Boček ochranitel

11. listopadu 2013, 00:00 - (red)
11. listopadu 2013, 00:00

Palubní deník Opakované nezdary tandemu policisty Roberta Šlachty a vrchního státního zástupce Iva Ištvana musejí být pro obě mediální hvězdy letošního roku frustrující. Všechny jejich konstrukce o politických padouších se jim rozplývají a čert ví, jestli se na první strany ještě někdy protlačí. Pokusit by se o to měli v nejbližších dnech, neboť podle očekávání obviní z korupce poslaneckých kolegů expremiéra Petra Nečase.

Jenže štěstí přeje připraveným. Podle informací Palubního deníku bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, který je stále stíhaný kvůli napomáhání korupčnímu jednání mezi Janou Nagyovou a třemi exposlanci, udělal osudovou chybu, když navštívil nedávno svou oblíbenou staroměstskou vinárnu. Připletl se tam totiž do konfliktu číšníka s italským občanem bydlícím nad vinárnou. Ačkoli se snažil spor uklidnit a pomoci příteli číšníkovi dobrým slovem, nakonec při hádce padlo více než pár facek. Na služebně v nedaleké Bartolomějské ulici ho posléze přivítal kriminalista přátelskou větou: „Ale pane Boček, že vy jste chtěl zase někomu pomáhat?“ Nakonec je z toho podezření na trestný čin výtržnictví. A na vrchním státním zastupitelství si mohou mnout ruce, že z téhle polízanice ptáčka Bočka Nejvyšší soud nevyseká a bude z toho aspoň pokuta za rušení nočního klidu.

Klot vydělává Kšeftovat s úřady je dnes nejlepší byznys. Zvlášť když máte v Praze nemovitost, kterou nikdo nechce. Musíte v tom ovšem umět chodit. Karel Komárek se letos pokusil prodat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) dům Sazky v Praze na Harfě, ale neuspěl. Bylo to příliš okaté, protože nemovitost dvakrát překračovala svou velikostí to, co NKÚ potřebuje. Nečasova vláda kšeft zarazila a úřad zůstal v pronájmu. Rusnokův kabinet je však rád, když se penízky točí. Zejména když jich ten lump Kalousek nasyslil snižováním deficitu docela dost. A tak si Úřad práce může pořídit nové sídlo v bývalé budově vydavatelství Economia v Praze na Letné za hezkých tři sta milionů korun od firmy, o níž nikdo neví, komu doopravdy patří. Není totiž vůbec jisté, zda za exotickými majiteli nestojí vlastník původní a vláda nepřispěla Zdeňku Bakalovi na Důl Paskov, aniž by o tom věděla. Ještě že máme vládu odborníků, která ví, že vládních budov je v Praze spousta a řadu z nich stát pronajímá.

Ostatně Rusnokova parta jistě také dobře ví, že všechny velké a významné firmy si dávno pronajímají prostory od developera. Spočítaly si totiž, že je to daleko levnější než si dům pořídit a starat se o něj. To jsme si ale s tou odbornickou vládou polepšili, není-liž pravda?

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít