Bakala prodal téměř celý Čechofracht Dánům

01. října 2012, 00:00 - (oh)
01. října 2012, 00:00

Logistika

Dánská logistická skupina DSV minulý týden podepsala smlouvu o koupi velké části aktivit spediční společnosti AWT Čechofracht. Týdeníku Euro to řekl Petr Chocholatý, generální ředitel DSV Road, jedné ze dvou společností dánského holdingu, do kterých byznys Čechofrachtu přejde.

„Podepsaná smlouva se týká převodu obchodních aktivit a zaměstnanců AWT Čechofracht na naše společnosti v oblasti silniční přepravy, mezinárodní sběrné služby, vnitrostátní distribuce, leteckého a námořního zasilatelství, logistických služeb a celní deklarace,“ vypočítává Chocholatý. „Zmiňované činnosti v loňském roce vygenerovaly Čechofrachtu tržby v hodnotě přesahující částku 800 milionů korun,“ uvedl pro týdeník Euro. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Zbývající části aktivit Čechofrachtu - zaměřené na železniční dopravu - se transakce netýká a zůstává součástí skupiny AWT (Advanced World Transport). Tato firma, do roku 2010 vystupující pod názvem OKD Doprava, je podle svých webových stránek největším soukromým železničním špeditérem v zemi s vozovým parkem čítajícím přes 160 lokomotiv a zhruba šest tisíc vagonů. Roční tržby dosahují deseti miliard korun. Majoritním vlastníkem AWT je investiční společnost BXR Group, jejímž největším akcionářem je uhlobaron Zdeněk Bakala.

Samotnému prodeji některých aktivit Čechofrachtu již nic nebrání v cestě. Z informací týdeníku Euro totiž vyplývá, že transakci již schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

DSV hodlá značku Čechofracht zachovat a koupený byznys začlenit do svých českých aktivit a navázat je na své aktivity v mezinárodním zasilatelství. Od fúze DSV očekává i rozšíření poskytovaných služeb o vnitrostátní distribuční systém po celé České republice. „Jeho rentabilní provoz nám rovněž umožní zavést novinku v podobě mezinárodní přepravy kusových zásilek. Celkově díky této fúzi dokážeme našim zákazníkům nabídnout přístup k širší paletě služeb,“ říká Chocholatý.

Skupina DSV A/S celosvětově zaměstnává asi 22 tisíc lidí, v loňském roce dosáhla obratu přes šest miliard eur, tedy asi 150 miliard korun.

l

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít