Boček ochranitel

11. listopadu 2013, 00:00 - (red)
11. listopadu 2013, 00:00

Palubní deník Opakované nezdary tandemu policisty Roberta Šlachty a vrchního státního zástupce Iva Ištvana musejí být pro obě mediální hvězdy letošního roku frustrující. Všechny jejich konstrukce o politických padouších se jim rozplývají a čert ví, jestli se na první strany ještě někdy protlačí. Pokusit by se o to měli v nejbližších dnech, neboť podle očekávání obviní z korupce poslaneckých kolegů expremiéra Petra Nečase.

Jenže štěstí přeje připraveným. Podle informací Palubního deníku bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, který je stále stíhaný kvůli napomáhání korupčnímu jednání mezi Janou Nagyovou a třemi exposlanci, udělal osudovou chybu, když navštívil nedávno svou oblíbenou staroměstskou vinárnu. Připletl se tam totiž do konfliktu číšníka s italským občanem bydlícím nad vinárnou. Ačkoli se snažil spor uklidnit a pomoci příteli číšníkovi dobrým slovem, nakonec při hádce padlo více než pár facek. Na služebně v nedaleké Bartolomějské ulici ho posléze přivítal kriminalista přátelskou větou: „Ale pane Boček, že vy jste chtěl zase někomu pomáhat?“ Nakonec je z toho podezření na trestný čin výtržnictví. A na vrchním státním zastupitelství si mohou mnout ruce, že z téhle polízanice ptáčka Bočka Nejvyšší soud nevyseká a bude z toho aspoň pokuta za rušení nočního klidu.

Klot vydělává Kšeftovat s úřady je dnes nejlepší byznys. Zvlášť když máte v Praze nemovitost, kterou nikdo nechce. Musíte v tom ovšem umět chodit. Karel Komárek se letos pokusil prodat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) dům Sazky v Praze na Harfě, ale neuspěl. Bylo to příliš okaté, protože nemovitost dvakrát překračovala svou velikostí to, co NKÚ potřebuje. Nečasova vláda kšeft zarazila a úřad zůstal v pronájmu. Rusnokův kabinet je však rád, když se penízky točí. Zejména když jich ten lump Kalousek nasyslil snižováním deficitu docela dost. A tak si Úřad práce může pořídit nové sídlo v bývalé budově vydavatelství Economia v Praze na Letné za hezkých tři sta milionů korun od firmy, o níž nikdo neví, komu doopravdy patří. Není totiž vůbec jisté, zda za exotickými majiteli nestojí vlastník původní a vláda nepřispěla Zdeňku Bakalovi na Důl Paskov, aniž by o tom věděla. Ještě že máme vládu odborníků, která ví, že vládních budov je v Praze spousta a řadu z nich stát pronajímá.

Ostatně Rusnokova parta jistě také dobře ví, že všechny velké a významné firmy si dávno pronajímají prostory od developera. Spočítaly si totiž, že je to daleko levnější než si dům pořídit a starat se o něj. To jsme si ale s tou odbornickou vládou polepšili, není-liž pravda?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští…
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Technologie
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít