Beránek se vrací

09. března 2015, 00:00 - (red)
09. března 2015, 00:00

Kromě Palubního deníku si zatím nikdo nevšiml, že v minulých dnech vyhrál Jan Beránek, bývalý ředitel odboru městského investora pražského magistrátu, soud se svým dřívějším zaměstnavatelem. Hudečkovo vedení města, zejména radní Jiří Nouza, se chtělo zbavit šéfa odboru za každou cenu, a protože k tomu potřebovali podle zákona součinnost ministra vnitra, na kterou nedosáhli, rozdělili kvůli tomu odbor na dvě části, z nich jedna ovšem z 98 procent kopírovala původní Beránkovy kompetence. Obě části dostaly nové šéfy a Beránek bez funkce dostal padáka. A teď se vrací. Zajímavější než sledovat, jak se nový magistrát s bývalým vysokým úředníkem vyrovná, je skutečnost, že lidé, kteří tehdy Nouzovi u této akce svítili, nyní na magistrátu v socanských barvách řeší utopené kabely v tunelu Blanka. A Beránek, pro nějž býval tunel 95 procenty pracovní náplně, o tom může leccos vědět. Třeba i o tvrzení některých vysokých manažerů jednoho z dodavatelů stavby, kteří u piva říkají, že v době dešťů, které měly kabely zničit, na inkriminovaných místech žádné kabely nebyly vůbec položeny a celá kauza je o posledních pár drobných do politické vesty na největší pražské stavbě.

O PÁR KOLEČEK VÍC Až potkáte českého policajta na houkající a blikající čtyřkolce, nepůjde s nejvyšší pravděpodobností o natáčení akčního filmu. Naši strážci zákona jdou zkrátka s dobou a pořizují si skoro padesátku takových strojů. A ne ledajakých. Čtyřkolky za 30 milionů budou mít i sněžné adaptéry.

Sexy vozítka dostanou všechny policejní kraje, ale ty s horami jich budou mít snad víc. Ostatně podle sdělení Policejního prezidia je nový prostředek náhradou sněžných skútrů, které jsou zastaralé a jejich opravy prý moc nákladné. A aby to policajtům seklo a neprofouklo je to, dostanou v rámci zakázky i speciální nové uniformy. Brblalům, kterým by se mohla zdát čtyřkolka zbytečnou hračkou pro ostré hochy, Palubní deník vzkazuje, že tu srandu platí z 85 procent Evropská unie v rámci projektu zvýšení akceschopnosti policie. A mohou být rádi, že si naši muži zákona za ty bruselské prachy nepořídili tříkolky.

CHOVANCŮV MIKROSKOP Ministr vnitra Milan Chovanec si poslední dobou dělá „radost“. Ministerstvo nechá zpracovat analýzu, která zhodnotí efektivnost a výstupy vzdělávání na Policejní akademii ČR a možnosti jejího dalšího financování. Je možné, že analýza nemá nic společného s dlouhodobými spory Chovance a rektora akademie Josefa Salače, které důkladně rozebírají média. Rozhořely se poté, co rektor odmítl nést odpovědnost za vzdělávání desítek tisíc státních úředníků, za které plánovalo vnitro utratit dvě miliardy. Naposledy se novináři bavili tím, jak se oba muži hašteří o to, proč se jim nepodařilo ani po měsíci se sejít a všechno si vyjasnit. Palubní deník si nicméně spolu s dalšími příznivci kvalitní výuky příslušníků pořádkových sil může oddechnout – nová analýza je měkčí a už nemá řešit, jestli vůbec nějakou policejní akademii potřebujeme.

LEKCE REÁLPOLITIKY Zakladatel českého Microsoftu, někdejší televizní hvězda z pořadu Den D a naposledy poslanec Ivan Pilný po sněmu hnutí ANO prozřel. Známý hledač mozků se Palubnímu deníku svěřil, že po té podívané, kterou sledoval v Babišově Centru pohybové medicíny, už za ANO znovu kandidovat nechce. Odbojný poslanec se Palubnímu deníku svěřil, že by se rád od někoho něco naučil, když už s ním mluví. „Ale nevím přesně, co bych se mohl naučit třeba od paní Kleslové. To bych snad ani raději nechtěl. Lítala tady jako fretka, když si dojednávala ty své politické obchody,“ podivoval se Pilný.

Palubní deník tímto Pilnému gratuluje: absolvoval první lekci z reálpolitiky.

A bohudík neprospěl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem…
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Technologie
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít