Bárta s Láskou. A létajícím Čestmírem

01. září 2014, 00:00 - (red)
01. září 2014, 00:00

Detektivní a politický libero Vít Bárta si s politikou nedá pokoj ani po tom, jak katastrofálně dopadl vstup jeho Věcí veřejných do Strakovy akademie. V Praze 1 nyní kandiduje hnutí Zelená pro Prahu 1. Hnutí o sobě tvrdí, že je „spolkem lidí bydlících v Praze 1, kteří by byli rádi, kdyby se vlastně vůbec nemuseli sejít“. Kdo by hádal, že lídrem hnutí je Bártova manželka Kateřina Klasnová, které už se jeden „zápich“ v komunální politice podařil, získává bod. Členy hnutí prý svedly dohromady různé kauzy – prodej domu na Václavském náměstí i s nájemníky Ivo Rittigovi, hluk a nepořádek v ulicích způsobený průvody opilců na pub crawlu, černá stavba domu v Úvozu a dlouhodobý pronájem domu Na Poříčí, kvůli kterému Praha 1 přichází o desítky milionů. Mezi údajně nezávislými kandidáty figuruje mimo jiné i druhdy létající Čestmír, bývalý herec Lukáš Bech. V politických kuloárech běží zprávy, celkem pochopitelné, že finančním hybatelem hnutí je manžel Klasnové Vít Bárta.

Na svou podporu jedničkoví zelení získali i podporu jedničky Strany zelených ve Středočeském kraji – advokáta Václava Lásky.

„Podporuji lidi z kandidátky Zelená pro jedničku do komunálních voleb v Praze 1. Nepochybně právě tahle městská část by si konečně po letech zasloužila, aby radnici vedli lidé slušní a zároveň profesně zdatní. Praha 1 je podobně jako Praha 5 proslulá řadou škodlivých kauz, netransparentní správou, předraženými zakázkami. Jestli se nemá centrum Prahy úplně rozprodat a vylidnit, jestli má zůstat místem nejenom pro byznys, ale i pro život, pak je zapotřebí razantní změna.

A Zelená pro jedničku tu potřebnou změnu přinést může. Zárukou takové pozitivní změny jsou pro mě oba její lídři – Filip Pospíšil a Kateřina Klasnová,“ dí na webu hnutí Láska. Za standardních okolností by podpora politického protivníka udivila. Jenže Václav Láska je s Vítem Bártou úzce spjat. Jako advokát zastupoval jeho koně – policejního prezidenta Petra Lessyho ve sporu o jeho odvolání. Vítek je zkrátka nesmrtelný.

ZEMĚ ŽÍZNITELKA U tradičního sezonního napajedla velkých zvířat českého agrobyznysu, laikům známého pod označením Země živitelka, prýštily prezidentu Miloši Zemanovi konstruktivní nápady ze všech pórů.

Agrární a Potravinářská komora by podle něj ve spolupráci s ministerstvem zemědělství měly „rozšířit spolupráci s jediným domácím řetězcem, který se jmenuje Coop“. Důvodem má být skutečnost, že zahraniční řetězce mají údajně vysoké marže a dovážejí zahraniční potraviny, místo aby podpořily domácí producenty. Náš pan prezident ve vlasteneckém zápalu trochu zapomněl na to, že jej nevolila Agrární, ba ani Potravinářská komora, ale občanstvo, které zajímají ceny, nikoli marže. A Coop dokonce ani sám o sobě netvrdí, že je levný. Jinak budování národního řetězce sámošek je sám o sobě velmi svěží, avšak nikoli původní nápad. Nejlépe se vydařil v Bolívarovské republice Venezuela: tamní státní síť Abasto Bicentenario má sice prázdné regály a i ten toaletní papír je jen občas, ale zase umožňuje svým příznivcům přímo přes svoje webové stránky nejen spekulanty, keťase a sabotéry odsoudit, ale rovnou je na horké lince udat.

Pořád je co zlepšovat, pořád je kde se inspirovat.

Tak zas za rok v Budějicích, pane prezidente.

DOZVUKY MĚŘÍNSKÝCH VAKACÍ A STÍHAČEK Produkty vydavatelství Mladá fronta jsou v poslední době čím dál oblíbenější. Poté, co prezident Miloš Zeman na oficiální tiskové konferenci prohlásil, že Hrad ukončuje odběr týdeníku Euro kvůli informacím o rozporech s mogulem Andrejem Burešem (pardon, Babišem), přidal se k němu mistr forbín a ministr obrany Martin Stropnický. Palubní deník zachytil díky svému softwaru PalubLeaks koncem minulého týden následující tajnou depeši: „Herec si dneska všimnul, že u vchodu do ministerstva jsou stojany, ze kterých na něho drze koukaly výtisky E15. Vytočilo ho to a hned volal, že není možné, aby se tomu deníku, který denně pokládá nejapné dotazy, dělala na ministerstvu taková reklama. Okamžitě se musel zrušit odběr E15 (výtisky dodávané zdarma) pro budovu ministerstva, aby je herec neměl na očích. Nastartoval ho už pondělní Palubní deník v Euru, kde se psalo, jak rozvětvená rodina pana ministra trávila dovolenou ve vojenské zotavovně v Měříně. No a únik o prodeji L­159 do E15 ho asi dorazil.“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít