterou nikdo nechce. Musíte v tom ovšem umět chodit. Karel Komárek se letos pokusil prodat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) dům Sazky v Praze na Harfě, ale neuspěl. Bylo to příliš okaté, protože nemovitost dvakrát překračovala svou velikostí to, co NKÚ potřebuje. Nečasova vláda kšeft zarazila a úřad zůstal v pronájmu. Rusnokův kabinet je však rád, když se penízky točí. Zejména když jich ten lump Kalousek nasyslil snižováním deficitu docela dost. A tak si Úřad práce může pořídit nové sídlo v bývalé budově vydavatelství Economia v Praze na Letné za hezkých tři sta milionů korun od firmy, o níž nikdo neví, komu doopravdy patří. Není totiž vůbec jisté, zda za exotickými majiteli nestojí vlastník původní a vláda nepřispěla Zdeňku Bakalovi na Důl Paskov, aniž by o tom věděla. Ještě že máme vládu odborníků, která ví, že vládních budov je v Praze spousta a řadu z nich stát pronajímá.

Ostatně Rusnokova parta jistě také dobře ví, že všechny velké a významné firmy si dávno pronajímají prostory od developera. Spočítaly si totiž, že je to daleko levnější než si dům pořídit a starat se o něj. To jsme si ale s tou odbornickou vládou polepšili, není-liž pravda?

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít