Bakala prodal téměř celý Čechofracht Dánům

01. října 2012, 00:00 - (oh)
01. října 2012, 00:00

Logistika

Dánská logistická skupina DSV minulý týden podepsala smlouvu o koupi velké části aktivit spediční společnosti AWT Čechofracht. Týdeníku Euro to řekl Petr Chocholatý, generální ředitel DSV Road, jedné ze dvou společností dánského holdingu, do kterých byznys Čechofrachtu přejde.

„Podepsaná smlouva se týká převodu obchodních aktivit a zaměstnanců AWT Čechofracht na naše společnosti v oblasti silniční přepravy, mezinárodní sběrné služby, vnitrostátní distribuce, leteckého a námořního zasilatelství, logistických služeb a celní deklarace,“ vypočítává Chocholatý. „Zmiňované činnosti v loňském roce vygenerovaly Čechofrachtu tržby v hodnotě přesahující částku 800 milionů korun,“ uvedl pro týdeník Euro. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Zbývající části aktivit Čechofrachtu - zaměřené na železniční dopravu - se transakce netýká a zůstává součástí skupiny AWT (Advanced World Transport). Tato firma, do roku 2010 vystupující pod názvem OKD Doprava, je podle svých webových stránek největším soukromým železničním špeditérem v zemi s vozovým parkem čítajícím přes 160 lokomotiv a zhruba šest tisíc vagonů. Roční tržby dosahují deseti miliard korun. Majoritním vlastníkem AWT je investiční společnost BXR Group, jejímž největším akcionářem je uhlobaron Zdeněk Bakala.

Samotnému prodeji některých aktivit Čechofrachtu již nic nebrání v cestě. Z informací týdeníku Euro totiž vyplývá, že transakci již schválil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

DSV hodlá značku Čechofracht zachovat a koupený byznys začlenit do svých českých aktivit a navázat je na své aktivity v mezinárodním zasilatelství. Od fúze DSV očekává i rozšíření poskytovaných služeb o vnitrostátní distribuční systém po celé České republice. „Jeho rentabilní provoz nám rovněž umožní zavést novinku v podobě mezinárodní přepravy kusových zásilek. Celkově díky této fúzi dokážeme našim zákazníkům nabídnout přístup k širší paletě služeb,“ říká Chocholatý.

Skupina DSV A/S celosvětově zaměstnává asi 22 tisíc lidí, v loňském roce dosáhla obratu přes šest miliard eur, tedy asi 150 miliard korun.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolar§
Nadupaný Asus ZenFone AR byl stvořen pro virtuální realitu a nacpané peněženky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít