Bary

26. června, 00:00 -
26. června, 00:00

Letošní žebříček nejlepších barů je možná trochu jiný než dříve. Není limitován jen na bary na území hlavního města Prahy, ale pro zastoupení v něm bylo nezbytnou podmínkou poskytování mixologických služeb na té nejvyšší možné úrovni, s úctou k barmanskému řemeslu a hostům, kteří do barů chodí hodit za hlavu starosti všedních dní, ale i utratit poměrně vysoké částky, jimž by poskytované služby měly rozhodně odpovídat.

Hodnotili jsme nejen chuť podávaných nápojů, která je samozřejmě pro spokojenost zákazníků naprosto zásadní, ale i přístup barmanů ke své práci i hostům.

Jde o způsob komunikace s návštěvníky i mezi barmany navzájem, znalosti aktuálních trendů v oboru nebo samotnou prezentaci drinků. Složité zdobení vytvořené z řady nezvyklých komponent může sice hosta zaujmout, mnohdy mu ale brání drink nějakým standardním způsobem vypít, aniž by se pokapal nebo musel ozdoby z nápoje vyjmout a odložit je na stůl, na kterém navíc často chybí alespoň ubrousek, na nějž by se daly prvky nechtěné ve sklence dát.

Srovnávali jsme i kvalitu obsluhy hostů sedících mimo barový pult, protože sebelepší a sebevzdělanější barman se o všechny návštěvníky baru sám postarat nemůže. K čemu je pak ale schopný barman, když hosty sedící u stolů obsluhuje standardní personál, který kromě stálé nabídky baru nemá o jiných koktejlech ani ponětí?

Další podmínkou pro umístění v žebříčku pak bylo, aby míchané nápoje byly stěžejní nabídkou podniku a nejednalo se jen o doplňkovou službu. Současným trendem je spíše úzká specializace než kombinace baru, kavárny, vinotéky a restaurace v jednom. Stranou našeho zájmu nezůstalo ani prostředí, ve kterém se míchané nápoje podávají. Do tohoto parametru nespadá jen pohodlí hostů nebo designové řešení interiéru, ale i čistota práce barmanů a čistota podniku jako taková.

Hodnoticích kritérií bylo mnoho a sestavit na jejich základě první desítku nebylo vůbec snadné. Přesto věříme, že právě návštěva vybraných podniků vám udělá radost a odcházet z nich budete spokojení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít