Beránek se vrací

09. března 2015, 00:00 - (red)
09. března 2015, 00:00

Kromě Palubního deníku si zatím nikdo nevšiml, že v minulých dnech vyhrál Jan Beránek, bývalý ředitel odboru městského investora pražského magistrátu, soud se svým dřívějším zaměstnavatelem. Hudečkovo vedení města, zejména radní Jiří Nouza, se chtělo zbavit šéfa odboru za každou cenu, a protože k tomu potřebovali podle zákona součinnost ministra vnitra, na kterou nedosáhli, rozdělili kvůli tomu odbor na dvě části, z nich jedna ovšem z 98 procent kopírovala původní Beránkovy kompetence. Obě části dostaly nové šéfy a Beránek bez funkce dostal padáka. A teď se vrací. Zajímavější než sledovat, jak se nový magistrát s bývalým vysokým úředníkem vyrovná, je skutečnost, že lidé, kteří tehdy Nouzovi u této akce svítili, nyní na magistrátu v socanských barvách řeší utopené kabely v tunelu Blanka. A Beránek, pro nějž býval tunel 95 procenty pracovní náplně, o tom může leccos vědět. Třeba i o tvrzení některých vysokých manažerů jednoho z dodavatelů stavby, kteří u piva říkají, že v době dešťů, které měly kabely zničit, na inkriminovaných místech žádné kabely nebyly vůbec položeny a celá kauza je o posledních pár drobných do politické vesty na největší pražské stavbě.

O PÁR KOLEČEK VÍC Až potkáte českého policajta na houkající a blikající čtyřkolce, nepůjde s nejvyšší pravděpodobností o natáčení akčního filmu. Naši strážci zákona jdou zkrátka s dobou a pořizují si skoro padesátku takových strojů. A ne ledajakých. Čtyřkolky za 30 milionů budou mít i sněžné adaptéry.

Sexy vozítka dostanou všechny policejní kraje, ale ty s horami jich budou mít snad víc. Ostatně podle sdělení Policejního prezidia je nový prostředek náhradou sněžných skútrů, které jsou zastaralé a jejich opravy prý moc nákladné. A aby to policajtům seklo a neprofouklo je to, dostanou v rámci zakázky i speciální nové uniformy. Brblalům, kterým by se mohla zdát čtyřkolka zbytečnou hračkou pro ostré hochy, Palubní deník vzkazuje, že tu srandu platí z 85 procent Evropská unie v rámci projektu zvýšení akceschopnosti policie. A mohou být rádi, že si naši muži zákona za ty bruselské prachy nepořídili tříkolky.

CHOVANCŮV MIKROSKOP Ministr vnitra Milan Chovanec si poslední dobou dělá „radost“. Ministerstvo nechá zpracovat analýzu, která zhodnotí efektivnost a výstupy vzdělávání na Policejní akademii ČR a možnosti jejího dalšího financování. Je možné, že analýza nemá nic společného s dlouhodobými spory Chovance a rektora akademie Josefa Salače, které důkladně rozebírají média. Rozhořely se poté, co rektor odmítl nést odpovědnost za vzdělávání desítek tisíc státních úředníků, za které plánovalo vnitro utratit dvě miliardy. Naposledy se novináři bavili tím, jak se oba muži hašteří o to, proč se jim nepodařilo ani po měsíci se sejít a všechno si vyjasnit. Palubní deník si nicméně spolu s dalšími příznivci kvalitní výuky příslušníků pořádkových sil může oddechnout – nová analýza je měkčí a už nemá řešit, jestli vůbec nějakou policejní akademii potřebujeme.

LEKCE REÁLPOLITIKY Zakladatel českého Microsoftu, někdejší televizní hvězda z pořadu Den D a naposledy poslanec Ivan Pilný po sněmu hnutí ANO prozřel. Známý hledač mozků se Palubnímu deníku svěřil, že po té podívané, kterou sledoval v Babišově Centru pohybové medicíny, už za ANO znovu kandidovat nechce. Odbojný poslanec se Palubnímu deníku svěřil, že by se rád od někoho něco naučil, když už s ním mluví. „Ale nevím přesně, co bych se mohl naučit třeba od paní Kleslové. To bych snad ani raději nechtěl. Lítala tady jako fretka, když si dojednávala ty své politické obchody,“ podivoval se Pilný.

Palubní deník tímto Pilnému gratuluje: absolvoval první lekci z reálpolitiky.

A bohudík neprospěl.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít