Bakala prodal téměř celý Čechofracht Dánům

01. října 2012, 00:00 - (oh)
01. října 2012, 00:00

Logistika

Dánská logistická skupina DSV minulý týden podepsala smlouvu o koupi velké části aktivit spediční společnosti AWT Čechofracht. Týdeníku Euro to řekl Petr Chocholatý, generální ředitel DSV Road, jedné ze dvou společností dánského holdingu, do kterých byznys Čechofrachtu přejde.

„Podepsaná smlouva se týká převodu obchodních aktivit a zaměstnanců AWT Čechofracht na naše společnosti v oblasti silniční přepravy, mezinárodní sběrné služby, vnitrostátní distribuce, leteckého a námořního zasilatelství, logistických služeb a celní deklarace,“ vypočítává Chocholatý. „Zmiňované činnosti v loňském roce vygenerovaly Čechofrachtu tržby v hodnotě přesahující částku 800 milionů korun,“ uvedl pro týdeník Euro. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Zbývající části aktivit Čechofrachtu - zaměřené na železniční dopravu - se transakce netýká a zůstává součástí skupiny AWT (Advanced World Transport). Tato firma, do roku 2010 vystupující pod názvem OKD Doprava, je podle svých webových stránek největším soukromým železničním špeditérem v zemi s vozovým parkem čítajícím přes 160 lokomotiv a zhruba šest tisíc vagonů. Roční tržby dosahují deseti miliard korun. Majoritním vlastníkem AWT je investiční společnost BXR Group, jejímž největším akcionářem je uhlobaron Zdeněk Bakala.

Samotnému prodeji některých aktivit Čechofrachtu již nic nebrání v cestě. Z informací týdeníku Euro totiž vyplývá, že transakci již schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

DSV hodlá značku Čechofracht zachovat a koupený byznys začlenit do svých českých aktivit a navázat je na své aktivity v mezinárodním zasilatelství. Od fúze DSV očekává i rozšíření poskytovaných služeb o vnitrostátní distribuční systém po celé České republice. „Jeho rentabilní provoz nám rovněž umožní zavést novinku v podobě mezinárodní přepravy kusových zásilek. Celkově díky této fúzi dokážeme našim zákazníkům nabídnout přístup k širší paletě služeb,“ říká Chocholatý.

Skupina DSV A/S celosvětově zaměstnává asi 22 tisíc lidí, v loňském roce dosáhla obratu přes šest miliard eur, tedy asi 150 miliard korun.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít