Boček ochranitel

11. listopadu 2013, 00:00 - (red)
11. listopadu 2013, 00:00

Palubní deník Opakované nezdary tandemu policisty Roberta Šlachty a vrchního státního zástupce Iva Ištvana musejí být pro obě mediální hvězdy letošního roku frustrující. Všechny jejich konstrukce o politických padouších se jim rozplývají a čert ví, jestli se na první strany ještě někdy protlačí. Pokusit by se o to měli v nejbližších dnech, neboť podle očekávání obviní z korupce poslaneckých kolegů expremiéra Petra Nečase.

Jenže štěstí přeje připraveným. Podle informací Palubního deníku bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček, který je stále stíhaný kvůli napomáhání korupčnímu jednání mezi Janou Nagyovou a třemi exposlanci, udělal osudovou chybu, když navštívil nedávno svou oblíbenou staroměstskou vinárnu. Připletl se tam totiž do konfliktu číšníka s italským občanem bydlícím nad vinárnou. Ačkoli se snažil spor uklidnit a pomoci příteli číšníkovi dobrým slovem, nakonec při hádce padlo více než pár facek. Na služebně v nedaleké Bartolomějské ulici ho posléze přivítal kriminalista přátelskou větou: „Ale pane Boček, že vy jste chtěl zase někomu pomáhat?“ Nakonec je z toho podezření na trestný čin výtržnictví. A na vrchním státním zastupitelství si mohou mnout ruce, že z téhle polízanice ptáčka Bočka Nejvyšší soud nevyseká a bude z toho aspoň pokuta za rušení nočního klidu.

Klot vydělává Kšeftovat s úřady je dnes nejlepší byznys. Zvlášť když máte v Praze nemovitost, kterou nikdo nechce. Musíte v tom ovšem umět chodit. Karel Komárek se letos pokusil prodat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ) dům Sazky v Praze na Harfě, ale neuspěl. Bylo to příliš okaté, protože nemovitost dvakrát překračovala svou velikostí to, co NKÚ potřebuje. Nečasova vláda kšeft zarazila a úřad zůstal v pronájmu. Rusnokův kabinet je však rád, když se penízky točí. Zejména když jich ten lump Kalousek nasyslil snižováním deficitu docela dost. A tak si Úřad práce může pořídit nové sídlo v bývalé budově vydavatelství Economia v Praze na Letné za hezkých tři sta milionů korun od firmy, o níž nikdo neví, komu doopravdy patří. Není totiž vůbec jisté, zda za exotickými majiteli nestojí vlastník původní a vláda nepřispěla Zdeňku Bakalovi na Důl Paskov, aniž by o tom věděla. Ještě že máme vládu odborníků, která ví, že vládních budov je v Praze spousta a řadu z nich stát pronajímá.

Ostatně Rusnokova parta jistě také dobře ví, že všechny velké a významné firmy si dávno pronajímají prostory od developera. Spočítaly si totiž, že je to daleko levnější než si dům pořídit a starat se o něj. To jsme si ale s tou odbornickou vládou polepšili, není-liž pravda?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující…
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Technologie
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Člověk převlečený za sedadlo? Ito je při vývoji autonomních vozů potřeba
Změřte si rychlost internetu
Google nakonec koupí jen část HTC. Na Tchaj-wan za to pošle 1,1 miliardy dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít