Article, show

Bakala prodal téměř celý Čechofracht Dánům

01. října 2012, 00:00 - (oh)
01. října 2012, 00:00

Logistika

Dánská logistická skupina DSV minulý týden podepsala smlouvu o koupi velké části aktivit spediční společnosti AWT Čechofracht. Týdeníku Euro to řekl Petr Chocholatý, generální ředitel DSV Road, jedné ze dvou společností dánského holdingu, do kterých byznys Čechofrachtu přejde.

„Podepsaná smlouva se týká převodu obchodních aktivit a zaměstnanců AWT Čechofracht na naše společnosti v oblasti silniční přepravy, mezinárodní sběrné služby, vnitrostátní distribuce, leteckého a námořního zasilatelství, logistických služeb a celní deklarace,“ vypočítává Chocholatý. „Zmiňované činnosti v loňském roce vygenerovaly Čechofrachtu tržby v hodnotě přesahující částku 800 milionů korun,“ uvedl pro týdeník Euro. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Zbývající části aktivit Čechofrachtu - zaměřené na železniční dopravu - se transakce netýká a zůstává součástí skupiny AWT (Advanced World Transport). Tato firma, do roku 2010 vystupující pod názvem OKD Doprava, je podle svých webových stránek největším soukromým železničním špeditérem v zemi s vozovým parkem čítajícím přes 160 lokomotiv a zhruba šest tisíc vagonů. Roční tržby dosahují deseti miliard korun. Majoritním vlastníkem AWT je investiční společnost BXR Group, jejímž největším akcionářem je uhlobaron Zdeněk Bakala.

Samotnému prodeji některých aktivit Čechofrachtu již nic nebrání v cestě. Z informací týdeníku Euro totiž vyplývá, že transakci již schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

DSV hodlá značku Čechofracht zachovat a koupený byznys začlenit do svých českých aktivit a navázat je na své aktivity v mezinárodním zasilatelství. Od fúze DSV očekává i rozšíření poskytovaných služeb o vnitrostátní distribuční systém po celé České republice. „Jeho rentabilní provoz nám rovněž umožní zavést novinku v podobě mezinárodní přepravy kusových zásilek. Celkově díky této fúzi dokážeme našim zákazníkům nabídnout přístup k širší paletě služeb,“ říká Chocholatý.

Skupina DSV A/S celosvětově zaměstnává asi 22 tisíc lidí, v loňském roce dosáhla obratu přes šest miliard eur, tedy asi 150 miliard korun.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít