Bary

26. června, 00:00 -
26. června, 00:00

Letošní žebříček nejlepších barů je možná trochu jiný než dříve. Není limitován jen na bary na území hlavního města Prahy, ale pro zastoupení v něm bylo nezbytnou podmínkou poskytování mixologických služeb na té nejvyšší možné úrovni, s úctou k barmanskému řemeslu a hostům, kteří do barů chodí hodit za hlavu starosti všedních dní, ale i utratit poměrně vysoké částky, jimž by poskytované služby měly rozhodně odpovídat.

Hodnotili jsme nejen chuť podávaných nápojů, která je samozřejmě pro spokojenost zákazníků naprosto zásadní, ale i přístup barmanů ke své práci i hostům.

Jde o způsob komunikace s návštěvníky i mezi barmany navzájem, znalosti aktuálních trendů v oboru nebo samotnou prezentaci drinků. Složité zdobení vytvořené z řady nezvyklých komponent může sice hosta zaujmout, mnohdy mu ale brání drink nějakým standardním způsobem vypít, aniž by se pokapal nebo musel ozdoby z nápoje vyjmout a odložit je na stůl, na kterém navíc často chybí alespoň ubrousek, na nějž by se daly prvky nechtěné ve sklence dát.

Srovnávali jsme i kvalitu obsluhy hostů sedících mimo barový pult, protože sebelepší a sebevzdělanější barman se o všechny návštěvníky baru sám postarat nemůže. K čemu je pak ale schopný barman, když hosty sedící u stolů obsluhuje standardní personál, který kromě stálé nabídky baru nemá o jiných koktejlech ani ponětí?

Další podmínkou pro umístění v žebříčku pak bylo, aby míchané nápoje byly stěžejní nabídkou podniku a nejednalo se jen o doplňkovou službu. Současným trendem je spíše úzká specializace než kombinace baru, kavárny, vinotéky a restaurace v jednom. Stranou našeho zájmu nezůstalo ani prostředí, ve kterém se míchané nápoje podávají. Do tohoto parametru nespadá jen pohodlí hostů nebo designové řešení interiéru, ale i čistota práce barmanů a čistota podniku jako taková.

Hodnoticích kritérií bylo mnoho a sestavit na jejich základě první desítku nebylo vůbec snadné. Přesto věříme, že právě návštěva vybraných podniků vám udělá radost a odcházet z nich budete spokojení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít